Vyjádření Policie ČR k vjezdu na pozemek - je to nutné?

Veha
4. 1. 2019
Dotaz
2 komentáře

Dobrý den,

máme skoro hotový projekt a budeme ho dávat na SÚ. Dočetla jsem se, že se někdy žádá o vyjádření Policie ČR k vjezdu na pozemek. Nemáte k tomuto nějaké bližší informace? V jakém případě se o vyjádření žádá? Na náš pozemek budeme vjíždět z komunikace, která je soukromá, a na které jsou vázána břemena chůze, jízdy, a tak nějak všeobecně nerozumím tomu, proč by nám vjezd měla schvalovat PČR?

děkuji

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber 7. 1. 2019 17:43:22

Ono to je trochu jinak...

1.) stavební úřad vyžaduje souhlas správců sítí s napojením na jejich infrastrukturu... vodárny, elektrárny a také správce (či majitele) dopravní sítě.
2.) obvykle vlastní síť komunikací obec, tuto infrastrukturu spravují u větších měst odbory (ORP) dopravy, u menších odbory (OPÚ) vnitřních věcí odbory územního rozvoje nebo stavební úřady (pozor, nikoli stejný referent, který Vám vypisuje povolení)
3.) úředník zastupující správce komunikace rozhoduje o Vašem sjezdu buďto samostatně, do míry, v jaké je kompetentní, například při napojení na nějakou areálovou nebo účelovou komunikaci. K tomu rozhodnutí je podle dobráckosti úředníka potřeba výkres od stavebního projektanta Vašeho domu, když je referent mrzout a nechce riskovat problémy, bude po Vás chtít dokumentaci od dopravního inženýra. A nebo potřebuje dobrozdání, třeba na místní komunikaci, silnici III. třídy apod. od někoho kompetentnějšího, že je výjezd z bezpečnostního hlediska možný.
4.) odpovědným orgánem je Dopravní inspektorát, který spadá pod Policii ČR a sídlí v ORP. Pracovník této instituce může posoudit dokumentaci a rozhodnout, své rozhodnutí pošle správci komunikace (tedy odstavec 3) a ten jej respektuje a na jeho základě napíše svůj souhlas. Podkladem pro policii je normalizovaný projekt od dopravního inženýra, obyčejný architekt nebo stavař rozhodně není kompetentní vykreslovat se s obalovými křivkami nebo rozhledovými trojúhelníky, i když to ledaskdo z nás umí).

Vojta 4. 1. 2019 15:02:00

Zeptejte se na SU co od Vas budou chtit nebo jim to hodte na hlavu a pockejte, jak se vyjadri, resp. co budou chtit doplnit.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4