Kond. kotel a ohřev vody

Autor: zvirek (79 příspěvků)
Kategorie: Projekt domu
5. 2. 2014
1 komentář
Dotaz

Plánuji k vytápění RD kombinaci kond. kotle a podlahového topení, ale jak to bude s ohřevem vody pro sprchování ? Nesnižuje se účinnost kotle pokud musí kromě relativně studené podlahovky ohřívat ještě vodu v bojleru pro sprchování - kde je teplota cca 50C ?

A vyplatí se tak kotel s integrovaným zásobníkem, nebo s odděleným bojlerem ? ( to bych raději, pokud by se neopravitelně rozbilo jedno zařízení, stála by koupě nového méně peněz ).

Nebo se vyplatí vodu plynem vůbec neohřívat a pořídit elektrický bojler ?

janalik jaroslav 13. 2. 2014 14:39:43

Pri ohrevu vody kondenzacnim kotlem nemusite mit strach ,ze by se vam snizila ucinost ,nekteri vyrobci to uvadeji jiz v navodech,kde jsou technicke parametry.Pri rozhodovani mezi externim a integrovanym zasobnokem rozhodne pro externi zasobnik.Jednak integrovane jsou vetsinou 60 litrove coz by vam na sprchovani nastacilo ,kotel se zapne pri poklesu o 5stupnu nebo pri odcerpani 1/3 objemu zasobniku coz by vam pri bezne sprse ktera ma prutok 12 a vice litru za minutu nestacilo. Kotel si vyberte o vykonu 24 kw .Tento vykon se da u vetsiny vyrobcu snizit az na 3 nebo 4kw do topeni a na ohrev zasobniku bude te mit stale 24 kw a zasobnik bud 100 litrovy nabo 150 litrovy .Tyto zasobniky se vam ohreji do 25 minut ze studeneho stavu.Dale nezapomente prikoupe externiho zasobniku na pretlakovy ventil a expanzni nadrz na tuv.Zasobnik pak neni tak hydraulicky namahany a dyl vydrzi.
Stastnou ruku pri vyberu kotle.neposlouchejte prodejce ani instalatery ti vam vzdy doporuci to co maji na sklade a nebo z ceho maji najvysi rabat

Cizinec

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama