bazén u zdi domu,zastřešení, ochrana zdi

Autor: zvirek (79 příspěvků)
7. 6. 2015
3 komentáře
Dotaz

cca 1,5 metru od domu plánuji na terasa menší bazén 3x5 m, časem bch ho rád zastřešil, s možností vchodu z koupelny přímo k bazénu. Zastřešní by se mi líbilo odtahovaltené, něco jako na videu zde : http://www.albixon.cz/skytrium/

Ale říkám si, že odpařující se voda z bazénu asi nebude dělat úplně dobře zdi domu ( 30 cm porotherm, 20 cm EPS, omítka weber silikonová ).

Je třeba už teď nějak dopředu na místě budoucího zastřešení nějak specielně zeď a omítku připravit, ochránít ?

Věra Volková 22. 11. 2014 10:56:17

Dobrý den,
na základě čeho jste vybírali pozemek a jak dlouho jste hledali? A jakou finační částku jste měli zahrnutou pouze na pořízení pozemku? Koukám, že Váš plánovaný rozpočet je 3 mil. Také máme takový a chceme něco u Prahy. Děkuji

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber 20. 8. 2013 11:40:03

Nejlepší cestou, jak se vyvarovat podobných problémů, je nejprve si najít architekta a s ním začít vybírat pozemek, hledat představu bydlení na něm a jestli pak zjistíte, že se ten dům bude podobat bungalovu nebo vysoké věži, jestli bude ze dřeva nebo betonu, to je už důsledek předchozích rozhodování. Dobrý architekt přitom funguje jako odborný poradce nad věcí, jako ten, kdo jednou podrží při zemi a jindy zase dopřeje vzletu, když ví, že je možno si trochu snění dovolit.

Osobně bych mohl povídat, o kolik menší problémy se řeší v situaci, kdy je architekt přizván ke spolupráci už při rozhodnutí chtít někde sehnat parcelu a na ní postavit dům, oproti situaci, kdy si už někdo někde sežene parcelu, zaplatí typový projekt a nakonec zjistí, že je v koncích, protože mu jeho představy narazily na reálné možnosti.

Iveta

Iveta 8. 10. 2012 11:56:10

Dobrý den, držím palce... všude je něco ;) jen se chci zeptat, neposlal byste mi přesný odkaz,kde se dá na cuzk najít historická mapa? docela by mě zajímalo,na čem stavíme my ;) sice jsme před koupí pozemku udělali 3 geologické vrty, právě kvůli podloží a základové desce, ale znáte to ;) díky I. (mail popř. inozickova@edsystem.cz) díky moc!

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama