Černá stavba na pozemku

Autor: Lucie a Jan (1 příspěvek)
Kategorie: Stavba domu
30. 8. 2020
1 komentář
Dotaz

Dobrý den,

máme zájem koupit pozemek, na kterém stojí zděná povolená stavba 13 m2 (dle projektu) a katastru (vedená jako jiná stavba). Na tuto stavbu bylo na černo přistaveno 23 m2. Je nám jasné, že stavbu budeme muset "dokolaudovat" a žádáme majitele o slevu na kupní ceně pozemku s touto stavbou. Nevíte prosím jaké vícenáklady nás budou čekat? Kolik nás bude stát dokreslení projektové dokumentace k této stavbě, zaměření geodeta, případná pokuta, když ohlásíme tuto stavbu a další náklady s tím spojené?

Mockrát děkujeme.

jarkane 30. 8. 2020 14:17:06

Odhadnout ty "vícenáklady" je poměrně obtížné.
Pokud tam budete chtít ponechat tu přistavěnou část, nebudete ji "dokolaudovávat", ale budete si ji muset nechat dodatečně povolit. K tomu budete potřebovat dokumentaci od autorizovaného projektanta. Tady se dá odhadnout cena jen podle obtížnosti projektu a ochoty projektanta, což je velký rozptyl, dejme tomu 10 - 30 tis. Kč. Vyhotovení geometrického plánu minimálně 5 tis. Kč. A co se týká pokuty, tak to se Vás netýká, pokutu by mohl dostat jen stavebník (ten kdo to načerno postavil), což Vy nejste.

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...Copyright © 2009 - 2022 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů