Praskliny ve spojích SDK

Autor: giliead (3 příspěvky)
14. 1. 2021
3 komentáře
Praskliny ve spojích SDK
Dotaz

Dotaz:

Dobrý den, rád bych ostatní stavebníky požádal o radu. V srpnu loňského roku jsem svépomocí udělal SDK stropy. Dodržel jsem vše dle doporučení výrobce SDK, ve spojích je bandáž, dvě vrstvy tmelu + fisnihka. Včera se mi podařilo zjistit, že ve spojích po celé délce jsou vlásečnicové praskliny jako na obrázku. Praskliny se mi objevily po vylití podlahy v 1.NP. Myslíte, že bude stačit zaříznout do "A" a vyplnit znovu tmelem?

Díky

Martin

Red 21. 1. 2021 8:13:22

Tohle píšu spíš pro ostatní, aby se mohli takovému popraskání vyhnout, tak to nebere osobně.

Jednu chybu jste totiž udělal. Všichni výrobci SDK mají návody jak se s jejich materiály pracuje. A tam se taky uvádí, kdy je možné s těmito materiály pracovat.

SDK desky se mají na stavbu navážet až poté co jsou hotové všechny mokré procesy a vlhkost z nich už byla dostatečně odvětrána.

V rámci stavby to vždy dodržet nejde, sám se si desky na stavbu dovezl před podlahami a omítkami. A to jen proto, že jsem musel proinvestovat prostředky z úvěru dle smluvních termínu (překlenovací úvěr ze stavebního spoření - mimochodem velice nevhodný úvěr pro stavbu svépomocí).

Ale minimálně jejich instalace může proběhnout až po zmíněných procesech.

alda33 16. 1. 2021 21:15:11

Dobrý den, někdy takové praskliny opravujeme jen tak, že v místě praskliny oškrabeme barvu(houbou lehce navlhčit a seškrabat špachtlí) cca 10 cm a přetmelíme s vložením skelné pásky a drží to.

Honza S. 15. 1. 2021 8:58:49

Dobrý den, Stalo se nám to samé v koupelně, kterou máme v obytném podkroví. Nepatrné vlasové praskliny u dvou spojů. V ostatních místnostech nic. Stejně jako Vy jsme aplikovali postup dle výrobce. Jinak nejspolehlivější oprava bude zaříznout do A a znovu zatmelit se skelnou páskou. Ovšem stavba je nová a praskliny se klidně mohou objevit znovu.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama