Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Dlažba v zahradě

V každé zahradě jsou místa, která je třeba zpevnit, ať už jsou to chodníčky mezi záhony, posezení pod pergolou, nebo větší plochy jako automobilová stání, parkoviště a dvorky. Ideálním materiálem pro realizaci svépomocí je betonová dlažba, která perfektně odvádí vodu a je odolná vůči nepříznivým vlivům počasí. 

Na rozdíl od dlažby na veřejných komunikacích, kde je mnohdy požadována nízká cena materiálu a používá se zejména klasická zámková dlažba v šedém (přírodním) provedení, od zahradní dlažby vyžadujeme nejen odolnost a funkčnost, ale rovněž pěkný vzhled korespondující s celkovým pojetím architektury v zahradě.

obrázek č.2

Kompletní seznam prvků, včetně ukázek realizací, doporučených skladeb a přesných postupů pokládek najdete zde >>

Nejen že můžete vybírat z různých tvarů, ale prvky můžeme i kombinovat, k čemuž slouží tzv. skladebné dlažby, např. Univyšehrad a velkoformátová dlažba Unihradčany. Vyrábí se v mnoha odstínech, včetně elegantně vypadajících multicolorů, vyráběných smícháním různých barev.

2017 06 26 13 02 15 Upravit Položku Svépomocí.cz Administrace

Plánujete-li na Vašem pozemku plochy, kde budou parkovat auta, žádoucí je dlažba výšky 80 mm a vhodně zvolit podloží. Vybírat opět můžete z různých tvarů, od klasické zámkové dlažby (Unikost), přes dlažbu obdélníkového tvaru (Uniholand) až po dlažbu skladebnou (Univyšehrad). 

Některé typy dlažeb se navíc vyrábějí v povrchové úpravě GRIND, což je povrchová úprava vzniklá omíláním prvků, hrany mají nepravidelný tvar a působí velmi přirozeně. 

obrázek č. 5

Pokud byste chtěli poradit s výběrem správné dlažby právě pro Váš pozemek, případně navrhnout ideální podloží, ochotně Vám rádi poradí obchodní zástupci, techničtí poradci a prodejci KB-BLOK.

Video

Videoukázka postupu prací pokládky oblíbených skladebných dlažeb
Naposledy změněno pondělí, 26 červen 2017 13:16
Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Úprava podloží před pokládkou dlažby

Úprava podloží před pokládkou dlažby
Kvalita betonové dlažby je v dnešní době opravdu vysoká a vydrží i hrubší zacházení či vysokou frekvenci pojezdu. Ve výsledku nezáleží pouze na výběru dlažby, ale i na úpravě jejího…

Chodníky

Chodníky
Parcela není úplně rovná, takže začátek prací provázela nejistota, jak by se to dalo udělat co nejlépe, aby bylo co nejméně schodů, a aby byl všude spád od baráku. Zachránil nás,…

Vykouzlete zákoutí v zahradě pomocí schodů, palisád, a ohniště

Vykouzlete zákoutí v zahradě pomocí schodů, palisád, a ohniště
Zahrada má sloužit k radosti i odpočinku a může být krásná, i když zrovna nic nekvete.Máte vyřešené terénní nerovnosti, zpevněné svahy, funkční zídky, okraje dlažeb, záhonů a trávníků? Vytvořte si…

Diskuzní fórum

    • Opěrná zídka
    • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
    • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12