Cena - Bungalov Roma (Gservis)

Jiří
13. úno 2018 11:27 #15068
Zdravím, měl bych dotaz ohledně stavby svépomocí domu - projekt Roma od GServisu. Potřeboval bych vědět zda je reálné postavit dům do 2mil a zda se najde nějaký zkušený stavebník a řekne zda je to možné. Předem moc děkuji za odpověď. (projekt domu v příloze)
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jirka
13. úno 2018 23:41 #15114
Ahoj,
V létě jsme zakoupili tento projekt, a v březnu začínáme stavět. Ohledně rozpočtu 2mil je to zatím že nevím, je to hodně o cenách které si domluvíte. Mám pár rozpočtů které můžu zaslat pro více informací.

Odpověď od Jiří
14. úno 2018 06:45 #15140
Ahoj, děkuji moc za info. Bylo by možné zaslat nějaký ten rozpočet tedy na email a případně i jakým způsobem financujete a zda máte financování přes GServis ? Děkuji moc za poskytnuté informace.

email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

S pozdravem
Jiří

Odpověď od Fillda
16. úno 2018 17:53 #15468
Ahoj, mohl bych se taky podivat na rozpocty na bungalov Roma? Moc se nam libi a v lete/podzim 2018 bychom chteli zacit stavet. Dekuji (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Odpověď od Pavel
18. bře 2018 11:25 #18925
Dobrý den, mohu také poprosit hodit na mail rozpočty? Předem děkuji (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Odpověď od Břeta a Lenka
21. bře 2018 23:03 #19225
Dobrý den prosí bch taky rozpočet a kouknu teď sem dodělal podobný rozpočet ale nevím co tam ve mate
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odpověď od Kalimero
08. kvě 2018 17:30 #21976
Mám dotaz ke stavebníkům, kteří už minimálně mají v kapse stavební povolení a zároveň připomínku pro zájemce o katalogový projekt např. od GServisu.
Jak chápete tu cenu za projekt? Osobně bych na to nesázel a z vlastní zkušenosti to vidím následovně. Taky jsem vycházel z kat. domu Gungalov 1006 (idealnedomy.sk) půdorys a bungalov 5 plus (GServis) designem a pošilhával jsem po ceně projektu v těch niancích do 30tis.
Nicméne, nakresil jsem si pozmněněný půdorys dle mého, oslovil projektantku, která si nehoní ego cenou a nebylo to projektování "na klíč", vyjadřovačky jsem si oběhával, souhlasy cca 30-ti sousedů sehnal (to bylo taky hodně času) a dostal jsem se na následující částky pouze za papírovačky:
projekt bungalovu cca 220 m2 + samostatná dvojgaráž 34tis.
síťové přípojky (voda, odpady, dešťovka) 10tis.
PENB a projekt vytápění 10tis.
Radon měření + zpráva 2,5tis.
Poplatky na SÚ 2tis.
vypracování položkového rozpočtu nezávislým stavařem 8tis.
neplatím vynětí z půdního fondu
elektro přípojka je na pozemku, čili neřeším projekt a náklady na zřízení přípojky
Zatím total 66,5tis.
Chci tím říct, že je nutné počítat pro celkové náklady i projektovou přípravu a pokud někdo má představu, že papírovačky jsou za těch Gservisovských 20-40tis. (nevím, za kolik účtují individ. úpravy) , tak ne , nebudou ... a spíše min. 2x více.
Kolik tedy někoho stály náklady na projektovou přípravu s katologovým projektem/domem? Řekl bych, že pro individuálku je 70tis. spodní hranice, z doslechu 90-120tis. za papírovačky k standardnímu domu.

Odpověď od JurAnet
19. kvě 2018 11:55 #22034
Zdravím,

chceme kupovat též projekt bungalovu Roma, mohla bych moc poprosit také o zaslání vzorového rozpočtu? můj email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkuji a hezký den
Aneta

Odpověď od Tomáš
24. kvě 2018 09:39 #22053
Zdravím,

chystáme se stavět na jaře 2019. Byli jsme u dvou projektantů a řeknu Vám, ceny jsou velice rozdílné !!
Jedná se o projekt bungalovu 4+kk+garáž, přípojky EL, voda, kanalizace, topení podlahovka (TČ). Zastavěná plocha cca 180m2. První projektant nám nacenil projekt na cca 105 tis., řekli jsme si, že to je moc, že se poptáme jinde, a hele, druhý projektant nám dal cenu cca 65 tis.
V obou případech je to včetně externistů (radon, geodet atd..) + vyřízení stavebního povolení..
Je pravda pravdoucí, že nejvíce na celkové stavbě ušetříš tím, jaké ceny si zařídíš.. :)

Odpověď od Petr
27. kvě 2018 19:03 #22076
Dobrý den, pokud sháníte půjčku, chtěla bych Vám doporučit Honzík půjčku, kde najdete veškeré bankovní i nebankovní společnosti. Vyberte si pro sebe tu nejvýhodnější na www.pujckahonzik.cz

Odpověď od Radek
18. čvc 2018 10:29 #22392
Zdravím,
Stavím tento dům v zrcadlové verzi s úpravami (jiná skladba stěn, velký portál na vstupu na terasu, velký přesah střechy nad terasou, montážní jáma v garáži, jiné tepelné čerpadlo) svépomocí a úplně sám. Zatím jsem ve fázi před vylitím desky. Když to tak sečtu, tak projekt jsem náhodou koupil, když byl zrovna v akci tuším za 19000,-, na úpravách jsme se nedohodli, jelikož jejich ceny jsou jiného světa. Úpravy jsem zadal místní projektantce, která vyřídila i veškerý inženýring až po vydání stavebního povolení i vč. toho, že ji mám jako stavební dozor, takže já se téměř o nic nestarám. V její ceně je i projekt na studnu, radon a veškeré poplatky 33000,-. Energetickej štítek 2100,- u dalšího projektanta. Skryvka, výkopové práce, odvoz zeminy (jsem v mírném svahu) 40000,-. Zemnění 3500,-. Beton pásy vč. pumpy 42000,-. Ztracené bednění 24000,-. Roxory, 8000,-. Zalití bednění betonem vč. pumpy 28000,-. Kanalizace (normální a zvlášť dešťovka, vše je v desce a svedeno každá na jinou část domu, nádvoří a zahrada) 12000,-. Chráničky na prostupy pro elektriku, vodu městskou a studnu, tepelné čerpadlo 2000,-. Štěrk 6000,-. Kari sítě 10000,-. ..
K tomu pomocný materiál jako jsou diamantové kotouče, šalovací prkna, natloukačky, pronájem vibrační žáby i desky, podsypový beton, písek a různé drobnosti cca 10000,-.
Vše je to o jednání a kontaktech ve stavebnictví a dá se vše sehnat za dobře, stačí umět jednat a nebát se toho.
Sumasumárum od začátku papírování a byrokracie po stavbu do teď 239600,-
Finální vylití desky počítám cca na 60000,- vč. pumpy.

Odpověď od Janka
02. srp 2018 21:46 #22509
Zdravím,
také bych chtěla poprosit, zda by byl někdo ochotný zaslat nám rozpočet na mail ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Děkuji

Odpověď od Stepan
13. srp 2018 20:38 #22572
Dobrý den,
připojuji se k žadatelům o rozpočet.
Předem velmi děkuji za ochotu.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Štěpán

Odpověď od VercaKuba
21. říj 2018 00:15 #22906
Dobrý večer,

i my si vyhlídli bungalov Roma od gservisu a tak nějak jsme počítali s cenou, kterou na jejich stránkách uvádějí. Chvíli jsme i zvažovali, že bychom si nechali postavit od firmy, ale dnes nás šokovali hrubým odhadem (5.5 milionu). Mohli bychom tedy poprosit, jestli byste nám někdo nemohl poslat nějaký rozpočet (email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)? Rádi bychom věděli, jestli do toho jít, nebo hledat jiný projekt... Moc děkujeme!!

Odpověď od Petrolius
21. říj 2018 14:52 #22907
Dobrý den,
připojuji se k žadatelům o rozpočet.
Předem velice děkuji za ochotu.
Petr