Materiál z demolice

Materiál z demolice
MDW
9. 6. 2021
Dotaz
4 komentáře

Čestné prohlášení - materiál z demolice

Zdravíčko, stavební úřad potřebuje papíry k potvrzení neexistence stavby. Od kontejnerů je budu mít, ale jak vyřešit cihly a dřevo ? Vše bylo darováno za odvoz k dalšímu využití. Nepadá mě napsat čestné prohlášení, ale nevím, jak to přesně formulovat.

Neřešil to už někdo prosím ?

Děkuji.

MDW 10. 6. 2021 7:05:51

Dobrý den, ano odbor životního prostředí to vyžaduje taky, ale při komunikaci se stavebním úřadem, bylo sděleno, že při prohlídce místa budou chtít tyto dokumenty taky :( pokusím se domluvit přímo s odpovědnou osobou, ale nevím, nevím.

frantisek 10. 6. 2021 5:05:01

Zdravím, pravděpodobně to po Vás vyžaduje odbor životního prostředí. Já mám v povolení k demolici svépomocí závazné stanovisko z odboru životního prostředí kde se přímo uvádí: "do 30ti dnů od ukončení demoličních prací budou MÚ, OŽP předloženy doklady o nakládání s odpady, které při demolici vznikli. Z dokladů musí být patrné jaký odpad a v jakém množství byl předán oprávněné osobě a datum předání odpadu. Čestné prohlášení není bráno jako doklad prokazující zákonné nakládání s odpady." Sám to budu řešit až na podzim, zatím jsem ve fázi bourání, ale pravděpodobně budu mít stejný problém jako vy... Asi nejlepší cesta by byla se domluvit přímo s odpovědnou osobou - stavební úřad/životní prostředí zda jim čestné prohlášení bude ve vašem případě stačit, případně potvrzení od obdarovaných.

MDW 9. 6. 2021 15:03:52

Děkuji, špatně jsem to formuloval. Stavební úřad přijde udělat prohlídku na místě stavby a při té prohlídce požaduje potvrzení o likvidaci suti. Ale bouráme svépomocí a tudíž vše co jde ještě použít jsme darovali k dalšímu použití (cihly, dřevo). Poté stavební úřad potvrdí neexistenci stavby a potom musím ještě na katastr nemovitostí, aby stavbu vymazali. Takhle mi to bylo řečeno na stavebním úřadě.

jarkane 9. 6. 2021 12:41:55

Opravdu to potřebuje stavební úřad? Ptám se proto, že takový požadavek slyším za ty roky v oboru poprvé.
Potvrzení o neexistenci stavby vždy potřebuje katastrální úřad, aby mohl stavbu vymazat z evidence katastru nemovitostí. A to potvrzení vydává stavební úřad vždy na základě svého zjištění (kontrolní prohlídky) na místě stavby. Takové potvrzení je poměrně závažná věc, protože vymazat z katastru existující stavbu by byl velký průšvih s majetkoprávními důsledky. Takže je velmi podivné, že by se tam stavební úřad nešel podívat, ale že by mu stačilo jen nějaké potvrzení ze skládky, natož nějaké čestné prohlášení. Vždyť takových papírů bychom za týden obstarali hromadu a na základě toho mazat stavby z katastru? Absurdní.
Takže odpověď na Vaši otázku - ne, neřešila jsem to a nikdy jsem o takovém řešení na stavebních úřadech ani neslyšela.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4