plechová střecha

Autor: Jindřiška (1 příspěvek)
Kategorie: Hrubá stavba
5. 4. 2010
10 komentářů
Dotaz

Zdravím,

chystáme se na stavbu přízemního rodinného domu a zvažujeme namísto klasických betonových tašek, plechové dílce, které vypadají jako tašky. Nemáte s tím někdo zkušenost?

díky

Dodis 8. 2. 2023 8:37:47

čau, zkuste mrknout na plechovou hliníkovou střešní krytinu, která dokonale imituje klasické tašky. je samozřejmě levnější než taška, při tom má ale velice dlouhou životnost a vyznačuje se taky snadnou údržbou-
https://www.yanesystems.cz/product/3d-dolce/

Vlasta Valenta 9. 9. 2020 7:05:52

My jsme dělali střechu tohle léto a tašky jsme měli od www.chodska.cz ..vyšlo nám to cenově nejlépe a doručení bylo cca 2 týdny. Vybrali jsme plechovou střechu Prefa, na kterou máme zaruku 40 let ..

Daniel 7. 9. 2020 9:30:07

Ahoj, narazil jsem na tuhle diskuzi. Kvůli nízké nosnosti krovů uvažujeme také nad plechovou krytinou nebo nás napadla další varianta plastová krytina. Myslíme si ale, že plechová bude mít delší životnost. Chtěl jsem se zeptat, s jakým dodavatelem jste byli spokojeni? Hlavně abychom nečekali na doručení a instalaci půl roku..

Lu89

Lu89 22. 11. 2018 16:54:03

Ahoj,

Tak sem z toho taky už jelen :) :-D Přemýšlím taky o plechu - Evrovlna. Zaslechl jsem, že se musí vruty dotahovat po nějaké době, že v tom žlabu, kde teče voda a je to přichycené, tak tam zatéká. Klady vidím ve vzhledu, přijatelná cena (cca 220kč/m2), malá váha, rychlá montáž. Jen se tedy bojím, abych se nespálil 🙄

lukas6 22. 11. 2018 10:41:30

zdravím , mohl by jste mi říct orientacne cenu střechy? přemyslím též o hliníkové falcované střeše. kdyžtak do mailu lakin3@seznam.cz Díky a kdo Vám ji montoval?

Michal "Quickyprd" Opluštil

Michal "Quickyprd" Opluštil 20. 10. 2018 19:22:20

První rada: Stejně jako krytina je důležitá i firma. I kvalitní krytina je k prdu, když jí položí amatér.
Druhá rada: Pokládat jen a jedině na plné bednění a dát kvalitní podklad.
My jdeme cestou kvality a minimální údržby, prot máme Prefalz, podklad IKO Armourbase. Když na to poklepete, vlůbec nerezonuje, těsnění i ve falcech. Firma falcovala přímo na falcovací mašině. Všechny doplňky Prefa, sněhové zábrany dle návrhu dodavatele z Rakouska. Mřížky atd. vše hliník. Ano cena je vysoká, ale kvalita je perfektní. Je to 100% hliník, takže i když sleze barva, tak tam bude hliník.

Na fotkách ještě chybí jedna řada sněháků a jeden stupeň pod komínem.

kubajz103 16. 10. 2018 17:51:50

Dobrý den, zvolili jsme na novostavbu modulární plechovou krytinu. Mám ve finále více adeptů, nicméně mi tam zůstal i výrobce BudMat, konkrétně krytina BudMat MURANO X-MATT. Chtěl jsem se zeptat, jestli máte zde někdo zkušenosti s tímto výrobcem? Nikde jsem nenašel žádné recenze ani ohlasy. Přikládám odkaz na "polskou" webovou stránku, kde jsem, asi o střeše našel nejpodrobnější popis.

http://domdach.eu/blachodachowka-modulowa-plaska-budmat-murano,194.html#

Předem děkuji za jakoukoliv radu.

StandaS 27. 1. 2018 17:26:35

Dobrý den, my máme s plechovou střechou velmi dobrou zkušenost.. zvolili jsme ji hlavně proto, že nevyžaduje tak masivní konstrukci, a navíc podle mě vypadá fakt dobře. Dá se tam vybírat z více variant, tak když tak doporučuji kontaktovat http://www.strechycomax.cz/ - mají totiž celkem široký výběr. Od nich máme střechu my a jsme velmi spokojení.

fantom 10. 10. 2017 15:20:04

Před rokem jsme měnili Na starém baráku klasické tašky. Ty jsme už nechtěli. Rozhodli jsme se pro plechovou střešní krytinu, se kterou jsme nad míru spokojeni.

mannys 12. 12. 2012 12:45:34

Dobrý den, když Vás tu tak "poslouchám", nenapadlo někoho místo zde probíraného plechu použít PUR střešní panely? Nějaké rezivění atd. je to plech, stačí neopatrná manipulace s kladívkem na střeše, nicméne s PUR sem nějakou dobu pracoval a haly s tímto systémem stojí doteď. A tuším že firma Kingspan (se sídlem a výrobou v HK) toto má v sortimentu. Nejspíše i zbytek firem zde v ČR... V případě zcela jednoduché střechy popřípadě sedlové to vidím jako relativně lacinné, jednoduché a rychlé řešení, lepší než plech. A to to tvrdím i přes to že jsem zastánce klasické střešní krytiny...

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama