Protipožární podhledy ve 2.NP

Autor: Petra S. (1 příspěvek)
14. 4. 2023
2 komentáře
Dotaz

Dobrý den,

chystáme se ke kolaudaci domu, proto jsme oslovili našeho projektanta, aby začal s revizemi atd. Požaduje po nás, aby podhledy stropu ve 2. patře byly provedeny s protipožární odolností REI15 - navíc k tomu prohlášení od prováděcí firmy. Zde se dostáváme k problému - máme obyčejné sádrokartony - třída reakce na oheň A2. Myslíte, že to bude stačit? A je opravdu nutné prohlášení od prováděcí firmy? I

kdybychom měli růžové sádrokartony, tak bychom si je dělali sami, nenapadlo by nás oslovit firmu v rámci úspor. Stavební povolení máme od 18. 5. 2021, dům máme přízemí s monolitickými stropy a 2.NP právě se sádrokartony.

Zajímá nás, zda má někdo podobnou zkušenost, a jak takovou situaci řešit? Existuje vůbec nějaké řešení, abychom nemuseli sádrokartony sundávat a najímat firmu. Máme dům už ve finálce - podlahy, zdi, nábytek..

Velice děkuji za možné nabídky řešení.

MartinG 25. 4. 2023 18:40:40

Dobrý den,
ne nebude to stačit pokud je v projektu REI15 tak to tak musí být. Jsou konstrukce které nemůže provádět, kde jaký jouda. A tato je jedna z nich. a pochybuju že seženete blázna který Vám toto potvrdí. nejde jen o desky ale i rozteče profilů atp...
mimochodem cena SDKdesky v ceně celé skladby SDK stropu je zanedbatelná - ale to už jste asi zjistili.

Jožka 15. 4. 2023 11:49:44

Musíte mít takové sádrokartony, které jsou uvedeny ve Vašem projektu, schváleném (takže orazítkovaném) stavebním úřadem. Nic navíc po Vás nikdo nemůže požadovat. stavební úřad pak po Vás při závěrečné kontrolní prohlídce (kolaudaci) bude požadovat prohlášení od prováděcí firmy, nebo při stavbě svépomocí od Vašeho stavbyvedoucího (to je ta osoba s kulatým razítkem, která Vám řídila stavbu), že je vše podle projektu.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama