Garáž u domu bez dveří do domu

Autor: Eliška a Vojta (1 příspěvek)
Kategorie: Garážová vrata
5. 1. 2022
3 komentáře
Garáž u domu bez dveří do domu
Dotaz

Zdravím,

narazili jsme na jeden zajímavý projekt na archon.pl, hodně se nám líbí, až na jednu věc, kterou si nejsme jistí. Z garáže nevedou dveře přímo do domu, musí se vyjít ven a následně do hlavních dveří.

Chtěl bych se zeptat, zda má takovéto řešení i nějaké výhody, kromě té hlavní nevýhody?

Jedná se o tento projekt: Projekt domu Dom w estragonie 2 (G2P) - ARCHON+.

marek.stepan 15. 1. 2022 20:36:19

vyhoda takoveho reseni (oddelena a nepristupna garaz) je celkova investicni a realizacni CENA. Je to mnohem, mnohem celkove levnejsi.

adam 10. 1. 2022 9:26:11

Důležité je si promyslet k čemu ta garáž bude. Pokud pouze na parkování aut tak to vadit nemusí. Já mám u domu také garáž, ale auto v ní asi nikdy nebude. Používám to jako dílnu, skladiště na jízdní kola a všemožné věci na zahradu. Je příjemné si tam dojít přímo z domu. Dveře zvýší možné způsoby užívání.

Jinak na co jsem narazil, pokud chcete dotace na zelená úsporám apod na různé oxymorony typu pasivní dům tak je nutno mít zeď mezi garáží a obytnou částí tepelně izolační , jinak to nevyjde. Já proto žádné dotace nemám, ač mám zatepleno, tepelné čerpadlo, rekuperaci.

arch_projektant 6. 1. 2022 14:12:07

Jako výhoda může být např. omezení šíření pachů z garáže do objektu, menší riziko vykradení domu v případě, že zapomenete zavřít garáž, resp. dovřít. Garáž máte přes léto např. otevřenou delší dobu a eliminujete např. vniknutí zvířat (hlodavců do objektu). Nicméně osobně to spíše vnímám jako nevýhodné než výhodné.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama