Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Obvodové zdivo + stropy

V předchozím článku jsem psal, že 10.10. jsme zalili základovou desku a chystali jsme se zdít.

Cihly T38 profi drivefix broušené s vatou byli objednány již od 15. záři s tím, že je nedostatek cihel a museli jsme již takhle brzo je zaplatit.

9.10. jsem volal do stavebnin, že bych potřeboval cihly dovézt nejpozději 20.10. Obchoďák mě ujistil, že nic nebude problém a že to zvládneme. Hezky mě obchodní zástupce DEKu uklidnil a my začali řešit stropy. Řešil jsem to ze stejným obchoďákem od DEKu, ale bohužel mi bylo řečeno, že dodaní stropů na měsíc.

Zachoval jsem klid a začal to řešit se stavebninami Stavmat. V pátek 13.10. jsem se domluvili co je možné a není a řekl mi, že se pokusí udělat vše co je možné. V pondělí jsem 16.10. jsme se dohodli na stropech. V úterý jsem zaplatil stropy (miako vložky s nadbetonáží) a ve středu mi přijel první kamión. Jenže, bylo příjemné mít, tak rychle stropy na stavbě, ale o cihlách jsem nevěděl nic. Ve středu jsem začal urgovat obchoďáka z DEKu a pán mi přestal brát telefon. Nervozita stoupala a už jsem viděl nejhorší scénář, že nic nedorazí. Čtvrtek a pátek jsme dělali podpěry na strop a já v mezičase volal na stavebniny. Několik urgencí přes centrálu a pár nepříjemných telefonátu a v pátek v 10h první telefon, že mi jede kamion a 30minut na to druhý. Hurá, vše dorazí.

Po složení dvou kamionů se zjistilo, že zapomněli na třetí kamion, kde měli dovézt překlady a vnitřní nosné zdi + příčky. Fajn, opět telefonát do stavebnin a to jsem si už nebral servítky. Nakonec domluva proběhla taková, že se v pondělí hned ráno sejdeme a vyřešíme to.

V sobotu dorazila zednická parta (4 fachmani) a začala se zakládat první řada. Byla to celo denní práce. V neděli jsme si dali odpočinek, teda zedníci ale já sháněl lešení.

Následující týden jsem měl dovolenou a v pondělí v 7 ráno sraz na stavbě a rozjelo se to. Byl jsem hlavní podavač a troufám si říct, že jsem tuto funkci pojal velmi zodpovědně. V mezičase jsem odběhl do stavebnin a tam vyřešil zbývající cihly, které dorazily tentýž den.

Obvodové zdivo, nosní vnitřní zdi + překlady jsme zvládli za 4 dny do požadované víšky. Bohužel 1 den nám začalo poměrně dost pršet, tak jsme si odpočali. V sobotu jsme začali ukládat nosníky na stropy. V neděli jsme připravovali všechny potřebné věci pro stropy.

V pondělí a v úterý chlapi rozmístili nosníky a podepřeli podpěrami. Ve středu jsem si vzal dovolenou za 5 hodin byly vložky roznošeny a usazeny. Do soboty se vázala armatura koše + další věci pro betonáž. V pondělí 6.11. se začalo betonovat, padlo 30 kubíků betonu. Dva dny se připravoval věnec na betonáž. 13.11. se zalil věnec.

Déšť nás už tolik netrápil a vše pěkně odsejpalo.

Důležité bylo mít všechny věci vždy v čas na stavbě, aby nevznikaly prostoje.

 

Náklady

Název položky Cena
hrubá stavba 760 000 Kč
Celkem 760 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Kvapipet

Petr

Věk: 30
Koníčky: detektor kovu
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Pardubický
Velikost pozemku: 1 033 m2
Zastavěná plocha domu: 220 m2
Podlahová plocha domu: 185 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 640 000 Kč

Související články

Hydroizolace ZD a založení první řady cihel

Hydroizolace ZD a založení první řady cihel
Po vylití základové desky následovalo cca týden kropení a zrání desky. Hydroizolaci jsme navařili po 14 dnech od vylití, první řada se zakládala přesně 3 týdny po vylití základové desky.

Založení, zdění, stropy, věnce

Založení, zdění, stropy, věnce
Rozhodl jsem se po delší době doplnit článek o průběhu výstavby hrubé stavby a podělit se tak zde o své zkušenosti a poznatky.

Příběh stavebníka: projekt připravoval přes dva roky

Příběh stavebníka: projekt připravoval přes dva roky
Michal je projektant rodinných domů a také svépomocný stavební, který nás pozval na návštěvu svého bungalovu, jenž staví se svou ženou. Možná proto, že je z oboru, mu projektování jeho domu…

Diskuzní fórum

  • Obvodové zdivo
  • Tak já z 44 T profi stavím, a musím namítnout, že by vata vypadávala při drážkování pro...
  • Autor lto | 22. čen 2018 13:22
  • stříkaná PUR izolace v podkroví
  • Dobrý den, rád bych se zeptal na zkušenosti se stříkanou PUR izolací. Mám v plánu zateplení...
  • Autor Salmos | 22. čen 2018 12:55
  • Půjčka od státu
  • Dobrý den, chtěl jsme se zeptat , nevíte někdo víc o půjčce od státu , která se teď...
  • Autor Roman&Lenka | 22. čen 2018 12:29