VIDEO: Test levného zahradního nábytku ze Stavebnin DEK

01.09.2018 10:15 2894 zhlédnutí
Redakční

Vzhledem ke krásnému létu jsem se poohlížel po zahradním nábytku. Nemohl jsem se už dočkat, až si budu na terase užívat odpolední relax. Shodou okolností jsem v e-mailové schránce objevil email s akční nabídkou na zahradní nábytek ze Stavebnin DEK.

04:33

Bezúdržbový zahradní nábytek

Na první pohled mne zaujal lehký jídelní stůl VIKING L pro šest lidí za 1 550 korun a zahradní křeslo BALI za 600 korun. Ceny byly víc než lákavé, až podezřele levné. Zajímalo mne tedy, jak na tom bude zahradní nábytek s kvalitou. Řekl jsem si, že nábytek otestuji a v e-shopu jsem zboží objednal s doručením domů prostřednictvím služby Doprava DEK.

Doprava až do domu

O den později se mi ozval pracovník pobočky a domluvili jsme se, kdy objednané zboží přivezou. Objednávka dorazila v pořádku v dohodnutý termín přímo domů.

Křesla Bali – zvládla i houpání

Nejprve jsem vybalil zahradní křesla BALI. Ta jsou vyrobena z ocelového rámu a umělého ratanu. Celkové zpracování a hnědá barva dodávají křeslům velmi elegantní vzhled. Použitý materiál by měl leccos vydržet, výrobce dokonce slibuje odolnost vůči UV záření a neměl by tudíž jen tak ztrácet barvy.

mini 3

V případě potřeby stačí otřít nečistoty houbičkou a jarem na nádobí zředěným teplou vodou. Jinak se obejde bez údržby. Praktická křesla jsou navíc stohovatelná. Jakmile skončí sezóna, stačí je naskládat na sebe a uskladnit na suchém místě.

I když se to správně nemá, zkusil jsem se trochu zhoupnout. Ocelová konstrukce naštěstí vydržela. Přesvědčil jsem se, že je velmi pevná a stabilní a běžné sezení, ke kterému je určená, přečká bez problémů.

Stůl Viking má hliníkovou konstrukci

Ihned poté jsem se pustil do sestavení stolu. Jídelní stůl šedočerné barvy o rozměrech 150 na 90 centimetrů a výšce 74 centimetrů se skládá z hliníkové konstrukce a takzvané artwoodové desky. Artwood je speciální umělá hmota, podobně pružná a pevná jako dřevo, avšak plně bezúdržbová.

mini 2

Balení stolu obsahovalo dva delší čelní rámy a dva boční rámy, desku stolu, 8 delších šroubů, 6 šroubů střední velikosti a 6 krátkých šroubů, včetně krytek, podložek a klíče.

Smontováno za pár minut

Smontovat stůl nebylo nic složitého a hotovo jsem měl doslova během pár minut. Ještě jsem zkontroloval, zda se stůl nekýve a dotažením nastavitelných šroubů vespod každé nohy zajistil stabilitu na podlaze. Abych vyzkoušel, jestli stůl něco vydrží, trochu jsem se do něho opřel a zjistil, že jeho stabilita není úplně stoprocentní. Trochu se kýve a bude nutné se k němu chovat opatrně.

Ovšem za ty peníze - skvělý poměr ceny a výkonu - předčil nábytek mé očekávání také s přihlédnutím k tomu, že je plně bezúdržbový.

mini 1

Všem hezký zbytek léta!

Příběh stavebníka: projekt připravoval přes dva roky
Předchozí redakční článek
18.06.2018 10:13 3937 zhlédnutí
Příběh stavebníka: projekt připravoval přes dva roky
Redakční
Michal je projektant rodinných domů a také svépomocný stavební,...
VIDEO: Novinky pro svépomocné stavebníky v programu Nová zelená úsporám
Následujicí redakční článek
22.11.2018 11:10 2524 zhlédnutí
VIDEO: Novinky pro svépomocné stavebníky v programu Nová zelená úsporám
Redakční
Od 15. října roku 2018 mohou zájemci o program Nová zelená úsporám nově žádat o dotaci na...

Nové články na Svépomocí.cz

Redakční
Jak pěstovat
Jak se chytře zbavit plevelů
Příspěvek stavebníka
Jak pěstovat
Jiná varianta trávníku? Travní koberce!
Příspěvek stavebníka
Jak pěstovat
Trávník s plevelem? Pomátla ses?

Související články