Roztažnost plastových oken - vhodnost dekoru ?

Autor: zvirek (79 příspěvků)
20. 11. 2014
10 komentářů
Dotaz

uvažuji o plastových oknech v polodekoru ( zevnitř bílá, zvenku ořech ), ale jak to nyní studuji, čím tmavší, tím větší teplotní roztažnost a možné netěsnosti.

Myslíte, že to může být opravdu problém hlavně u velkých oken: stav. otvor. 2,9x2,3 m ( rozdělené na 2. poloviny,kyvně výsuvné ) a HS portál 3x2,3 m (opět rozdělené na 2 poloviny ) ?

A pomůže, pokud je nechám bílá, nebo je lepší takto velká okna v plastu vůbec nebrat, nebo to platí až pro podstatně větší okna ?

Petr 24. 11. 2014 20:15:47

Nevím jak to funguje u jiných prodejců, ale my jsme do poptávky napsali, že chceme zmíněnou barevnou kombinaci, trojsklo, osmikomorový profil. Rozdíl byl mezi firmami i 50 tis. Když jsme se pár firem zeptali na důvod takové slevy, tak se ještě chlubili použitým recyklátem z Polska. Nevím, jestli vám někdo podepíše tvarovou stálost, spíš bych šel po něčem, co už se někomu osvědčilo a nechal si udělat nabídku ve stejné konfiguraci.

zvirek 24. 11. 2014 13:36:20

No tak z těch, které jsem vypisoval v jiném vlákně ( vekra, geus, oknoplastik, oknotherm, okna.eu ) nikdo nic proti tmavému dekoru nenamítal, ale je fakt, že přímo na deformace jsem se jich neptal, to mě napadlo až nyní.
Mám tedy chtít nějaké garance do smlouvy, záruky, že se ten profil nebude deformovat ?
Nyní to vypadá, že nejlepší dohoda by byla s GEUS, známým dělal také velká okna - bez problémů, ale v bílém, v tmavém nikoho neznám zatím ....

Majkííí a Kačka

Majkííí a Kačka 24. 11. 2014 11:27:01

Jsou v podstatě tři možnosti:

1) Špatný profil, nedostatečná/chybějící výztuž -> kroutí se bez ohledu na bílá/dekor

2) Dobrý profil, dostatečné vyztužení -> nezkroutí se, ani kdyby byl úplně černý

3) Všechny ostatní mainstream profily, u kterých prodejce tvrdí "naše okna jsou fakt nejlepší, akorát si nesmíte dát tmavý dekor! Jinak musíme dát silnější výztuž, bude to dražší a okno bude mít horší tepelněizolační parametry."

Tak v těchto případech má diskuze smysl, ovšem jen za předpokladu, že někdo sdělí informace, že má přesně ten a ten profil, s tou a tou výztuží, rozměry, orientovaný nějakým směrem, s naměřenou okolní a povrchovou teplotou a s naměřeným průhybem tolik a tolik milimetrů.

Jinak nad tím nemá smysl diskutovat. Od prodejců, kteří doporučují převážně bílý profil utíkejte rychle pryč :-)

Petr 24. 11. 2014 8:14:05

Nejsem odborník na plastová okna, ale zřejmě ano. Mnoho prodejců a výrobců nás tlačilo do bílého dekoru a na přímý dotaz, jestli se tmavý dekor může kroutit odpovědělo, že ano. Nakonec jsme rádi, že jsme si trvali na tom tmavém dubu, ten bílý profil nám připomínal panelák. Jinak ten profil co se nekroutí má název Inoutic prestige.

zvirek 24. 11. 2014 7:47:49

Dá se tedy říci, že hlavním problémem roztažnosti je tmavý dekor ? Pokud bych se ho vzdal a nechal okna v bílé, tak to nehrozí ?

Petr 23. 11. 2014 21:30:12

Ty "kroutící se" okna jsou od firmy Kobla, která už skončila. U souseda se nejedná o HS portál, ale okna ve tmavém dekoru. Ta tvarová stálost je způsobena použitým profilem. Doporučil bych zeptat se spíše výrobce. Každopádně ty mega slevy a výhodné nabídky za super ceny jsou právě díky nekvalitním profilům z recyklovaného plastu, ale tím se nikdo nechlubí.

zvirek 23. 11. 2014 9:40:17

A soused má konkrétně jaké problémy s HS portálem ? A od jaké firmy že má tedy okna ? JIS byla jediná firma, co garantuje neroztažnost ? Ptal jste se jich, jakým způsobem toho dosahují ?
Předem dík za info.

Petr 23. 11. 2014 9:33:29

240 cm je velikost stavebního otvoru a portál je rozdělen na 2 stejné části. Měl jsem trochu obavu z používání vzhledem k velké hmotnosti (pojízdné křídlo má v trojskle skoro 100 kg), ale bez problémů ho odsunou i naše děti.Opravdu není co vytknout.

zvirek 23. 11. 2014 9:03:18

Děkuji za info a ten HS portál máte 240 cm velikost stavebního otvoru, nebo to je šířka jednotlivého okna ( křídla okna ) ?

Petr 22. 11. 2014 20:38:18

Dobrý den, před rokem jsme uvažovali naprosto stejně jako vy. Máme HS portál na terasu šířku 240 cm a už při obesílání firem s poptávkami jsme byli překvapeni, že z 10 nabídek nabízely HS portál jen 3 firmy. Pak jsme se všech na přímý dotaz dozvěděli, že jen jedna firma z nich garantuje neroztažnost i při tmavém dekoru (máme zvenku tmavý dub a zevnitř bílá). Máme okna i dveře od firmy JIS a naprostá spokojenost. Dokonce sousedé co si připláceli za kvalitnější německé profily mají problém, který popisujete. Nevím už jak se ten profil jmenuje, ale okna od JISu se opravdu neroztahují, ikdyž na ně svítí slunce celý den.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama