Nové nízkoenergetické montované domy od Dům jedním tahem

Autor: Liapor (42 příspěvků)
Kategorie: Projekt domu
14. 6. 2021
1 komentář
Nové nízkoenergetické montované domy od Dům jedním tahem
Příspěvek stavebníka

Montované domy z Liaporbetonu od Dům jedním tahem (DJT) nejsou na českém trhu žádnou novinkou. Už více než 20 let přináší zákazníkům spojení výhod promyšlených typových projektů, rychlé výstavby a pevného keramického materiálu se skvělými izolačními vlastnostmi. Nyní představuje DJT nový katalog nízkoenergetických montovaných domů.

Katalog plný novinek

On-line katalog DJT přináší celou řadu novinek. Najdete v něm dva zcela nové domy 01 Triton a 06 Boreas. Kvůli přísnějším požadavkům na energetickou náročnost, které vejdou v platnost k 1. 1. 2022, ale doznaly změn i všechny stávající typové domy. Katalog tak nyní nabízí 20 domů v nízkoenergetickém standardu, jejichž projekty zahrnují třeba řízené větrání a rekuperaci, tepelné čerpadlo či podlahové topení.

Další úpravy vzešly z nejčastěji poptávaných klientských změn a současných trendů bydlení. Jedná se především o dílčí úpravy dispozic, úpravy oken, přípravu pro vzduchotechniku a podobně. Hlavním cílem bylo, aby projekty ve své “základní typové podobě” vyhovovaly ještě většímu množství zákazníků bez nutnosti dalších změn. Nejen, že se tím výrazně zkrátí přípravná fáze výstavby, ale zákazníci také ušetří. Typový projekt včetně řemesel, v rozsahu pro stavební povolení získají od DJT zdarma. Individuální úpravy projektu jsou však již zpoplatněné.

Nové nízkoenergetické montované domy od Dům jedním tahem

Svépomocí snadněji a rychleji

Domy jedním tahem jsou velmi oblíbené mezi stavebníky, kteří zamýšlejí část výstavby rodinného domu provádět svépomocí. Dům si lze totiž nechat postavit do fáze hrubé stavby, která je hotová za neuvěřitelné 2 dny u jednopodlažních domů či až 4 stavební dny v případě dvoupodlažních domů. Druhou, oblíbenější variantou je pak stavba “domu k dokončení”, která kromě hrubé stavby zahrnuje také základovou desku, střechu a výplně (okna, dveře) - to vše do 2 měsíců od zahájení výstavby.

Na rozdíl od jiných stavebních systémů je dokončení Domu jedním tahem o něco snazší a levnější a to hned z několika důvodů:

 • Z výroby je ve stěnách připraveno kompletní vytrubkování a krabičky pro elektroinstalaci, prostupy a drážky pro rozvody vody i kanalizace. U patrových domů jsou připraveny v konstrukci hrubé stavby prostupy pro rozvod vzduchotechniky. Odpadá tak pracné sekání drážek a otvorů.

 • Výraznou úsporu času a peněz přináší i hladké stěny, na které lze místo klasických omítek použít omítky sádrové.

 • Do domu je možné se díky minimu mokrých procesů nastěhovat ihned po jeho finálním dokončení.

Nahlédněte do nového katalogu a objevte všechny výhody montovaných domů Dům jedním tahem na www.dumjednimtahem.cz.

Galerie

Nové nízkoenergetické montované domy od Dům jedním tahem
Nové nízkoenergetické montované domy od Dům jedním tahem
Nové nízkoenergetické montované domy od Dům jedním tahem
Nové nízkoenergetické montované domy od Dům jedním tahem
a 8 dalších
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Liapor (42 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

  Aja a Martin 19. 7. 2021 12:12:54

  Jen doplním možnost hrubá stavba tzn. Bez zakl.desky střechy oken, momentálně nenabízejí prý kvůli velké poptávce že nestíhají. Jestli do budoucna ta možnost opět bude asi úplně jisté není.

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...  Copyright © 2009 - 2022 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů