Zateplení mezi patry

Zateplení mezi patry
MCit
1. 3. 2021
Dotaz
2 komentáře

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s zateplením mezi patry v následující nebo podobné situaci? Nejsem si úplně jistý, jestli dát 10cm vatu (více se ani nevejde) mezi patra (tj. položit na klenuté stropy pod konstrukci) nebo ne...V zimě, když se ještě topilo malými kamny, bylo v podkroví o pár stupňů více než dole - na jednu stranu je to dobře, když se bude v místnosti spát, alespoň tam bude déle teplo, na druhou stranu chci víc tepla zachovat v přízemí, když se tam bude trávit většina času. Nejsem schopný mezi tím úplně najít kompromis, také se obávám, že když zateplím, teplo se stejně potáhne nahoru, a akorát se bude držet déle pod klenutými stropy, tudíž to nebude mít zase takový vliv na teplotu v přízemí. 

Přízemí - jedna místnost, kamenné nezateplené zdi 60 cm, stropy cihlové klenuté 2,5 m výška, kanadská krbová kamna, která by měla vytopit celý spodek i hořejšek, na jedné straně místnosti. V přízemí bude obývák a kuchyň, tudíž se tam bude trávit většinu dne. 

Podkroví - vstup na druhé straně než jsou kamna, zateplení 160mm vata, podlaha budou 3 cm palubky na konstrukci na roštu. V podkroví bude ložnice, tudíž se tam bude trávit čas jen v noci. 

Jiří Kubíček 14. 3. 2021 19:24:52

Dobrý den, jestli to dobře chápu, řešíte konstrukci a zateplení mezi dvěma obývanými a vytápěnými prostory. V takovém případě ale nejde primárně o zateplení, ale o akustiku té konstrukce, měla by se řešit po stránce vzduchové neprůzvučnosti a útlumu kročejového hluku. Co se týká vzduchové neprůzvučnosti, mělo by být v konstrukci 10 - 15 cm minerálu. Co se týká útlumu kročejového hluku, měla by být v patře vytvořena plovoucí roznášecí vrstva s kročejovou izolací.

Miloslav ČUNEK 4. 3. 2021 18:16:39

V každém případě by to chtělo vidět, ale určitě stejný problém řeší každý druhý stavebník který opravuje nebo předělává starší a nebo možná na dnešní dobu špatně izolovaný objekt. Můj názor je a je to i trend dnešní doby na celkovou úsporu ve vytápění a to, že je třeba dobře zaizolovat i strop mezi patry . Vynaložené finance se vám vrátí. Já dnes vím že komfortní bydlení je přímo závislé na kvalitní izolaci celé stavby. Být na vašem místě určitě bych se neptal na názory druhých i když někdy jsou k nezaplacení a možná si tady i protiřečím a oslovil bych firmu která má praxi v izolování domů všeho druhu. Dnes vám jsou ochotní i zdarma a nebo jen za náklady na cestu k vám udělat a hlavně změřit kolik a kde je třeba izolaci dát. Mají na to přístroje i vědomosti . Tady přesně platí že každá rada je drahá ale nakonec člověk buď prodělá, protože nechtěl zainvestovat práci i radu odborníka a potom je mnohdy pozdě a nebo raději osloví toho odborníka a je po dobu užívání domu nadmíru spokojen že tak učinil. Věřte já vím o čem mluvím protože tohle byl kdysi i můj případ. M.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Poradny_dum

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Poradny_dum
Poradny_dum