Zhodnocení rozpočtu

giliead
06. dub 2020 10:56 #26343
Zdravím všechny stavebníky ,
v nejbližší budoucnosti se chystáme stavět a rád bych se zeptal na Váš názor ohledně našeho plánovaného rozpočtu , jako vzor jsem za projektantem vzal tento dům , který jsme vybrali s manželkou .

www.gservis.cz/projekty-rodinnych-domu/aspen.html

S tím že bychom rádi stavbu prováděli větší části menšími stavebními firmami a zbytek sami , případně s kamarády / rodinou .

Dle mého propočtu bychom se tak měli vejít do cca 5.000.000 Kč , myslíte si že je to reálné nebo mám šáhnout hlouběji ?

Děkuji všem dopředu za názor.

Martin

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od lukasberan
06. dub 2020 12:06 - 06. dub 2020 12:14 #26344
Klasická otázka s klasickou odpovědí - ano i ne :-)

Strašně záleží na tom, z čeho budete stavět, jak budete stavět, kde budete stavět a co všechno do toho rozpočtu počítáš. Hrubou stavbu ke kolaudaci byste do toho rozpočtu dát měli, ale s finálním vybavením to téměř jistě nevyjde, určitě ne komplet, možná k nějakému základnímu bydlení. Ale to je těžké předpovědět, protože můžeš mít podlahovou krytinu za 50 tisíc nebo taky za 500 tisíc. Koupelnu můžeš vybavit za 50 tisíc nebo taky 300 tisíc. Kuchyň můžeš mít za 200 tisíc ale taky za milion, Sedačku koupíš za 5 tisíc nebo taky za 200 tisíc apod. Jsou v tom i venkovní práce a terénní úpravy? Příjezdová cesta, chodníky, studna, zachytávání a využívání dešťové vody, tepelné čerpadlo, soláry, FVE, inženýrské sítě, ... ? Nebo nedej bože i pozemek?

Takže když budeš hodně šetřit, teoreticky by ses vejít mohl. Ale klidně tě to tak může stát 10 milionů jako nic a když budeš utrácet a kupovat drahé vybavení, tak si umím představit, že i 15 milionů by nebyl problém. Koukni na naši finální cenu www.selfiehome.cz/2019/01/cena-rodinneho...standardu-svepomoci/ - je to dům podobného typu, ale výrazně menší. Hrubá stavba cca 2,8 milionu, velkou část prací jsme dělali svépomocí, ale používali jsme kvalitní materiály a ověřené dodavatele pro práce, které jsme si nechali dělat. Aktuálně jsme na částce cca 5,2 milionu a to ještě nejsme u konce ani zdaleka - většina vnitřního vybavení už je, ale něco stále chybí a venku není nic. Finální cena opravdu komplet včetně terénních úprav apod. očekávám kolem 7 milionů za náš dům.

Takže pokud bych to shrnul, tak pokud nechceš fakt kupovat jen ty nejlevnější věci a na všem maximálně šetřit, tak se určitě nevejdete. Rozhodně ne do podoby na té vizualizaci :-) Možná by to mohlo vyjít na kolaudaci, ale to je tak vše. Reálně bych počítal pro takový dům s nějakým rozumným standardem 8 milionů.
Poslední úprava: 06. dub 2020 12:14 od lukasberan.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od giliead
06. dub 2020 14:49 #26348
Ahoj a děkuju za reakci :) Zkusim trochu rozepsat naši představu . Prozatím máme od projektanta hrubý cenový návrh za m3 obestavěného prostoru v naší lokalitě což je na klíč cca 5500Kč vč DPH ( záleží dle našich konkrétních požadavků ale tohle je dle toho co dozoruje průměrná cena za použité materiály a práci). Chápu že tato cena se může a bude se měnit..

Jako zdivo jsme se rozhodli pro Ytong , kde bychom přes kamaráda dostali slevy cca 10-15% oproti ceníku na kompletní materiál pro stavbu .Výtápění řešeno elektrickými rohožemi pro jednotlivé místnosti + bojler jako ohřev vody , s tím že se ještě rozhoduju jestli anhydridovou podlahu nebo beton..Co jsem porovnával ceníky tak je cena za m2 +/- stejná . Napojení sítí (elektřina , voda ) + studna , ČOVka ..Svody z domu si dodělám sám do vsakovaček..
Fotovoltaiku jsem zavrhl z důvodu cena/očekavaný přínost + životnost.. , Stejně tak jsme zavrhli i čerpadlo ani ne kvůli ceně ale kvůli negativním recenzím co mám z okolí z 15 lidí je pouze 1 člověk spokojen , jako hlavní důvod jsem se dozvěděl poruchovost .Průměrná instalace čerpadel byla cca 5 let..
Když jsem procházel váš blog (mimochodem velmi pěkně zpracovaný :) ) tak hlavní výhodou pro nás je absolutně rovinatý pozemek který byl dříve používán zemědělci.

Pokud bych to měl shrnout tak v této ceně by měl být připraven dům k nastěhování(bez tereních uprav okolo domu , max příjezdová cesta) bez klasického vybavení tzn. skříňky , kuchyně .

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od lukasberan
06. dub 2020 16:25 #26349
Na takový dům na nastěhování si myslím, že je 5 milionů málo. Pokud máte finanční rezervu nebo dostatečně vysoký příjem na to, abyste mohli financovat stavbu "za běhu" bez rezervy/hypotéky, tak by se to mohlo dát. Ale jinak bych nespoléhal na to, že se vejdete. Jen ta okna dle vizualizace budou tak za 500 tisíc Kč, střecha 700 tisíc, základovka 350-400 tisíc, fasáda 400 tisíc, omítky 250 tisíc, podlaha 200 tisíc a už jsme na polovině rozpočtu a to tam vlastně nic moc není :-)

Raději si nechte rezervu, než aby pak dům zůstal stát nedodělaný...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.