interiérové dveře výběr, firmy a parametrů

Autor: zvirek (79 příspěvků)
29. 8. 2015
4 komentáře
Dotaz

Vybírám inter. dveře, rozhoduji se mezi 3 výrobci: Masonite, Solodoor, CAG

rád bych věděl, zda s některým máte zkušenosti dobrém či špatné.

Také bych se rád poradil o parametrech - předběžně uvažuji o povrchu CPL ( lamino 0,2mm ) a výplň DTD ( dřevotříska ), u části dveří bezfalcové provedení ( skryté panty ).

Asi by se mi líbilo i provedení 3D , ale nevím, zda je alespoň stejně odolné, jako CPL, každý výrobce to 3D má označené trochu jinak, ale asi jde o 3D polypropylen ?

Klasickou folii ( kašírované ) raději nechci, prý po čase hrozí odlepování folie.

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber 16. 2. 2017 15:27:15

No, ono to vlhko je samozřejmě špatné pro prakticky všechny materiály. Za kuchyňskou linku bych si dýhu určitě nedával a pokud máte místnosti, kde vlhko vyloženě odkapává, tak je tam i sebedůkladněji lakovaná dýha i sebedůkladněji lepené lamino stejně špatným prvkem. V té chvíli snad jen lakovaný pozink :-) Nevím, jak na tom jste v koupelně s větráním, já třeba mám kouplenu s velkým oknem a zřejmě i díky tomu, i díky polyuretanovým lakům mám obklad vany z masivního dřeva i dýhu na šoupačkách o půl metru vedle už pátým rokem úplně bez poskvrnky

.

Richardsonec 16. 2. 2017 14:44:41

Ještě, když tu zmiňujete . Zajímalo by mě kromě toho, že píšete, že je dražší. Jak je to s její odolností? Není náhodou taky náchylná na vlhkost? že na prostředí jako koupelna kolem linky atd, není úplně ideální?

zvirek 3. 9. 2015 7:35:11

Bohužel tyto možnosti nemám a dýha je již dost drahá. Navíc zrovna massonite třeba typ dveří Dominant v dýze zdá se mi nedělá.

Spíše mě zaujaly ty 3D povrchy, na pohled i dotyk je to jako dřevo.
Jneže zatímco např. Solodoor to uvádí jako variantu CPL ( laminátu ), tedy stejnou technologii, stejnou odolnost, tak zrovna massonite ) který vychází cenově nejlépe ) u toho píše, že jde o jakousi polypropylenovou folii.
A tak nevím, zda je to odolností blíže obyč. folii ( tu nechci ), nebo tomu CPL.
Napsal jsem výrobci, tak uvidím.

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber 30. 8. 2015 14:36:29

Naprosto souhlasím s rizikem té podivné kašírované "tapety", zejména u vlhčích provozů se to odlupuje. Osobně bych doporučoval jako povrch dýhu, není-li pro Vás příliš nedostupná. Dveře s laminem jsou na první pohled zajímavé, ale poměrně rychle se okoukají a možná Vás začne ta jejich plastovitost štvát. Tuším, že Masonite dělal nějaké dveře kazetové, MASIVNÍ, s dýhou za velmi dostupnou cenu. Klient je kupoval v Bauhausu, vymámil jsem mu nějakou dobrou slevu nad těch jejich 10% a jedinou nevýhodou bylo, že je musel sám nalakovat,což nebyl nejmenší problém.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama