Překlady a ostění

Autor: Hanz (9 příspěvků)
Kategorie: Hrubá stavba
10. 6. 2020
2 komentáře
Dotaz

Chtěl bych odbornou radu, zda nevymýšlím nějakou blbost. Jde mi o překlad a ostění. Zdivo Ytong 450 + 100mm provětrávaná fasáda z modřínu. Když jsem koukal na Překlady ytong z Uprofilů tak vychází délka 3000 mm a šíře 375 mm na 3500kč a je to jen obyčejný nenostý kaslík, který se stejně musí vyztužit, zabetonovat a podepřít. Zda by šlo udělat bednění, vyskládat a slepit ytong příčkovky 600x250x50 plus z boku 2x polystyren, do příčkovek navrtat nějaký vrut, aby až se to vyleje, to pěkně drželo v betonu. 2 x polystyren z důvodu, kdybych chtěl přidat kaslík na roletu, jeden odstraním a zůstane jen izolace nad oknem. Cena vlastního kaslíku 10 x příčkovka 350kč, lepidlo 100kč, polystyren 300kč a bednění z latí 200kč, takto zhotovený kaslík max 1000kč, zvenku Ytong, vevnitř výztuž, Venkovní strana izolace 150mm. Zda má smysl řešit i to ostění, zařezat tvárnice o 80 mm a z vnitřní strany přilepit jednu příčkovku a z venkovní strany nalepit polystyren tlouštky 80 mm.

Přílohy

Rozvren1.pdf
peklad.jpg

Hanz 11. 6. 2020 20:12:11

Diky za komentar, ja jen jestli to neni blbost takhle to udelat, vcera jsem si k tomu sednul a premyslel jak zateplit osteni a ty preklady, aby byla kolem dokola oken izolace. Jeste mrknu co se prodava za ty Ucka, mám pocit ze jen ty velke a pak po dilech, ktere se musi podeprit, proto me napadlo. Kdyz uz se to bude podpirat, vylozit to rovnou z 50 mm prickovkou, vyztuzit a vylit, casove to nebude o tolik náročnější.

mates 11. 6. 2020 7:22:02

Tak každý stavební systém nabízí pokud možno kompletní stavebnici, aby se minimalizovaly prostoje. Tady jsou to třeba ty Učka. Samozřejmě to můžete pořešit podle vás, zvláště pokud tam máte nějaké detaily navíc, které využijete. Je jen otázka, jak si naceníte vaši práci a časovou ztrátu, aby se to vyplatilo. Třeba tu přípravu pro venkovní žaluzie mám dost podobně - místo posledního vnějšího 70kového překladu PUR/PIR deska (nad oknem) a v rovině vnějšího zateplení prostor pro kastlík se žaluziemi (s výhledem dodělání "až někdy"). Ale když jsem jinde na stavbě viděl, jaká je to práce chirurgicky kuchat do hotového zateplení, tak mám v plánu dát tam rovnou purenitový kastlík provizorně vyplněný vatou a zaklopený.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama