Šalování CETRIS desky

Autor: Prchy (1 příspěvek)
Kategorie: Základy a deska
5. 2. 2022
5 komentářů
Dotaz

Dobrý den stavebníci,

chtěl bych se zeptat, jestli někdo šaloval základovou desku pomocí CETRIS desek? Zkušenosti, rady? Mám možnost je sehnat za lepší cenu.

Nebo nějaká jiná levnější alternativa krom xps při dnešních cenách OSB desek?

Díky.

Pavel Novy 10. 2. 2022 14:57:11

Před stavbou dovezu 2m3 stavebních prken. Použiji je na bednění základů, věnce, pomocné konstrukce, při omítání atd.atd.. Ve finále to spálím a udělám buřty. Levné, ověřené, stačí hřebíky, pila. nebo koupit od někoho použité :-) Cetris deska je OK, ale jsou velmi těžké, křehké, musíš vrtat, dost do tupí nástroje. Použitelné, ale já bych je použil na jiné věci :-)

Radex 6. 2. 2022 16:29:04

Cetris desky 20x300x1250 jsem používal na šalovaní desky pod zahradní domek 6x4 a bylo to bez problému. Do ztraceného bednění jsem je připevňoval pomocí natloukacích hmoždin(4ks na desku). Před pěti lety jsem je kupoval v Hranicích za 1kč/ks, dnes je ta cena někde jinde.

Pavel Novy 10. 2. 2022 14:58:04

Já je kupoval za 8 kč / ks. Ale na bednění používám raději dřevo. Z těch desek se dá udělat kupa jiných lepších věcí :-)

Peťan

Peťan 5. 2. 2022 20:58:39

Co použít obyčejná prkna? Nevím samozřejmě o kolik cm chcete vyzdvihnout vrstvu betonu.

Co se týče šalování pomocí polystyrenu, tak pak jsou nekonečné otázky jak izolovat desku přes polystyren (platí v případě izolace asfaltovým pásem). Je to stále dokola. Já jsem prapůvodně chtěl taky použít polystyren, ale nakonec jsem od toho upustil, a beton vylil do ztraceného bednění a vyrovnal pomocí prken. Viz https://www.svepomoci.cz/clanek/5453-zaklady-podkladni-beton

Petr a Anička 15. 2. 2022 18:20:33

Já koupil 3 m3 prken a pak jsem měl cca 1 M3 zbytků ze stavby cca 1,5 m dlouhých prken, bednil jsem z základy ( tzn. Bez prolivacek úspora 15 k, bez železa úspora tak 10 k) po základech jsme bednění rozebrali a použili na desku, opět rozebrali, opět použili na věnec pod panely, pak jsme šalování popsali a opět posunuli na věnec kolem panelů a nakonec ještě jednou použili na věnec pod pozednice. Nákladově nás bednění vyšlo 30 k řezivo, 2 k spojovací materiál a pořád mi zůstává tak 2 M3 které se vždy k něčemu hodí... záleží jak máte zpracovaný projekt. Já si se statikem domluvil ať mi spočítá prosté základové pasy, překlady aby byly součástí věnce atd ...ale je to taky o tom že jsem stavař a projekt jsem si kreslil a optimalizoval sám, pokud máte schopného TDI už při projektové fázi, tak vám určitě s optimalizací taky pomůže a poradí. Ano, bylo to pracnější, ale levnější a ekologické 😉

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama