Reklama
Reklama
Vyhledat: 

VIDEO: Test levného zahradního nábytku ze Stavebnin DEK

Vzhledem ke krásnému létu jsem se poohlížel po zahradním nábytku. Nemohl jsem se už dočkat, až si budu na terase užívat odpolední relax. Shodou okolností jsem v e-mailové schránce objevil email s akční nabídkou na zahradní nábytek ze Stavebnin DEK.

Bezúdržbový zahradní nábytek

Na první pohled mne zaujal lehký jídelní stůl VIKING L pro šest lidí za 1 550 korun a zahradní křeslo BALI za 600 korun. Ceny byly víc než lákavé, až podezřele levné. Zajímalo mne tedy, jak na tom bude zahradní nábytek s kvalitou. Řekl jsem si, že nábytek otestuji a v e-shopu jsem zboží objednal s doručením domů prostřednictvím služby Doprava DEK.

Doprava až do domu

O den později se mi ozval pracovník pobočky a domluvili jsme se, kdy objednané zboží přivezou. Objednávka dorazila v pořádku v dohodnutý termín přímo domů.

Křesla Bali – zvládla i houpání

Nejprve jsem vybalil zahradní křesla BALI. Ta jsou vyrobena z ocelového rámu a umělého ratanu. Celkové zpracování a hnědá barva dodávají křeslům velmi elegantní vzhled. Použitý materiál by měl leccos vydržet, výrobce dokonce slibuje odolnost vůči UV záření a neměl by tudíž jen tak ztrácet barvy.

mini 3

V případě potřeby stačí otřít nečistoty houbičkou a jarem na nádobí zředěným teplou vodou. Jinak se obejde bez údržby. Praktická křesla jsou navíc stohovatelná. Jakmile skončí sezóna, stačí je naskládat na sebe a uskladnit na suchém místě.

I když se to správně nemá, zkusil jsem se trochu zhoupnout. Ocelová konstrukce naštěstí vydržela. Přesvědčil jsem se, že je velmi pevná a stabilní a běžné sezení, ke kterému je určená, přečká bez problémů.

Stůl Viking má hliníkovou konstrukci

Ihned poté jsem se pustil do sestavení stolu. Jídelní stůl šedočerné barvy o rozměrech 150 na 90 centimetrů a výšce 74 centimetrů se skládá z hliníkové konstrukce a takzvané artwoodové desky. Artwood je speciální umělá hmota, podobně pružná a pevná jako dřevo, avšak plně bezúdržbová.

mini 2

Balení stolu obsahovalo dva delší čelní rámy a dva boční rámy, desku stolu, 8 delších šroubů, 6 šroubů střední velikosti a 6 krátkých šroubů, včetně krytek, podložek a klíče.

Smontováno za pár minut

Smontovat stůl nebylo nic složitého a hotovo jsem měl doslova během pár minut. Ještě jsem zkontroloval, zda se stůl nekýve a dotažením nastavitelných šroubů vespod každé nohy zajistil stabilitu na podlaze. Abych vyzkoušel, jestli stůl něco vydrží, trochu jsem se do něho opřel a zjistil, že jeho stabilita není úplně stoprocentní. Trochu se kýve a bude nutné se k němu chovat opatrně.

Ovšem za ty peníze - skvělý poměr ceny a výkonu - předčil nábytek mé očekávání také s přihlédnutím k tomu, že je plně bezúdržbový.

mini 1

Všem hezký zbytek léta!

Naposledy změněno pátek, 31 srpen 2018 11:40
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Mohlo by Vás zajímat

Pozemek, projekt a příprava na stavbu

Pozemek, projekt a příprava na stavbu
Teď jsme v bytě 2+1, který jsme opravili svépomocí někdy v r. 2010 (komplet krom radiátorů) a už při koupi jsme věděli, že půjdeme do domku.

Začátek

Začátek
Před časem jsme se rozhodli, že po 14 letech rekonstrukce domu z roku 1938 a práce stále dost, že dům prodáme a postavíme nový.

Montáž hrubé stavby

Montáž hrubé stavby
Ahoj stavebníci, dneska o hrubé stavbě. Už před stavbou domu jsem byl rozhodnutý že chci nějakou stavebnici, protože budu chtít stavět rychle. Dřevostavbu neodsuzuji, ale pro sebe jí odmítám. Stavět z…

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05