Novostavba a domovní uzávěr vody

Honza S.
07. led 2020 20:40 #25781
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jakým způsobem jste řešili domovní uzávěr vody. Vodoměr je bude před domem v šachtě.
Co řeším, tak je zdali domovní uzávěr mít udělaný na zdi v technické místnosti a nebo zdali to mám zasekat do zdi a schovat do pod omítkové skříně. Vodař preferuje variantu nechat uzávěr před zdí, protože je to prý všechno lépe přístupné a když si člověk dodatečně něco vymyslí, tak se prý nemusí sekat do zdi. Pravda je, že v technické místnosti bude velké množství dalších trubek, tak to výhled nijak hyzdit nebude. Na druhou strana nevím jestli si to vodař nechce jen zjednodušit a co koukám na různé realizace, tak je uzávěr většinou schovaný pod omítkou ve skříni.

Co si o tom myslíte? Možná řeším úplnou blbost, ale raději se ptám.

Děkuji.

Honza S.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jiří
09. led 2020 09:35 #25782
No, taky jsem to chtěl schovat hned za dveře do kastlíku v příčce. Vodař (kamarád) se dost cukal, že tam na to není místo, ale jestli na tom trvám, tak to tam nějak nacpe. Ale že v takovém případě, ať si na případnou opravu kapajícího kohoutu (a že s vysokou pravděpodobností jednoho dne kapat začne) najdu někoho jiného, že on s tím už pak nechce nic mít. Takže jsem nakonec dal na něj a mám to v technické na zdi a jsem za to asi rád, nějaké úpravy už totiž plánuji.
Takže ano, vodař si to asi chce ulehčit, ale zároveň má asi pravdu, že to bude lepší i pro vás. Jestli tam na to máte místo, tak podle mě asi není důvod se s tím někde drbat a zasekávat do výklenku.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Honza S.
14. led 2020 19:33 #25830
Děkuji za radu.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.