1. Příprava /
  2. Stavba domu /
  3. Vyjmutí půdy ze ZPF

Vyjmutí půdy ze ZPF

Luka
21. 7. 2020
Dotaz
3 komentáře

Dobrý den,

pozemek který kupuji je nyní veden jako trvalý travní porost s přiděleným BPEJ (v územní plánu veden jako stavební). Pozemek má 6000m2 a proto bych nerad vyjímal celek, ale pouze část kde se bude stavět (zbytek bude sad).

Snažím se dopátrat jak toho docílit. Ve všech článcích kde popisují postup žádosti se setkávám s větou, že žádost musí obsahovat "přesné výměry parcel, či jejich částí".

Poradí někdo co se myslí tím "jejich částí"? Nejsem si jist zda se tím myslí opravdu jeho část nebo zda se musí udělat geometrický zakres, rozdělit pozemek v katastru a pak zažádat o vyjmutí této části - tedy vlastně nového pozemku.

jarkane 22. 7. 2020 6:00:15

Já to upřesním: Abyste dostali stavební povolení (nebo souhlas s ohlášením), musíte mít pozemek vyjmutý ze ZPF. K tomu vynětí ale samozřejmě potřebujete projektovou dokumentaci, protože rozsah vynětí se zjišťuje právě z projektu. Zajděte si s projektem na odbor životního prostředí Vaší pověřené obce a tam se s nimi domluvte, co k tomu všechno budou požadovat.

Luka 21. 7. 2020 21:06:25

Aha já se právě mylně domníval, že než se řeší projekt a udělení stavebního povolení tak má být pozemek z půdního fondu již vyjmut. Měl jsem déle hledat, zde je to popsáno - https://www.svepomoci.cz/stavba-domu/priprava-stavby/5265-vyjmuti-ze-zpf.html

Díky

Majky & L.A.

Majky & L.A. 21. 7. 2020 20:45:43

Dle mého na tom není nic špatného, že je pozemek veden, jako trvalý travní porost. Takto je veden prakticky každý pozemek, pouze pak jeho části t.j.tam, kde bude pozemek zastavěn (dům, garáž, stodola....)se změní typ na stavební. Ještě jsem neviděl, aby byl celý pozemek veden jako stavební. Dle mého to snad ani nejde. To zda tu lze a nelze stavět, popř.v které konkrétní části lze co postavit, řeší územní plánovaní dané obce, takže vyjímat podle mě nic nemusíte, pokud nemáte projekt a povolení.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4