Porovnání parametrů oken

Autor: zvirek (79 příspěvků)
17. 11. 2014
41 komentářů
Dotaz

pomalu vybírám okna do RD, plastová , trojsklo, dle požadavku projektu Uw 0,7, do finále se mi dostali tyto nabídky od výrobců, kde mám dobré reference od okolí vč. spokojenosti s montáží.

Jen se vůbec nevyznám v tom, které okno je kvalitativně lepší, či opačně, neumím posoudit typy kování, těsnění atd, tak bych prosil, pokud se v tom někdo vyzná, které z výběru by mi spíše doporučil a proč. Cenově vychází nejlépe Vekra, ostatní s malým odstupem.

Předem děkuji.

Vekra - komfort evo

Oknoplastik - perfekt evo

Otherm - perfekt evo

Geus - vario s9000

Animo Bohemia - winergetic

Okna.EU - classic 88 a nebo pasiv HL

Zuzana Ž. 5. 5. 2023 12:55:21

Zdravím,
stavíme rodinný domeček a poohlížíme se po dodavateli oken na míru - Kvalitu, ale za rozumnou cenu.
Máte někdo doporučení na dodavatele oken?
Děkuji.

Natka z Česka 6. 5. 2023 6:25:38

Dobrý den,
také jsme začali stavět, nejlépe se nám cenově a kvalitou osvědčila okna i dveře na míru od firmy PKS okna - www.pksokna.cz
Materiál jsme zvolili dřevohliník, do zahrady máme zdvižné posuvné dveře. Krásný design a kvalita, finančně nejsou nejlevnější, ale ani Vás nezruinují a odpovídají kvalitě a plní účel. Navíc servis rychlý a v pořádku, jak jsme se domluvili, tak vše proběhlo v přesný čas a bez problémů.

Zuzana Ž. 6. 5. 2023 7:11:17

Děkuji. To zní dobře. A musíme se jet domluvit osobně někam do showroomu nebo můžeme i nějak telefonicky nebo mailem, prosím?

Natka z Česka 11. 5. 2023 6:27:49

Nemusíte, na jejich stránkách je poptávkový formulář, kde jednoduše vyplníte vaši poptávku a údaje, oni se vám následně ozvou s hrubou nabídkou a dohodnete se na případně návštěvě jejich technika, který přijede a vyměří, dohodnete se, uhradíte zálohu a následně po výrobě a dodání produktů (7-8 týdnů) vám přijedou okna namontovat, je to jednoduché a rychlé.

IvoSpa 18. 12. 2019 22:45:44Jojo, od nich jsme si letos taky nechávali dělat okna a můžu jedině doporučit. Teď jsem ale trochu řešil problém s vánoční výzdobou do oken. Rád bych do nich totiž koupil nějakou samolepící folii (třeba něco takového https://www.emako.cz/samolepici-folie/ ) ale trochu se bojím, aby to okna nějak nepoškodilo. Přecejen jsou prakticky nová.

valaczek 3. 4. 2017 14:30:12

Dneska je obrovský výběr. Firem jak maku. Jediný co mě nevyhovuje, že někdy je na okna čekačka i měsíc., když máte štěstí , tak 14 dní. Ale stačí se kouknout https://www.okna-hned.cz/12-plastova-okna , že dneska je z čeho vybírat a není to kšunt, co se po 5 letech rozpadne.

Dubar 30. 8. 2016 20:21:56

Mockrát děkuju, tak se na tu firmu Okna.eu obrátím, četl jsem dobré recenze i jinde tak věřím, že teda bude vše v pořádku.

MilanJ 29. 8. 2016 7:31:46

Typ oken máme šestikomorový plastový profil s hliníkovým opláštěním. Jednání s prodejcem bylo zatím perfektní, vše bylo vysvětleno a řešeno k naší spokojenosti. Raději píši zatím, protože okna máme namontovaná cca 2 měsíce a nerad bych jednání prodejce zakřikl.

Ohledně těsnosti vám toho bohužel moc nesdělím - okna máme instalovaná chvíli a ani test těsnosti domu dělat nebudeme.

Firma jako taková okna nevyrábí, takže výrobce oken je v našem případě slovaktual. Montáž byla v našem případě také od jiné firmy, než přímo od zaměstnanců prodejce. Montážníci říkali, že montují okna pro různé dodavatele oken a že podle dodavatele musí i dodržovat postupy montáže - např. jeden vyžaduje turbošrouby druhý vyžaduje montáž pouze na kotvy.

U montáže oken jako takové se určitě vyplatí být přítomen, nebo být někde poblíž a zajít během dne několikrát na kontrolu. Sem tam se vyskytnou nějaké dotazy a upřesnění a je lepší to řešit osobně. Navíc, jako jsem zjistil i od ostatních řemeslníků, když tam je člověk osobně, tak to s ním bez problémů přijdou probrat osobně, ale aby kvůli tomu zatelefonovali, to to raději udělají podle svého úsudku. V našem případě bylo montováno 11 oken různých velikostí, jedny balkonové dveře, jedny vchodové dveře a montáž trvala jeden den.

Podle mých představ byla snad montáž provedena správně. Možná těsnící pásky mohly být v rozích řešeny pečlivěji. Stejně tak kdybych okno montoval já, lépe bych si pohlídal, do jakého místa umístím šroub skrz kotvu a pak např. ne do spáry mezi překlad a zdivo, kde šroub nedrží tak pevně jako v plném materiálu. Ale opravdovou kvalitu montáže prověří až čas, který je zatím příliš krátký na to, abych mohl tvrdit, že jsme s celkovou dodávkou spokojeni...

Při montáži byly zjištěny menší oděrky na pantech dveří, toto bylo zapsáno do předávacího protokolu a dodavatel řešil reklamaci u výrobce dveří, ale v podstatě mě skutečnost, že nejednám přímo s výrobce nijak neomezila.

Tzn. na závěr, z dosavadních zkušeností bych firmu jako dodavatele oken doporučil, nicméně moje zkušenost je zatím velmi krátká, takže bych ji v rozhodování zatím nebral s příliš velkou prioritou.


Jinak k bych z vlastní zkušenosti chtěl stavebníky možná upozornit, aby si u dodávky těsnicích pásek u dodavatele oken ověřili, jestli budou pásky lepeny pouze na okna nebo i lepeny k ostění, případně jaký typ pásek bude použitý. U nás bylo vše v pořádku, ale mohlo by někoho zaskočit, že např. bude mít dodané pásky, které se k ostění připevňují perlinkou a jejich zapravení do ostění pomocí např. stavebního lepidla nebude součástí dodávky oken, takže po instalaci oken s páskami zůstane pěna i tak odkryta a přilepení pásek si musí stavebník buď udělat sám nebo např. domluvit pak s dodavatelem omítek, který nemusí mít zase toto zapravení jako standard v ceně dodávky omítek apod. Takže na tuto záležist bych se při výběru také zaměřil předem.

VencaV 28. 8. 2016 20:31:57

My máme osmikomorová s trojsklem a trojitým těsněním a veliká spokojenost

Dubar 25. 8. 2016 20:02:35

Zajímalo by mě jaký typ oken od nich někdo už má, chceme nějaké velmi dobře těsnící a jak je to s montáží - jak dlouho trvá apod. Prostě zda byste je doporučili.

MilanJ 24. 8. 2016 8:16:41

Zdravím, my máme od Oken.eu okna a dveře montovaná letos před letními prázdninami. V domu zatím nebydlíme, jsme ve fázi vnitřních omítek. Co by vás konkrétně zajímalo?

Dubar 23. 8. 2016 21:07:26

Najde se někdo kdo má zkušenost s firmou Okna.eu? Uvažujeme, že bychom si od nich nechali udělat plastová okna.

MilanJ 14. 4. 2016 10:52:24

Ano, to je právě to, že i když má firma hodně spokojených zákazníků, tak se pak stejně najdou i tací, kteří mají problémy a s dodavatelem se jim je nedaří vyřešit. A z pár diskuzí na internetu člověk nemůže vyhodnotit, jestli je více těch spokojených nebo nespokojených :-)

Jinak dřevěná okna s hliníkovým opláštěním v našem případě vycházejí na 150% až 200% ceny oken plastových s hliníkovým opláštěním a v současné situaci si toto navýšení nejsem se sebou schopen obhájit, byť uváděné rozdíly samozřejmě chápu.

Jiří 9. 4. 2016 15:18:51

Dobrý den,
taky trochu přispěji. My máme na baraku od 6/2015 okna od f.Windowstar profil 92 dřevo + alu opláštění a velká spokojenost. Dostal jsem doporučení od projektanta a nelituji. Co se týče výrobku vše jak bylo vyvzorováno,včetně zabezpečovačky,purenitu u elemtů do podlahy i parotěs. pásek. Montáž prováděli přímo montážníci Windowstaru a obrovská spokojenost .
Jedinej problém byl,když po půl roce začali drhnout vchod. dveře. A začal jsem komunikovat s jistým p.Míkou.Ale problém vyřešen přes obchodáka. Přijel montážník a za 5 min. dveře opravené(do dnes bez problému).
Tak to je naše zkušenost s f. Windowstar .

Jirka

Šáša a Romča

Šáša a Romča 9. 4. 2016 6:29:54

Také malinko přispěju. My jsme měli od začátku projektování jasno...na barák co nejmín plastu a polystirenu... Proto jsme se dívali hned po oknech dřevěných. Nejprve jedna taková úsměvná historka: poptávali jsme u jedné firmy, co vyrábí jak plastové tak dřevěné okna (Okna Macek)- došla nám cenová nabídka na plast, který jsme nechtěli, za celkem slušnou cenu s tím, že pokud si vezneme plast, tak od nich dostaneme zdarma buď sedačku, vnitřní žaluzie nebo garážové vrata zdarma...což nás hodně zarazilo... k oknům s kalukací na 180tis dostaneme garážové vrata v hodnotě 30tis? A co dřevěné? Cena 320tis a nic... Fajn, jdeme o dům dál... Nakonec tedy vyhrála VEKRA, dobrá komunikace, žádný problém, okna dřevěná, 3sklo, mohli jsme si vybrat jestli dřevo borovici nebo smrk (akce, že obě bylo za stejnou cenu), ale přesto jsme šli do smrku, jelikož největší okna jsou na jih a nechtěli jsme riskovat ,,pocení´´ borovice... Do garáže plastové okna (samostatně stojící) a celková cena? Doslali jsme slevu 58%... výsledná cena 210tis, takže spokojenost, přístup parádní.. Dle referencí známých: běžte do Vekry a nedoplatíte se, nakonec všem spadla čelist.

MilanJ 9. 4. 2016 6:00:45

Moc děkuji za poskytnuté informace Šárko.

V současné době jsem po detailním prostudování nabídek, pročtení všech možných diskuzí došel k závěru, že i když si člověk vybere dodavatele s kvalitním profilem, nemusí to ještě ani zdaleka znamenat, že okna budou bez problémů. Důležitá bude určitě samotná montáž, jejíž průběh člověk předem prostě nedokáže odhadnout. Jediná trochu nápověda jsou zkušenosti vyloženě známých, ale i to není záruka, že potom člověku přijede montovat okna přesně ten člověk, který je montoval jim :-)

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že budeme muset upřednostnit dodavatele v bližším okolí, aby případné reklamace, potřeby seřízení, konzultace apod. člověk nemusel řešit přes půl republiky, jako by tomu bylo v našem případě u windowstaru.

Zatím nejlepší pocit mám z přístupu a v komunikaci s námi od firmy okna.eu, kde máme celkem zajímavou nabídku na okna z profilu Pasiv AC 85 (Aluplast ideal 8000 plastohliník) a hliníkové dveře Exclusiv D72 (Heroal W72). Podle toho, co jsem si dokázal dohledat to (upozorňuji, že je to jen můj subjektivní názor :-) ) vypadá, že profil Aluplast ideal 8000 by měl být přibližně srovnatelné kvality jako profil Trocal 88 s aluclipem a Kömmerling 88 s aluclipem, který jsme poptávali u windowstaru. Poptávaná pobočka neměla problém sdělit vše, co jsem potřeboval, probrat se mnou jaké typy montáží oken dělají, jak řeší detail pod vchodovými dveřmi, poskytnout konkrétní reference, kam v okolí okna dodávali apod. Samozřejmě ani z toho nelze usuzovat, jak by dodávka od nich dopadla, ale na druhou stranu se k nim dá třeba i klidně každý den zajet a naléhat na řešení případných problémů.

Na druhou stranu jsem i na tuto firmu našel negativní názory, dokonce zmínku o tom, že za projektem stojí někdo, kdo měl dříve s jinou firmou nějaké problémy, ale netuším, do jaké míry je to pravda a jak taková informace ovlivňuje případnou dodávku...

Každopádně děkuji ještě jednou za zkušenosti a přeji hladký průběh řešení reklamací k vaší spokojenosti.

Pavel a Evča

Pavel a Evča 8. 4. 2016 19:35:42

Lze to řešit i otvorem , který vyúsťuje zespodu v rámu, ale nad parapetem...

zvirek 8. 4. 2016 16:54:48

Fíha, a jak by ta okna měla vyřešena odvod kondenzátu, když by tam nebyly ty otvory ?

Aneta a Šárka

Aneta a Šárka 8. 4. 2016 15:40:57

Ahoj MIlane,

my jsme s Windowstarem realizovaly okna loni v únoru (instalace). Profil 88TOP Alu. Pocity hodně smíšené. Okna samotná (máme 3 velké HS portály) zatím v pohodě, ale jednání firmy nespokojenost.
Šlo o tohle - ve vzorkovně jsme se byly podívat na profily - rozhodovaly jsme se mezi plastem a plastem s hliníkovým opláštěním. Na tom hliníkovém opláštění se nám kromě ochrany plastu líbilo to, že to nemělo viditelné otvory na odvod kondenzátu. To byl taky nakonec důvod, proč jsme je vybraly a v celkovém součtu to bylo o cca 40 tisíc větší výdaj.
Jaký to bylo překvapení, když po montáži jsme v oknech objevily v hliníku na profilech díry, na které se nasazují takové krytky - celé to slouží pro odvod kondenzátu. Kromě toho u fixních větších oken (u nás to byly troje francouzská okna a tři HS porátly) jsme měli zvenku navrtané rámy - o čemž nám taky nic předem neřekli. Následně jsme se dozvěděly, že to je kvůli tomu, aby se rám v letních horkých dnech nerozpínal a vzduch mohl pohodlně ven.
"Hádaly" jsme se s nima dlouho, všechno to bylo o tom, že jsme o těchto technologických nutnostech nebyly informované a bývaly bychom si vybraly profily bez hliníkového opláštění, protože hlavním kritériem v tomhle případě byl pro nás estetický aspekt. Takže zbytečně vyhozených 40 tisíc a naštvání velké, protože tohle už nikdo nevrátí... Chtěly jsme aspoň aby vymyslely nějaké estetičtější krytky, nejde mi totiž do hlavy, že takovou raketu za okna někdo dá a ještě skousne takovou škaredost. Ničeho jsme se nedovolaly, řešení na míru žádné a požadavek na kompenzaci těch 40 tisíc bez odezvy.
Jinak ještě jedna věc - přikoupili jsme si parotěsné pásky vnitřní i vnější kolem všech rámů, jejich montáž nebyla součástí, bylo nám jenom řečeno, jak je máme instalovat. Naše blbost, že jsme si to nikde neověřily a instalace podle jejich návodu byla špatná, takže nám pak u některých oken omítkáři pásky strhali.
Teď řešíme jeden HS portál - ukázalo se, že pojízdné křídlo je prohnuté, takže se vyrábí znovu - s tím pánové problém neměli. Ale ještě nejsme u konce, uvidíme, jak to dopadne.
Když to shrnu, kvalita oken nebude špatná, ale asi bych se příště poohlížela jinde. Čekala bych větší vstřícnost a hlavně příště bych si výše zmíněné věci důkladněji ohlídala.

Hodně zdarů Š.

MilanJ 7. 4. 2016 16:19:47

Zdravím,

v tomto vláknu pár stavebníků zmínilo, že mají okna od Windowstar. Chtěl bych se zeptat, jestli by někdo mohl sdělit nějaké reference po delším užívání, jestli se objevily nějaké problémy, případně pokud se řešila nějaká reklamace, jak firma reagovala.

S montáží přímo od Windowstar jste byli spokojeni?

Uvažujeme o profilu 88 Top Hliník.

KatkaJF

KatkaJF 2. 4. 2016 23:33:18

Dobrý den, Radku.

Vybíráme okna a chtěli bychom taky optiwiny od pana Vašíčka. Byli jsme se na ně podívat k němu do výroby a je to paráda. Ráda bych věděla, kolik m2 výplní máte a jak velký HS Portál? Cenu za m2 jste uvedl včetně DPH nebo bez? Pokud byste byl ochotný se se mnou o nabídku od pana Vašíčka podělit, byla bych moc ráda, ale to nechám na Vás. Kdyžtak můžete napsat na mail katerin.f@seznam.cz

zvirek 1. 12. 2015 12:08:31

Jestli to bylo na mě, tak jsme vybrali PFT - Trocal 88+
Zatím je máme 1/2 roku a není problém, montáž provedena dle dozora velmi dobře, včas, cena velmi slušná.

MichalM 30. 11. 2015 15:57:23

Dobrý den,
můžu se zeptat, jaká okna jste nakonec zvolili?

Kačaba 9. 7. 2015 8:34:03

Tak já teda od společnosti Vekra okna mám a s polskou kvalitou oken se to nedá srovnat. Navíc bydlím v Prachaticích a kolem jejich fabriky v Husinci semotamo projíždím a na fabriku, která má lepit jen obrázky na okna je tam hodně velký ruch.

Míša a Radek

Míša a Radek 28. 5. 2015 23:07:15

Dobrý den,

okno s izolačním dvojsklem bych umístil spíše do garáže nebo do sklepních kójí. Pokud se podíváte na důležitý, ale často opomíjený faktor energetické bilance okna, tedy rozdíl mezi solárními zisky, které projdou přes okno do interiéru a ztrátami, které projdou do exteriéru. Zjistíte, že v našich podmínkách je nejvhodnější izolační trojsklo. Okenní rám jsem si z vašeho odkazu prohlédl a je dle mého názoru stejný jako obyčejný okenní rám kteréhokoliv jiného výrobce, neboli jedná se o firemní reklamu. Zvuková izolace trojskla > dvojskla. Cenově se jedná o minimální nebo žádný rozdíl.

s pozdravem
Radek Partika

PetrNovak27 28. 5. 2015 11:53:22

Zdravím, já ted řešil podobný problém, nakonec jsem do RD vybral místo klasického "trojskla" kvalitní "dvojsklo" které má pět komor a předsazené křídlo. Rám je GEALAN a má perfektní zvukovou izolaci, což je - pokud nebydlíte na samotě, obrovská výhoda. I s montáží jsem jel zakoupil zde: http://www.svet-oken.cz/cz/plastova-okna/gealan-s-7000-iq-74-predsazene.html a můžu doporučit. Vybíral jsem tam i "trojsklo" na stejném rámu, nakonec le vyhrál tento typ.

Pepa 23. 2. 2015 20:19:58

Zdravím,
jak jste s okny od firmy PFT Jičín spokojeni?

Míša a Radek

Míša a Radek 2. 2. 2015 21:34:27

Ještě doplním, že cena 9300 Kč/m2 obsahovala veškeré parotěsnící pásky a u HS portálů uložení na podkladních profilech z purenitu. Cena zahrnovala navíc dvoje vchodové dveře (myšleno se všemi parametry pro pasivní vchodové dveře).
Např. pan Vašíček, který nám bude dodávat okna, se účastní pouze stavebních veletrhů a konferencí o pasivních domech, proto s ním šiřší veřejnost není moc obeznámena.
To byl důvod, proč jsem se rozhodl do toho fóra přispět, aby další stavebníci, kteří plánují výběr oken, měli širší možnosti výběru.

S pozdravem
Ing. Radek Partika

Aneta a Šárka

Aneta a Šárka 2. 2. 2015 20:14:54

My jsme nakonec vybraly také Windowstar - profil TopALU88 - plast s hliníkovým opláštěním. Cca za měsíc by měla proběhnout montáž, tak uvidíme, jak budeme spokojené. Každopádne jsme tomu věnovaly hodně času a na cenově dostupná okna (jiná než plastová) jsme nenatrefily... Schválně jsem přepočetla cenu na m2 a vychází to 11.460 Kč (vč. magnetických kontaktů pro budoucí zabezpečovačku, "předsazené" montáže na úroveň izolace, paropropustné a parotěsné pásky kolem okrajových spár u všech oken a dveří a cca 10 bm rozšiřovacího profilu z Purenitu pod tři HS portály - to tvořilo dost značnou položku v rozpočtu; ještě jsou započteny některé "nadstandardní kličky a kování, ale to už je celkem zanedbatelné).

Míša a Radek

Míša a Radek 2. 2. 2015 18:17:31

Dobrý den,

nedalo mi to a po přečtení tohoto vlákna jsem si řekl, že zde přednesu i trochu jiný pohled na výběr oken. Problematiku výběru oken jsme řešili s manželkou zhruba před čtvrt rokem. Našim hlavním požadavkem byly výborné tepelně technické vlastnosti oken, jelikož stavíme pasivní dům, a dále schopnost výrobce udělat okno o rozměrech 8x2,5 m. Z nabídky profilů, které firmy nabízejí, jsme vybírali vždy ty lepší. První cesta nás zavedla k výrobcům plastových oken. Po dlouhosáhlé emailové komunikaci nakonec zůstala ve hře Vekra a Schuco, kde se cena za jejich pasivní okna a dveře pohybovali na úrovni 10000 - 13000,- Kč/m2. Posléze jsme zkusili i výrobce Slavonu, která se svým nízkým dřevěným profilem Progression sklízí velké úspěchy. Avšak kvůli nevoli obchodního zástupce se domluvit na rozumné ceně jsme nakonec skončili s 11500,- Kč/m2. Hold je to "high tech" materiál (myšleno sarkasticky). Jako posledního výrobce, který nakonec vyhrál, jsme oslovili Stolařství Vašíček. Pan Vašíček jako jediný v ČR dělá dřevohliníková okna OPTIWIN s bezrámovou architekturou, které jsou určené pro pasivní domy. Patří mezi opravdovou špičku výrobců oken a dveří, kterou může český trh nabídnout. Díky osobnímu jednání přímo s majitelem (p. Vašičkem) jsme se dostali na cenu cca. 9300,- Kč/m2 s tím, že francouzská okna jsou posuvně zdvižná a osazení je v režimu "předsazené montáže do tepelné izolace".
Po přečtení některých příspěvků a krátkým propočtem Vámi uvedených cen, jsem se dostal na vyšší cenu, než za jakou je možné sehnat o hodně kvalitnější okna. Proto bych chtěl poukázat, že řešení v podobě plastových oken, nemusí být vždy to nejlevnější a nejlepší řešení. Spíše se jedná o zažité dogma a velkou reklamu od výrobců plastových oken.

Ing. Radek Partika

Jiří 31. 1. 2015 15:21:14

Dobrý den,

Přidám naší zkušenost s oknama. My vybrali okna plastová na doporučení od projektanta od firmy Windouwstar. Firma není v čechách moc známá,ale překvapilo mě jak je firma velká.Osobně jsme byli v Plané nad Lužnicí. Vyrábí jak dřevo tak plast. My jsme si vybrali plast 88TOPAlu(plast hliník) Okna byla namontovaná jaro 2013 a do dnešního dne nebyl jediný problém,ještě nám vyšli vstříc s dodatečnou montáží vchod. dveří. Samozřejmě montáž parotěsu nechyběla. Dnes je spoustu firem,jenom nenaletět.

petr

Pavel a Evča

Pavel a Evča 1. 12. 2014 11:14:56

Dobrý den Šárko,

okna jsem řešil s firmou wolverinetrade - odkaz: http://wvr.cz/
firma v Brně (jsme z moravy, tak proto tato firma). Mají i showroom přímo v Brně. Dle informací jsou oni jediní z mála 1st window partner zde v ČR.

Nabídku začala někde na 380 tis, nicméně se podařilo aspoň něco usmlouvat. Jen podotýkám, že vchodové dveře stojí cca 82 tis., varianta hliník plast - profil HT 310 tuším. Okna hliníkoplast home pure profil KF 410 barva standart.

To že je cena taková je způsobeno asi také hlavně tím, že v domě nemáme žádné francouzská okna, nebo další velké prosklené plochy - nebylo umožněno v rámci podmínek CHKO.

Pavel

Aneta a Šárka

Aneta a Šárka 1. 12. 2014 10:01:01

Pavle, který prodejce Internorm Vám dělal okna. Ta cena se mi zdá celkem dobrá...

Š.

Pavel a Evča

Pavel a Evča 26. 11. 2014 17:10:32

Zdravím,

musím podotknout, že z technického hlediska jsou okna od Internormu opravdu na vysoké úrovni prostě je to bomba, ale i po finanční stránce. My jsme vsadili na kvalitu a budeme mít okna od nich, celkem 14 oken 6 X 1500x1500, 5x 1250 x 50, jeden fix 1500x1500 plus balkónové dveře, vchodové dveře al plast.... cena s montáží cca 305 000 Kč... určitě se dá i něco usmlouvat.

jen doufám, že za 15 let nebudeme naštvaní ze špatné investice...

Pavel

Aneta a Šárka

Aneta a Šárka 26. 11. 2014 11:34:35

Ahoj, aktuálně také vybíráme okna, máme v domě tři HS portály a celkově větší než menší plochy.

Budeme nejspíš zvažovat JIS Enoutic nebo Windowstar.

Internorm AL-plast byla láska na první pohled, ale vzhledem k tomu, že je to Mercedes mezi okny, při zaslání kalkulace se nám protočily panenky a dál už o nich jenom sníme. Jinak jsou ale opravdu nádherné (a kvalitní bezpochyby). Pro porovnání - jestli nám JIS nacenil okna na 320 tis, tak to samé v Inernormu bylo za 580 tis.

ŠŽ

Pavel a Evča

Pavel a Evča 20. 11. 2014 21:40:52

Zdravím,

co třeba Internorm AL - plast?

Pavel

Jirka

Jirka 20. 11. 2014 16:57:52

Já slyšel, že Vekra už nějakej čas nevyrábí v CR, ale vozí z Polska a tady dodělává a branduje Vekra nálepkama, takže prej kvalita, způsoby reklamace atd na vyližprd...

Ale jen říkám, co jsem slyšel

PetrJ 20. 11. 2014 9:15:32

Dobrý den,

podobné jsem řešil nedávno, ve finále mi zůstali: JIS okna, PFT Jičín, Sulko. Nakonec se již jen vybíralo mezi JIS (Inoutic Eforte a PFT (Trocal 88 plus). U nás vyhrálo PFT, perfektní jednání a spolupráce.

Andrea a Michal

Andrea a Michal 20. 11. 2014 7:41:34

Dobrý den, na doporučení stavebního technika jsme nevzali vekra okna, z jeho několika zkušeností okenní rámy praskají a vyřizování reklamací a oprav s touto firmou je spíše ku vzteku.

Kvalitní okna, jedny z nejlepších na trhu, jsou WINDOWSTAR z Plané nad Lužnicí - působnost po celé Evropě, profil 88 TOP.

Sami jsme zakoupili okna od firmy TETRAGON, a po několika zkušenostech v rodině s touto firmou, můžeme jen doporučit.

Josef a Ivana

Josef a Ivana 17. 11. 2014 19:51:35

Zdravím
Tohle by mě taky zajímalo. Já se rozhoduji mezi Vekrou/ Sulko/RI okna.
Mám tam docela celkém velké otvory a nerad bych aby to delalo nejakej problém s teplem. Tak pokud má někdo nějaké zkušenosti a nebo rovnou dělá někde s kvalitním profilem dejte Info :) Děkuji

Josef a Ivana

Josef a Ivana 17. 11. 2014 19:25:44

Zdravím
Tohle by mě taky zajímalo. Já se rozhoduji mezi Vekrou/ Sulko/RI okna.
Mám tam docela celkém velké otvory a nerad bych aby to delalo nejakej problém s teplem. Tak pokud má někdo nějaké zkušenosti a nebo rovnou dělá někde s kvalitním profilem dejte Info :) Děkuji

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama