Napojení přístavby zimní zahrady na dům

Autor: porazil (1 příspěvek)
Kategorie: Zahrada
15. 2. 2022
2 komentáře
Napojení přístavby zimní zahrady na dům
Dotaz

Napojení přístavby zimní zahrady na dům

Dobrý den, chci realizovat zimní zahradu, kterou přikládám na obrázcích. Nevím si rady s tím, jak ji napojit na dům (cca 10 let starý) - tj. jak napojit základ a jak napojit vyzděné sloupky. Jedná se o celoroční zimní zahradu. Okna budou 3 skla, základ bude zateplený, vytápění bude v podlaze přivedeno z domu. Na detailu jsem přiložil možnost, která mne napadla (dilatace). Sloupky by byly z Ytongu.Děkuji moc za komentáře.

Reklama

Radex 16. 2. 2022 14:15:14

Do základu domu bych navrtal trny na chemii aby se základy spojily. Nahoře na zdech by měl být věnec. Osobně bych přemýšlel nad dřevostavbou. Napojení fasády řešit pomocí nějaké dilatační lišty.

porazil 18. 2. 2022 20:16:15

Myslíte, že takováhle stavba potřebuje věnec? Přijde mi, že defacto ty trámy slouží jako věnec (nakonec bych mohl ještě jeden trám přidat přímo k domu na ty sloupky u zdi, aby to bylo spojené celé dokola. Otázka je jak ty trámy ukotvit do sloupků, které jsem chtěl z Ytongu... Leda do nich navrtat závitovku na chemickou kotvu nebo prostě do posledních 3 cihel udělat díru a cihly na závitovku nasadit Dát mezi to nějakou matku s velkou podložkou, aby to v těch ytongách drželo a nevytrhlo se... A nebo to udělat ze ztraceného s armaturou... ale to se mi moc nechce, stačí otrava s betonem při tvorbě základovky...

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama