Cena domečku

Županič
20. kvě 2018 19:36 #22036
Ahoj, chtěl bych se zeptat zkušenějších, na kolik odhadují cenu stavby takovéhoto, relativně většího bungalovu, rozlohy kolem 280 m2, plus z části podsklepený?
Plánek je orientační.
Případně kdyby někdo podobný domeček v nedávné době stavěl, či staví, rád se na nějaké věci vyptám. :-)
Moc děkuji za reakce.
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Dominik
21. kvě 2018 11:28 #22041
Pokud to chcete jen orientačně těch >1000m3 kolem 5 milionu jen stavba bez terasy apod.

Může to být klidně o půl milionu méně, ale pravděpodobněji by to stálo o dost více. Bohužel z půdorysu nelze určit cena. Není tam typ střechy/krytiny, způsob vytápění, komíny, předsazená/normální montáž oken. Typ zdiva/zateplení, Kolik toho svépomocí, kolik řemeslníci. "Částečně" podsklepené se bavíme o navýšení ceny desky o 20tis-300tis podle velikosti částečného podklepení atd atd..

Takže pokud se rozhodujete jestli vůbec jít do nějakého typu domu, spočítejte kubíky domu a vynásobte 5000 Kč pro svépomocnou stavbu.

Pokud už máte konkrétní projekt, tak obětujte ušmudlaných pár tisíc za položkový rozpočet, bez kterého jste úplně slepí. Taky jsem odhadoval cenu domu podle podobných staveb v okolí a na tomto portálu a seknul jsem se o víc jak polovinu. Prostě každej dům je jinej a nelze aplikovat pravidlo on má 100m2 stáloho to milion, tak mě to bude stát XY. stavět bez pol. rozpočtu byla jedna z mých největších chyb.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.