Dotace na rekonstrukci oken až 150 000 Kč

Autor: HELUZ IZOS s. r. o. (1 příspěvek)
Kategorie: Hrubá stavba
17. 5. 2023
0 komentářů
Dotace na rekonstrukci oken až 150 000 Kč
Příspěvek stavebníka

Vyměnit okna a vchodové dveře nebo zateplit fasádu, střechu, strop či půdou. Na všechny tyto činnosti lze čerpat dotaci z programu Nová zelená úsporám Light.

Program je určen pro vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů z řad seniorů a lidí pobírajících dávky na bydlení

Žadatelé (vlastníci) musí mít současně v domě trvalý pobyt, a to déle než od 12. září 2022. 

Příjem žádostí bude probíhat do 31. 8. 2024 nebo do vyčerpání peněz. V případě rychlého vyčerpání Státní fond životního prostředí připraven přidat další finance, aby příjem žádostí mohl kontinuálně pokračovat.

Výměna oken, může být pro mnohé majitele domu spojena s nepříjemným vybouráním stávajících oken a nutností provést nebo si zajistit následné zednické práce. 

Řešením tak může být rekonstrukce oken spočívající ve výměně zasklení.

“Standardní plastová okna montovaná kolem roku 2000 s dvojskly, měla obvykle hodnotu součinitele prostupu tepla zasklení Ug = 1,6 W/m2K pokud použijeme moderní izolační dvojskla IZOS, aby bylo možné zachovat původní rámy, získáme dnes hodnoty součinitele prostupu tepla zasklením až Ug 1,0, což znamená zvýšení energetické účinnosti zasklení o více jak 30% . Díky tomu jsme schopni bez bourání, docílit významných úspor energetických nákladů.” uvedl Petr Stejskal, obchodní ředitel společnosti HELUZ IZOS.

U hodnoty součinitele prostupu tepla platí, že čím je číslo menší tím lépe. 

V současné době se můžeme v případě použití moderního trojskla IZOS ENERGY+ dostat na součinitel prostupu tepla Ug = 0,5 W/m2K.

V případě zasklení IZOS ENERGY+ je nutné počítat také se solárním faktorem, díky kterému můžeme získávat teplo ze slunce zejména v období podzimu, zimy a jara. Díky solárním ziskům a vhodné orientaci oken vůči světovým stranám, docílíme dalších úspor. 

Nutné je pochopitelně pamatovat na to, aby naopak v letních měsících nedocházelo k přehřívání interiéru. K tomu nám pomůže venkovní stínění nebo sklo IZOS SHADOW se schopností odrazivosti sluneční paprsků a se solárním faktorem sníženým na hodnotu 36 %

Odpovědi na nejčastější dotazy k programu Nová zelená úsporám Light najdete na stránce https://novazelenausporam.cz/caste-dotazy/

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
HELUZ IZOS s. r. o. (1 příspěvek)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
  HELUZ IZOS s. r. o.

  HELUZ IZOS s. r. o.

  Řešení pro okna, která mají do domu skutečně přinést úspory. S izolačními skly IZOS už nikdy neprotopíte víc, než musíte.

  U Nové Hospody 1151/9, Skvrňany, 301 00 Plzeň

  377 338 752

  https://www.izos.cz/

  HELUZ IZOS s. r. o.

  HELUZ IZOS s. r. o.

  377 338 752

  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama