Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Terasa č.2

Druhá terasa bude větší než první terasa, bude i mnohem mohutnější, skládat se bude z betonových pasů o šířce cca 35-40cm a hloubce 100cm. Dále 4 řady bednění a betonová deska. Rozměry 4,5x8m - 36m

Říjen 2017 - vytyčení terasy, začátek výkopových prací, na tuto špinavou práci jsem si najal dva rýče Fiskars a zavolal jsem bráchovi. Při této práce jsem málem několikrat plakal a několikrát jsem zavrhnul celý plán terasy a to nemluvím o tom, kolik hodin jsem musel trávit bez své rodiny a nemohl jsem tak manželce pomáhat s dětmi.. :D

Pasy - šířka 35cm - 40cm, hloubka 1m, rozměry nebyly konzistentní, to znamená že šířka byla někde užší, někde širší, ale hloubka vícéméně všude seděla.. AŽ na jednu stranu, strana blíže domu je hluboká pouze 60cm a je vykopaná těsně v blízkosti pasu domu. Chtěl jsem terasu nějak napojit už od začátku, aby tvořila jednolitý blok z betonu a neměla šanci se někde hejbat nebo ujíždět. Výkop trval dva víkendy.

Zalití pasu - padlo cca 60 pytlů cementu a několik tun písku. Měl jsem půjčenou míchačku a dokonce jsem měl i člověka na výpomoc. Pasy se zalily za jeden víkend. Do pasů jsem nedával žádnou železnou výstuž, roxory, nic.

Březen 2018 - dle aktuální nabídky mi vychází stavba další fáze na 18 tis Kč, což zahrnuje bednění 4 rady o šířce 25cm a 15cm na jednu stranu blíže k domu, komplet betonářská výstuž(31 kusů roxorů o délce 6m a tloustce 10mm, 8ks kari síť 150x150x, tl. 6mm) a paleta cementu. Objednám hned jak pominou mrazy.

Future plan:

Březen: založit první řadu bednění ještě v březnu, vyvrtat roxory v místě každé tvarovky do pasu, nabouchat roxor a vyplnit chemickou kotvou.

Duben: dokončit další řady bednění včetně provázání podelné a svislé výstuže - podelná bude mezi první a druhou řadou a mezi třetí a čtvrtou řadou - budou to dva dráty podélně - je to nejspíš předimenzovaný, ale nevadí mi to.

Květen: Zavést celou terasu zeminou z výkopů a ostatníchdrojů různě po zahradě, tuto hmotu uvnitř terasy maximálně zhutnit a vršek zavést štěrkem,připravit rovnou a dobře zhutnělou vrstvu pro položení kari sítí.. Zbouchat šalování a zalejt betonovou desku - tloušťka bude orientačně 15cm.

Červen: zateplit celý obvod terasy xps tloušťky 3 nebo 4cm, s perlinkou a flexibilním lepidlem pro položení budoucí boční dlažby s imitací kamene, navíc k terase bude přilehlé vyvýšení terénu s okrasnou florou, které bude dosahovat úrovně třetí řady bednění. Dodělání schodiště k domu a druhého schodiště na zahradu.

Léto 2018: montáž pergoly 3x5m se zastřešením, oplocení pergoly kovové zábradlí.

 

Update: 3.5.2018

Usazené ZB, nadcházející víkend zalití všech 4 řad. Během května zavážení prostoru, hutnění. Červen snad zalití desky.

Naposledy změněno čtvrtek, 03 květen 2018 14:28

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

2 komentáře

 • Odkaz Komentáře TomTom sobota, 17 březen 2018 19:12 napsal(a) TomTom

  Také zdravím, díky za otázky.

  1) bagřík by to měl rychlejší, ale zase by v případě mokra zvoral půlku zahrady a zrovna cestou k terase jsem sázel trávník :) Navíc ručně to bylo přesnější u strany k baráku, kde jsem narážel na beton z pasu baráku, takže by třeba ho šetřně rozbít majzlíkem abych ten vnitřní pas k baráku natěsnal co nejvíce ke stěně. Naštěstí zrovna v této části zahrady není navážka, ale černozem a po půl metru začíná jíl. Už mám od podzimu zalito, měl jsem míchačku, navezl jsem písek a pytle cementu a dal jsem tomu víkend, nebylo to tak strašný - zase stejný důvod, mix by se mi tam nedostal, nebo teda spíš dostal ale už byl nevyjel zpátky na silnici. Zalití pasu mě vyšlo na cca 50 pytlů cementu a písek jsem měl zdarma, míchačku půjčenou zdarma(za flašku) a měl jsem pomoc z rodiny (za oběd a pár vlídných slov) - každopádně až příští rok rozjedu garáž tak výkopy i zalití pasu budu dělat s bagrem a s mixem.
  2) upřímně hlodavce jsem doteď ani nebral v potaz :) na pasech budou 4 řady bednění, vnitřek bude zhutněná zemina, kamenivo a štěrk, vše důkladně zhutněné a vršek bude betonová deska 15cm včetně kari sítí. Tím chci říct, že pro hlodavce to bude hermeticky uzavřený. Taky jsem dřív přemýšlel a dost lidí mi říkalo, že by terasu postavilo na pilotech s otevřených spodkem ale odrazovali mě stejný věci jako vás, že by se mi tam stahovala zvířata a bordel.
  3) Terasa má všechny strany pasy a na nich bednění, ve finále se dá tedy říct, že to bude jakoby samostatná jednolitá deska, mezi ní a barákem je cca 10cm mezera která je ze strany baráku ukončená 5cm XPSkem, který je v celé ploše - takže na obou koncích terasy připojím bednění až na xps, vnitřek mezery zahážu sutí a štěrkem a ve finále pak prodloužím šalování až přímo na kraj k xps a vyleju desku betonem tak že bude jednolitá betonová plocha napojená na barák - pro diletaci a napojení tam bude právě sloužit ten xps. Nejsem si zatím jistý další jinou variantou jak to napojit.

 • Odkaz Komentáře Gooo sobota, 17 březen 2018 18:26 napsal(a) Gooo

  Zdravím stavebníka. Mám několik dotazů:

  1) U kopání svépomocí to částečně chápu (i když podle mě to má bagřík s cenou 500 Kč/hodina za dvě hodiny hotové a s mými zády o ruční variantě neuvažuji), ale co beton? Zajištění cementu, míchačky, písku, pak víkend míchání. Bylo to levnější, než zavolat do betonárky? Nebo k tomu byly i jiné důvody?
  2) Na základové pasy se položí konstrukce terasy. Uvažovalo se o hlodavcích, kteří se v tomto prostoru zabydlí? Mě od podobného řešení právě pro tohle odrazují.
  3) Jak je zamýšleno napojení terasy na dům?

TomTom

Tomáš

Věk: 30
Koníčky: Zahrada, stavba, vesmír, historie, technika, auto, rodina
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 500 m2
Zastavěná plocha domu: 100 m2
Podlahová plocha domu: 85 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Více z této kategorie: « Plot Terasa č.1 »

Související články

Jak si zpříjemnit večerní posezení na terase? Máme pro Vás tipy.

Jak si zpříjemnit večerní posezení na terase? Máme pro Vás tipy.
Pro účel nasvícení zahradních kuchyněk, pergol i jiných míst se přímo nabízí LEDkové pásky které mají efekt a malou spotřebu energie. Světla lze ovládat jak pohybovým čidlem, tak manuálním vypínačem,…

Sklep + nádrž + terasa

Sklep + nádrž + terasa
Léto 2017 bylo vyhrazeno stavbě nádrže spolu se sklepem a nahoře bude terasa. Všemu předcházelo vylití podkladového betonu při základech-vždycky něco zbyde,tak se to využilo.

Vybavení pro Váš dům a zahradu

Vybavení pro Váš dům a zahradu
Právě jste skončili se stavbou nového domu? Nyní vás čeká vybavení interiérů a úprava zahrady. Dopřejte si pořízení moderních vychytávek za příznivé ceny, pomohou vám k zatraktivnění místa, kde se…

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05