Ponorné čerpadlo do studny - je lepší s tlakovou n

Autor: zvirek (79 příspěvků)
24. 1. 2016
3 komentáře
Dotaz

V plánované studně ( kopaná, hl. 9 m, voda cca 1,5 m sloupec ) mi studnař doporučuje ponorné automatické čerpadlo EASYPUMP E-DEEP 1200. Spouští se samo poklesem tlaku vody, i dle ohlasů se zdá být spolehlivé.

Kromě zalévání ale bude pouštět i vodu na splachování WC. Někdo doporučuje proto doplnit tlakovou nádobou ( 8-24 l ), aby čerpadlo při malém odběru nemuselo tak často spínat.

Je to pravda ?

A kam se tl. nádoba zapojuje - do studny k čerpadlu ? ( aby pomohla i při malých odběrech na zahradě - opláchnutí rukou , zahradní sprcha ), nebo do technické místnosti ( a tím pádem bude fungovat pouze pro okruh splachování WC ).

Dále, je potřeba, pokud použiji tl. nádobu nějaký redukční ventil, který by zabránil příliš velkému tlaku u splachování WC ? ( Na zahradní automat. závlahu je naopak s výhodou tlak vyšší - více okruhů ).

Pavel

Pavel 25. 1. 2016 14:48:36

WC se bezne npojuje na tlak, co je v radu. Tj 6 bar. Zadny redukcak se nedava.
Expanska udela jenom to, ze v trubkach bude vice vody a cerpadlo tak casto nesepne. Vlastne ikdyz pustite zalevani, tak napred berete z expanzky. Az klesne v potrubi tlak, sepne cerpadlo. Taky zalezi na vydatnosti studny. Pokud naprd v lete ji vycerpate, tak nemate jak splachnout.

zvirek 25. 1. 2016 13:17:36

Díky za info.

Pokud bych si vybral např. tuto exp. nádobu - stačit bude jistě těch 19 litrů : http://www.kamody.cz/soubory/relatedfile/WILO_9_list_SET_19-24-50_L.pdf

tak je má představa, že čerpadlo bude ve studni, vedle studny bude odbočka potrubí k ventilům automat. závlahy a do domu povede druhá část odbočky ( 8 metrů ), která ústí v TM a zde bych umístil tu expanzku a z ní rozvody na WC. Ta expanzka zajistí, aby do WC šel jen přiměřený tlak cca 2-3 barr ?
Bude to tak fungovat ?

Ev. mi doporučte jinou ( lepší, levnější ) expanzku.

Předem dík.

Pavel

Pavel 24. 1. 2016 22:28:49

Nadobu rozhodne do TM. Pac cas od casu je do ni treba dofoukat vzduch. Redukcak zadny dalsi neni treba. A tlak na ruce tahat ze stejneho rozvodu jako na WC.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama