Podlaha v garáži a terasa - materiál ?

Autor: zvirek (79 příspěvků)
3. 10. 2014
3 komentáře
Dotaz

Poradíte nějaký dobrý kompromis "cena výkon " na podlahu v garáži ? ( 38m2 ) - uvažoval jsem beton ošetřený nějakým epoxidem, nebo máte s něčím lepší zkušenosti ?

Ještě mě také zarazila specifikace požadavků na hydroizolaci v garáži - dle projektu Radcon formula 7 apod. Netušil jsem, že v garáži musí být nějaká speciální hydroizolace ?

A podobně povrch terasy (20m2) - původně jsem chtěl keram. dlažbu na betonové desce, ale dost mi to rozmlouvají, že mezi spáry časem začne zatékat, popraská to atd, takže opět něco s čím jste spokojeni a nestojí to majlant a nemusí se to moc udržovat ? ( tedy asi ne dřevo ). Děkuji.

Dušan 29. 1. 2015 6:19:50

Nešlo by třeba tu betonovou desku u terasy natřít hydroizolační stěrkou (tekutou lepenkou) místo klasické Ipy? Odpadla by tím další vrstva betonu.. A na tu stěrku už může přijít rovnou lepidlo a dlažba. Budu řešit na jaře taky terasu, tak uvažuji nad touto možností.. Máte s tím někdo zkušenost?

Pavel

Pavel 28. 1. 2015 20:47:59

Zalezi kde je garaz a k cemu ji pouzivate. Muzete tam nechat klasicky beton, dlazbu, lesteny beton, epoxidovou pryskyrici, barvu. Ty posledni 3 se radi spise k prumyslovym resenim, ale funguje to.
Ta hydroizolace je podle me alternativa ke klasicke IPE. Projektant to chtel nejspis zjednodusit. Zakladovou desku napenetrujete a date dlazbu. V pripade ipy musite dat jeste beton na ipu a az pote dlazbu.
Na terasu bych dal zamkovou dlazbu. Na betonovem zakladu. Muzete na to vzdy dat treba umelohmotne palubky

Aneta a Šárka

Aneta a Šárka 28. 1. 2015 19:41:27

Ahoj,

ke garáži ti toho moc neporadím ani nenapíšu, ještě jsme to neřešily, ale terasu teď řešíme celkem intenzivně. Bylo nám z několika stran doporučeno odizolovat to hydroizolační fólií (Rhenofol, Fatrafol apod) a na to např. dlažbu na terčích nebo plast/dřevo palubky na roštu. My jsme víceméně rozhodnuté pro tu dlažbu - nehrozí, že něco popraská a kdyby (náhodou) byl v budoucnu problém, "jen" se to rozebere a nemusí se nic bourat...

Š.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama