Srovnání trámové podlahy v 1. patře

Autor: MartinMisa (1 příspěvek)
Kategorie: Rekonstrukce
25. 9. 2021
1 komentář
Dotaz

Ahoj stavebníci. 😀

Hledám informace k mému záměru a zatím jsem nikde nenašel konkrétní odpověď. Řeším novou podlahu v kuchyni. Cca 16 m2. Podlaha má skladbu, trámy, mezi trámy škvára na mezizáklopu a záklop z palubek. Ale na cca 4 metrech mám rozdíl cca 3 cm. Když sundám palubky, tak budu k 0 tak -6 na jedné a max -10 cm na druhé straně. 0 beru sousední místnost, se kterou bych chtěl výšku srovnat. Hledám optimální suché řešení. Našel jsem i námět, že někdo sundal záklop a nasypal liapor a na to roznášečku. Jen nevím, zda-li bude základ pevný. Protože zásyp pak bude na pevno držet pouze na trámech a mezizáklop je tvořen prkny přes sebe na přeskáčku a uloženo na trámcích cca 50x30 mm.

Další varianta je otevřít záklop a dorovnat trámky třeba 80x40. Zfrézovat místa styku s trámem, abych se dostal na rovinu, udělat rošt s fošen a na to 2x 15 mm osb.

Poradí někdo nějaké vhodné řešení?

Děkuji

Honza 21. 12. 2021 19:22:55

Já dorovnával v patře na 5x4,5 m výšku 8 cm s podsypem z Liaporu.A je to jednoduchá a rychlá montáž .Díky nízké plošné hmotnosti suché podlahy nadměrně nezatěžují nosné konstrukce stavby. Podsyp z Liaporu umožňuje také bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací.

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...Copyright © 2009 - 2022 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů