Hledání pozemku...

Hledání pozemku...
Michal
7. 5. 2021
Dotaz
1 komentář

Zdravíme všechny stavebníky a šikovné lidi.

Náš příběh začal před rokem a půl. Měli jsme pozemek, projekt a stavební povolení. Vlastními silami se nám podařilo postavit hrubou stavbu malého domku s obytným podkrovím a sedlovou střechou. Prošli jsme si určitými fázemi. A jak šel v průběhu stavby čas a domeček nám rostl před očima. Najednou jsme zjišťovali. "Nejsme jediní, kdo tu staví". A tak to šlo dál a dál. Domečky v okolí rostly jak houby po dešti a my zjistili, že se ocitáme jako malý utlačovaný žampion mezi hřiby. Z klidného místa se stala satelitní zástavba. Přesně to co člověk nechtěl a od čeho utíkal. Jednoho večera jsme usoudili. ,,Takhle ne!"

To co jsme rok a půl budovali najednou postrádalo smysl. Stavbu prodáme a začneme znovu. A tak se stalo.

Z prodejem jsme neměli žádné zkušenosti. Dali jsme inzerát na internet a druhý den se telefon nezastavil. Nakonec se nám podařilo dům prodat, doplatit hypotéku a ještě něco vydělat na nový pozemek. Říkali jsme si. ,,Super, to nejhorší máme za sebou." Omyl. Nyní nastala fáze hledání pozemku. Možná to nejhorší co nás mohlo potkat.

Myslím, že pokud se nám podaří najít pozemek, uroním štěstím slzu.

Pozemky drahé, daleko nebo ne dle našich představ.

Pár šancí se nám naskytlo, ale nevyšly. Jednou nás někdo přeplatil, podruhé se našel zase jiný problém.

Až jednoho dne telefon. Paní z realitky na naší poptávku. ,,Dobrý den, mám pro vás pěkný pozemek na samotě s výhledem u lesa za dobrou cenu. Co na to říkáte?" Srdce se mi rozbušilo. ,,No paráda." Řekl jsem. Ihned jsem domluvil schůzku. Měli jsme se za týden sejít na pozemku. Nic nám nebránilo pozemek koupit.

Den před návštěvou najednou telefon. Opět paní z realitky. ,, Dobrý den, velice mě to mrzí. Pan majitel si prodej pozemku bohužel rozmyslel a již k dalšímu jednání není přístupný." V tu chvíli se mi zatmělo. Tuhle větu si budu pamatovat hodně dlouho. Tohle jsme nečekali. A to jsme se byli již ze zvědavosti na pozemek už podívat a nemohli se dočkat až bude ten den D a my se sejdeme s majitelem. Co vám budu povídat. Přítelkyně se rozplakala a já skoro také. Už jsme se tam viděli. Bohužel stát se může vážně cokoliv....

Takže opět na novo. Napsali jsme realitkám, projíždíme denně inzeráty. Stále nic. Tak to jde den za dnem.... A my doufáme že jednou.....

Seženeme pozemek na samotě, polosamotě nebo roztroušené zástavbě. U lesa či louky. V okrese Česká Lípa. Kde je klid a to co je našemu srdci nejbližší. Příroda.

A proto bychom vás všechny chtěli moc poprosit. Pokud víte nebo byste věděli o nějakém klidném pozemku na prodej. Ať už u vás v obci, nebo okolí. Dejte nám prosím vědět. Budeme moc rádi.

Lidi by si měli vzájemně pomáhat pokud to jde. A ve svépomocném stavitelství to platí dvakrát tolik.

Tímto bychom vám chtěli předem poděkovat a popřát. Ať se každému, kdo se pustil do stavby svépomocí, sebral odvahu a sílu bojovat sám za sebe, dařilo co nejlépe. A došel ke svému vysněnému cíli.

Děkujeme.

Michal a Michaela.

vagnermichal@centrum.cz

tel: 606 403 110

Majky & L.A.

Majky & L.A. 24. 5. 2021 1:04:29

Možná teď budu trošku za posla špatných zpráv nebo to nebude úplně k tomu, co zde chcete mít napsáno, ale obávám se, že situace s pozemkama se neustále zhoršuje a v dohledné době to nevypadá vůbec růžově. Pozemků a celkově domů, bytů je a zřejmě i bude nedostatek. Ti co měli našetřeno, tak z obav z vysoké inflace investují i do nemovitostí, které byly dlouho neprodejne. Zchátralé domy, výseky polí, rybníky, rokle. Zažil jsem nedávno člověka, který koupil cestu 2x150m uprostřed ničeho, jen proto, aby v tom měl uložené peníze. Je to neuvěřitelné, kam se toto vše dostalo a bohužel, zatím není vidět konce. Obávám se, že pokud se obce nezaměří na další rozšiřování svých stavebních lokalit, porostou ceny dál a dál, bez ohledu na reálnou hodnotu. Bydlíme v městečku, kde před 3 roky stál m2 kolem 300-400Kč. Dnes zde neseženete stavební pozemek pod 900Kč/m2 tzn.33% nárůst za 1rok! A řekněme si to upřímně, pamatujete si, že by ceny nemovitostí, šli někdy výrazněji dolů? Stačí se podívat na vývoj cen nemovitostí a pozemků a z grafu je patrné, že za 20 let šly ceny vždy jen nahoru, tudíž se dá předpokládat, že bude tento vývoj pokračovat. Obávám se, že pro dnešní rodiny hledající nemovitosti zbývají bohužel pouze 2 možnosti. Hledat, hledat, poptávat, přát si štěstí a čekat. Nebo se smířit s cenou a uskromnit se ve výstavbě.
Každopádně držím palce a přeji hodně štěstí při hledání!

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4
Zavřít reklamu