Centrální regulace topení,samostat.regulace pokojů

Autor: zvirek (79 příspěvků)
8. 10. 2013
1 komentář
Dotaz

V plánovaném domě budeme pravděpodobně topit kondedzačním plynovým kotlem, topná tělelsa kombinace podlahového topení ( obyvak, kuchyně, koupelny ) a radiátorů ( ložnice ), v koupelně ještě topné žebříky.

Rád bych , aby bylo možné regulovaqt teplotu v každé jednotlivé obývací místnosti ( celkem 5 ) a koupelnách ( 2 ).

jistě existují centrální systémy regulace, které umí vše, např jeden velmi dobrý: http://www.loxone.com/cscz/start.html

Ale to jsou ceny ve stovkách tisíc.

Pokud bych si odpustil automatickou regulaci zevních žaluzií ( které také plánuji ), chtěl bych tedy regulaci čistě topení, individuálně pro každou místnost, tak nejlevněji dnes asi vyjde programovatelná termoregulační hlavice s teplotním senzorem ( drátově/bezdrátově ), která komunikuje s centrální jednotkou, která zapne/vypne kotel.

Tak se tedy dá naprogramovat teplota v každé jednotlivé místnosti v daný čas, a zároveň se netopí zbytečně v místnosti, kde to nepožaduji. Cenově 20-30 tisíc Kč.

Rád bych věděl, jestli to tak někdo máte zařízené a jaké konkrétní výrobky jste použili ?

ing. arch. Martin Veber

ing. arch. Martin Veber 8. 10. 2013 9:54:51

Loxone bych Vám doporučil s čistým srdcem, sice nejsem přes hi-tech systémy nějak velký znalec, ale jeden z mých klientů těmto specialitkám holduje (je to inženýr), v čerstvě realizovaném domě mají své nezastupitelné místo a právě firma Loxone byla pro něj jednoznačnou volbou.

Osobně bych dával více přednost pasivním stínícím prvkům, dobře izolovaným konstrukcím, masivním akumulačním plochám a tedy už jen jednoduché manuální regulace, ale je to o přístupu toho každého z nás ke svému životnímu prostoru.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama