Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Video: Stavba udírny svépomocí

Máte rádi vůni uzeného a grilovaného masa či jiných pochutin a rádi byste si je připravovali ve vlastní udírně? Zároveň se ale chcete odlišit od sousedů a nechcete klasický prefabrikovaný zahradní gril nebo udírnu z hobbymarketu? Pokud jste na obě dvě otázky odpověděli ANO, máme pro Vás řešení. Postavte si udírnu z betonových tvarovek, výhodou je obrovská variabilita. Můžete vybírat z různých barev, povrchových úprav a tvarů, ale můžete si postavit i udírnu přímo na míru Vašemu přání.

Skvělým řešením je stavba grilu, udírny nebo jejich kombinace z betonových tvarovek od českého výrobce KB-BLOK.

Sériově nabízí základní typy udíren, pravou, levou, rohovou, ale na základě přání Vám vytvoří zdarma návrh na jiné rozměry a tvary. Kromě udírny či grilu Vám navrhne klidně i celou zahradní kuchyni. 

Obrázek č. 2

Součástí sestavy jsou betonové prvky KB-BLOK v povrchové úprvě a barevném provedení dle přání zákazníka, kované součásti řady Smokers (kouřovod, ohniště, rošt, popelník, gril, komín, dvířka, atd.), šamotový obklad a další doplňky.

Popis stavby udírny 3v1

Montáž takovéto udírny zvládnete svépomocí.

1. Nejprve je nutné zvolit si vhodné místo a připravit pevný podklad, ideálně základovou desku vyztuženou kari sítí. Udírna by měla být umístěna tak, aby byla v závětří, daleko od hořlavých materiálů a v dostatečné vzdálenosti od sousedů, které byste mohli kouřem rušit. 

Samotná montáž je už snadná.

2. První řadu tvarovek ukládáme do základové malty pro vyrovnání podkladu zakládací řady. Pomůžeme si vodováhou a paličkou. 

Obrázek č. 4

3. Prostor topeniště vyplníme betonovou mazaninou a tím vytvoříme podklad pro lepení šamotového obkladu. 

Obrázek č.5

4. Dle jednoduchého návodu pokračujeme v kladení dalších vrstev. Tvarovky vyztužujeme svislou výztuží a betonem vyplňujeme jen určité tvarovky, dle schématu v návodu.

Obrázek č. 6

5. Tvarovky jsou sice určené primárně na suché zdění, bez spárování, ale z důvodu utěsnění je mezi sebou lepíme mrazuvzdorným flexibilním lepidlem. 

6. Udící prostor obložíme obkladovým šamotem, osadíme kaslíkem s rozptylovačem kouře, který se napojí na kouřovod. Na vynášecí díl se osadí trubka s klapkou a práci zakončíme nalepením zákrytové desky. 

Obrázek č. 7

Obrázek č. 8

Obrázek č. 9

Pokud jste jen trochu zruční, stavba pro Vás bude hračka a zvládnete ji ve dvou lidech. Pomocníkem Vám bude přesný popis přiložený k balení.

Celý návod v PDF naleznete v příloze.

Video

Stáhnout přílohy

Naposledy změněno pondělí, 16 říjen 2017 13:50
Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Pečujte o venkovní krb s láskou

Pečujte o venkovní krb s láskou
Pokud jste majitelem stavebnicového zahradního krbu nebo se k nákupu takového zařízení chystáte, jistě uvítáte pár tipů k správné údržbě a ochraně tohoto zahradního doplňku. Pokud chcete, aby vám krb…

Zahradní krby – příslušenství a doplňky

Zahradní krby – příslušenství a doplňky
Moderní venkovní grilovací krb nemusí nutně sloužit pouze ke grilování masa na běžném vodorovném grilovacím roštu. Pokud dostanete chuť zkusit letní grilování trošku jinak než s klasickým plátkem krkovičky položeným na…

Zahradní krb – správné použití a údržba

Zahradní krb – správné použití a údržba
Moderní zahradní  krb je výrazným doplňkem zahrady a při správném použití a údržbě může být ozdobou každé grilovací „párty“ po dlouhá léta.

Diskuzní fórum

  • Přerušení tepelného mostu
  • 1. Pozor, KOOLTHERM. Pod označením CoolTherm se naopak prodává tepelně vodivý materiál....
  • Autor mates | 25. zář 2018 22:19
  • Podlaha v garáži
  • Anhydrit bych do garáže určitě nedával kvůli vlhkosti, protože anhydrit nemá rád vlhkost....
  • Autor lukasberan | 25. zář 2018 17:52
  • Vyjmutí ze ZPF
  • Zdravím, řešíme vyjmutí ze ZPF a jelikož budu podávat žádost já, ale vlastník je manžel...
  • Autor Míša | 25. zář 2018 11:01