Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Obvodové zdivo + stropy

V předchozím článku jsem psal, že 10.10. jsme zalili základovou desku a chystali jsme se zdít.

Cihly T38 profi drivefix broušené s vatou byli objednány již od 15. záři s tím, že je nedostatek cihel a museli jsme již takhle brzo je zaplatit.

9.10. jsem volal do stavebnin, že bych potřeboval cihly dovézt nejpozději 20.10. Obchoďák mě ujistil, že nic nebude problém a že to zvládneme. Hezky mě obchodní zástupce DEKu uklidnil a my začali řešit stropy. Řešil jsem to ze stejným obchoďákem od DEKu, ale bohužel mi bylo řečeno, že dodaní stropů na měsíc.

Zachoval jsem klid a začal to řešit se stavebninami Stavmat. V pátek 13.10. jsem se domluvili co je možné a není a řekl mi, že se pokusí udělat vše co je možné. V pondělí jsem 16.10. jsme se dohodli na stropech. V úterý jsem zaplatil stropy (miako vložky s nadbetonáží) a ve středu mi přijel první kamión. Jenže, bylo příjemné mít, tak rychle stropy na stavbě, ale o cihlách jsem nevěděl nic. Ve středu jsem začal urgovat obchoďáka z DEKu a pán mi přestal brát telefon. Nervozita stoupala a už jsem viděl nejhorší scénář, že nic nedorazí. Čtvrtek a pátek jsme dělali podpěry na strop a já v mezičase volal na stavebniny. Několik urgencí přes centrálu a pár nepříjemných telefonátu a v pátek v 10h první telefon, že mi jede kamion a 30minut na to druhý. Hurá, vše dorazí.

Po složení dvou kamionů se zjistilo, že zapomněli na třetí kamion, kde měli dovézt překlady a vnitřní nosné zdi + příčky. Fajn, opět telefonát do stavebnin a to jsem si už nebral servítky. Nakonec domluva proběhla taková, že se v pondělí hned ráno sejdeme a vyřešíme to.

V sobotu dorazila zednická parta (4 fachmani) a začala se zakládat první řada. Byla to celo denní práce. V neděli jsme si dali odpočinek, teda zedníci ale já sháněl lešení.

Následující týden jsem měl dovolenou a v pondělí v 7 ráno sraz na stavbě a rozjelo se to. Byl jsem hlavní podavač a troufám si říct, že jsem tuto funkci pojal velmi zodpovědně. V mezičase jsem odběhl do stavebnin a tam vyřešil zbývající cihly, které dorazily tentýž den.

Obvodové zdivo, nosní vnitřní zdi + překlady jsme zvládli za 4 dny do požadované víšky. Bohužel 1 den nám začalo poměrně dost pršet, tak jsme si odpočali. V sobotu jsme začali ukládat nosníky na stropy. V neděli jsme připravovali všechny potřebné věci pro stropy.

V pondělí a v úterý chlapi rozmístili nosníky a podepřeli podpěrami. Ve středu jsem si vzal dovolenou za 5 hodin byly vložky roznošeny a usazeny. Do soboty se vázala armatura koše + další věci pro betonáž. V pondělí 6.11. se začalo betonovat, padlo 30 kubíků betonu. Dva dny se připravoval věnec na betonáž. 13.11. se zalil věnec.

Déšť nás už tolik netrápil a vše pěkně odsejpalo.

Důležité bylo mít všechny věci vždy v čas na stavbě, aby nevznikaly prostoje.

 

Náklady

Název položky Cena
hrubá stavba 760 000 Kč
Celkem 760 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Kvapipet

Petr

Věk: 30
Koníčky: detektor kovu
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Pardubický
Velikost pozemku: 1 033 m2
Zastavěná plocha domu: 220 m2
Podlahová plocha domu: 185 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 640 000 Kč

Související články

Stropy

Stropy
Dne 16. července jsem objednal stropy spiroll od společnosti Prefa. Bylo mě řečeno, že stropy na první patro budou cca za 6 týdnů. V klidu jsme udělali věnec a dělali…

Opěrná zeď, obvodové zdivo, věnce

Opěrná zeď, obvodové zdivo, věnce
Po vytvrdnutí základové desky jsme se už nemohli dočkat, až to poroste. Základovku jsme nejprve vyrovnali vyrovnávací maltou. Jelikož dům stavíme ve svahu (garáže jsou do poloviny ve svahu) museli jsme…

Hrubá stavba

Hrubá stavba
Je tu začátek roku 2018 a my máme dokončenou hrubou stavbu. 15. června 2017 se vylila základová deska, 14.7.2017 jsme zakládali 1. řadu cihel za pomoci zedníka, pak už kluci…

Diskuzní fórum

  • Nemoc úředníka
  • Tak ano, "vyhruzky" jsou taky cesta, ale nejsem si zcela jist, jak moc Vam to zkomplikuje cestu do...
  • Autor Vojta | 19. bře 2018 16:01
  • Změna stavby před dokončením
  • Zdravim. Pred zahajenim stavby jsme si vymysleli, ze stavby z 50 cihly je blbost a staveli bychom s...
  • Autor Vojta | 19. bře 2018 15:51