Vinylová podlaha - lepená, či plovoucí ?

Autor: zvirek (79 příspěvků)
2. 10. 2014
19 komentářů
Dotaz

V plánovaném RD bude celoplošně podlah. topení, podlaha Anydrit 50mm. Podlahu 148 m2 bych chtěl vinylovou ( krom "mokrých" místností ).

Nejsem však jasně rozhodnut zda lepenou , nebo jako plovoucí.

Můžete mi napsat stručně výhody, nevýhody obou variant a odhadem cenový rozdíl na m2 ( při použití stejné kvality povrchové vrstvy ) ?

Předem děkuji.

Radovan 21. 11. 2021 8:54:43

Taky máme podlahu od Fatrafloor, ale v obýváku a předsíni. Líbí se mi, že neduní a hlavně mají opravdu velký výběr vzorů.

JarmilaH 22. 11. 2021 15:57:35

Fungují jenom přes eshop nebo se dá ta jejich podlaha sehnat i v kamenné prodejně ?

Radovan 24. 11. 2021 20:16:48

Podle mě je lepší se soustředit na ten eshop, protože ač podlahy na prodejnách mají, tak jenom na vybraných https://www.fatrafloor.cz/distributor/

Markulle 20. 10. 2021 16:13:26

Od jakého výrobce by jste mi podlahu doporučili ? Jde mi hlavně o kvalitu, nikoliv o cenu.

Karoll 21. 10. 2021 19:53:32

Přijde na to, kam bude podlaha určená ?

Markulle 23. 10. 2021 19:27:31

Do kuchyně a do předsíně.

Markulle 26. 10. 2021 5:07:34

Karoll 26. 10. 2021 5:28:41

Z výrobců bych doporučila Fatra a do předsíně bych volila Silvero fix a do kuchyně Silvero top, protože tady ta podlaha je odolnější vůči vlhkosti.

coud17 11. 2. 2020 14:32:12

lepená lepší ale dražší, lepší v tom že nelepená se časem rozjedou spoje

ksedlakova 5. 2. 2020 15:56:18

Také jsme to řešili, jinak podlaháři z Brna nabízejí jenom služby, žádný matroš. Radši se obrátit na společnost, která se zabývá vším, co se týče podlahy. Doporučovala bych osobně kouknout na web http://www.evropske-podlahy.cz/ , je tam hodně tipů na pokládku  

Velrybák 3. 12. 2019 19:58:24

Přesně toto jsem řešil se ženou dlouhé měsíce. Myslel jsem si, že to zvládnu jako pořádný chlap sám, ale prdlajs. Nakonec jsme vybrali materiál u firmy, nechali si poradit a celé nám to i zrealizovali. Můžu si případně na někoho stěžovat, jinak bych nadával jen na sebe. Myslím, že to byla tato firma: http://www.podlahari-brno.eu/
Staňa

Luke 18. 9. 2019 9:36:57

@Dominik
bohuzel nemam poradne s cim porovnavat, byt jsem delal rekonstrukci ale podlahy izolaci nepotrebovaly a toto je muj prvni a doufam ze i posledni komplet rekonstruovanej dum :-)

na zacatku jsem byl z "duneni " hodne nestastnej, nastesti dost pomohlo kdyz se dodelaly finalni vrstvy podlahy a pak kdyz se zaskladaly mistnosti nabytkem - zmeni se akustika, zatizeni (asi?) - takze nepropadat panice po prvnim projiti po prazdne podlaze! :-)

on anhydrid je hlavne levnejsi ze je ho potreba min a stim treba i vyhoda ze pri rekonstrukci si clovek tolik nesnizi vysku mistnosti ale pokud bych delal dalsi dum kde bych nebyl omezen vyskou podlah tak bych si nechal udelat hlazenej beton a klidne 10cm nebo i vic, ze bude uvodni prohrati podlahovkou trvat dyl vubec nevadi, je to jen jednou za rok, vetsi setrvacnost je plus - ideal si najit novostavby v okoli a vyzkouset jejich skladbu podlah jak zni pri chuzi a dupani ale koho toto dopredu napadne?

jeste koukam ze zminujete vyrovnavaci podlozku.. to mate tedy klasickou plovoucku?, ty funguji taky jako membrana a klapou a jsou hlucnejsi, lepene varianty dle meho vic tlumi a pak "duni" uz jen ta vrstva pod tim.. btw u lepenyho nevadi ani nerovnosti v podlaze, na byte mi to srovnali tak trochu +- do roviny to melo daleko ale ve vysledku to nicemu nevadilo, vinylu rozdily vysek nevadily, normalne si toho clovek nevsimne (pokud to teda neni nejaky extrem..) jedine co, tak kdyz se presouval stul na jine misto tak bylo potreba lehce prizvednout jinou nohu aby se neklimbal

Luke 18. 9. 2019 8:28:29

zdravim, ja jsem urcite pro lepenou, pokud mate rovny podklad tak si to zvladnete nalepit za dva dny sam, je to jednoduche, staci zubata sterka a lamaci nuz, na anhydrid se teda doporucuje dat jeste nivelacku, tu nepenetrovat a pak nalepit, on anhydrid i kdyz se pekne zbrousi tak vnem jsou sem tam kaminky a ty se casem prokresli skrz
lepeny jsem mel na byte a po dobrych zkusenostech jsem ho dal i do domu a naprosta spokojenost, neklouze, je mekky, teply a narozdil od plovoucek tam neni takovy ten pruhyb po doslapu

jen poznamka k lite podlaze.. pokud muzete tak si dejte vic jak 50mm, pokud budete pod tim mit izolaci tak tech 50mm se pak chova jak membrana a "duni" kdyz se po tom beha ci vic dupe..

Berlok 3. 9. 2019 10:52:07

Také spíše než konkrétní firmu nebo eshop doporučuju kouknout na nějaké nezavislé srovnání. Mně pomohlo např. toto: https://www.arecenze.cz/vinylove-podlahy/ předávám dál a snad bude taky nápomocné :).

honzaj. 16. 9. 2017 19:50:19

Já bych neřekl že firma jsou vyhozené peníze. Mám hezké srovnání podlahy kterou jsem dělal já a kterou dělala firma http://www.zcharvat.cz/ a můžu říct že je tam opravdu velký rozdiíl. Jinak záleží do jakého pokoje tu podlahu chcete. Jak moc bude zatěžována a celkově co od ní očekáváte. S tím vám třeba firma může podle mě hodně pomoct. Nebo jsem možná jenom já méně šikovný :D

Petr 7. 10. 2014 10:39:38

Z vlastní zkušenosti vám mohu říct, že svěřit lepení vinylové podlahy firmě jsou vyhozené peníze. Pokud máte rovný povrch (např. andyhdrid), tak položení podlahy je hračka. Na youtube najdete spoustu návodů jak podlahu položit a čeho se vyvarovat - např. začíná se od středu místnosti apod. 70 m2 jsme ve 2 lidech měli přilepené za 4 hodiny a při ceně za metr pokládky od firmy se nám podlaha skoro zaplatila. Jediný problém nastal při shánění zubatého hladítka pro natahování lepidla, které nebylo v žádných stavebninách k dostání (výška zubu jsou 1 - 2 mm). Nakonec výborně posloužilo plastové hladítko za 50,- Kč, do kterého jsem flexou nadělal zuby požadované hloubky a bylo po problému. Výsledek je perfekní.

zvirek 7. 10. 2014 7:53:52

Tak já si myslel, že více rámusu při chůzi nadělá právě ta plovoucí ( alepsoň u lamina to tak je, to přeci "klape", ne ? )
Můžete mi tedy orientačně dát cenu za m2 pokládky lepením a plovoucím způsobem při stejné kvalitě nášlapné vrstvy - uvažujme spíše něco kvalitativně v lepší střední třídě ( tedy okolo těch 500/m2 ). Včetně komponent ( lepidla, podkladové folie apod. ) Děkuji.

Aleš Vrba

Aleš Vrba 6. 10. 2014 12:04:15

Dobrý den,
ano, u podlahového topení je lepší, když jsou podlahové (povlakové) krytiny napevno spojené s podkladem - přilepené správným lepidlem.
Vinylové dílce, které se v naší praxi nejčastěji používají jsou o tloušťce heterogenního materiálu 2mm - 2,5mm. Nášlapná, tedy zátěžová vrstva je nástřik dekoru od 0,3 - 0,8 mm. MO ceny se pohybují cca od 360 - 580,-Kč/m2, bez DPH. Při vlastním nákupu je to 21%, při dodávce "na klíč" prováděcí firmou 15%. (Vzhledem k uváděné plošné výměře, bych se nebál dohody o nějaké slevě).
U tohoto typu vinylových dílců jsme neměli nikdy problém ani při instalaci v "mokrých" prostorech. Nemluvíme o bazénu, ale o určité vyšší momentální vlhkosti.
Plovoucí verze mají však také své přednosti a nedostatky. Především je to cena, která je cca až o 100% vyšší, ale máte za tu cenu "kus materiálu". Kročejový, pochozí pocit je úplně někde jinde. Je to subjektivní záležitost, ale v místnostech, kde se častěji stojí, chodí - kuchyně, chodby - tak je to zřetelné. V patrech se odizoluje kročejový hluk, atd. Není vhodné do vlhkých prostor, vzhledem ke své stavbě. Vždy však dbejte, aby byla použita vhodná podložka pro plovoucí realizaci - se správnou propustností tepla z podlahového topení - nesmí to být tepelný izolant!
Snad jsem Vám trochu pomohl, zdravím.

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber 2. 10. 2014 21:01:15

Pokud máte podlahové topení, všechny vrstvy by měly být (samozřejmě pokud to technologie umožňuje) spojeny lepením kvůli dobrému přechodu tepla mezi nimi. Rozdíly jsou v procentech, ale málo to není, prý cca 5%. Takže i dřevěné podlahy je lepší lepit, jen u laciného lamina je to špatně řešitelné.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama