Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Opěrná zídka

Protože se nám trošku nudil bagrista při rozmísťování štěrkodrti na příjezdové cestě, protože auta z kamenolomu nejezdili, mírně řečeno, jeden za druhým, poprosili jsme ho, jestli by nám rovnou nesrovnal pozemek, tak jak jsme chtěli.

Pro tak velký bagr se 2 metry velkou svahovou lžící to byla práce na jedno dopoledne s tím, že jsme si postavili digitální rotační laser a podle pípání tyče, s kterou jsem po pozemku běhal, dokázal bagrista pozemek srovnat v toleranci 2 cm, což mě hlava nebrala :-)

 

S tím jak nám naši rovinu "zařízl" do terénu, nám vznikla na východní straně pozemku stráňka v nejvyšším bodě vysoká 150 cm. Protože nejsme s Terkou ani jeden zastánci opěrných zdí ze straceného bednění, rozhodli jsme se pro stavbu zídky "na sucho" . Jednak se nám líbili fotografie zaslené místním zahradníkem a když nám dal cenovou nabídku, kde vyšel 1mna 500kč včetně kamene, práce, dopravy, tak nebylo co řešit !!!

 

Jak to vypadá, posuďte sami....... 

 

Náklady

Název položky Cena
kámen,práce,doprava 20 000 Kč
Celkem 20 000 Kč
Naposledy změněno pátek, 21 prosinec 2012 07:06

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

12 komentáře

 • Odkaz Komentáře Luděk Karásek sobota, 26 říjen 2013 19:08 napsal(a) Luděk Karásek

  Děkujeme....

 • Odkaz Komentáře David Cup pátek, 25 říjen 2013 17:22 napsal(a) David Cup

  Klidně můžete. My už jdeme do finále, a chceme mít v zimě hotovo, tak můžu s ledasčím poradit. Moje tel. číslo je 608 784 455 Zatím se mějte pěkně a ať se daří........

  DC

 • Odkaz Komentáře Luděk Karásek čtvrtek, 24 říjen 2013 21:19 napsal(a) Luděk Karásek

  Díky moc,
  občas jezdíme na tu stranu, manželka tam má v Býkovicích kamarádku. Kdyby jsme měli zase cestu a Vám to nevadilo, rádi bychom se podívali. Děkujeme a ať se Vám také daří.

 • Odkaz Komentáře David Cup čtvrtek, 24 říjen 2013 00:29 napsal(a) David Cup

  Vůbec nemáte zač ! Kdyby jste potřebovali radu, tak není problém. Pokud budu vědět, rád poradím a kdyby jste měli cestu přes Blansko (678 01) tak i ukážu co stavím. Držím palce !!!

 • Odkaz Komentáře Luděk Karásek středa, 23 říjen 2013 22:13 napsal(a) Luděk Karásek

  Dobrý večer, děkuji za radu určitě to s někým probereme. Stavět chceme začít na jaře, takže máme zimu na posbírání zkušeností. Ještě jednou děkuji .L.

 • Odkaz Komentáře David Cup středa, 23 říjen 2013 00:34 napsal(a) David Cup

  Dobrý večer, vidím, že Vás nikdo neinformoval a jdete do toho po hlavě a bez zkušeností, takže ode mě před Vámi klobouk dolů !!!! :-) Stavební deník koupíte kdekoliv v papírnictví a jestli ne, tak kdekoliv na netu. Je to jak sešit A4. Měli by jste do něj ale každý den psát co jste dělali na stavbě,kdo to dělal atd. S tímto by Vám měl ale někdo poradit. Každopádně se deník předkládá k žádosti o kolaudaci !

 • Odkaz Komentáře Luděk Karásek úterý, 22 říjen 2013 23:23 napsal(a) Luděk Karásek

  Děkuji moc za radu, dost nám pomohla. Ten stavební deník nám vydají na stavebním úřadě, nebo si ho mám někde obstarat? Děkuji moc za rady.

  Luděk Karásek

 • Odkaz Komentáře David Cup úterý, 22 říjen 2013 00:39 napsal(a) David Cup

  Dobrý večer,

  nad 150 m2 by měla být stavba dělána dodavatelsky. tzn. stavební firmou. Já dělám vše sám, ikdyž mě pomáhají zedníci, elektrikář, topenář a všichni na odborná řemesla. Jde jen o to, že by Vám potom měl nějaký kamarád orazítkovat stavební deník, jako že to dělala jeho stavební firma, nebo že na to má aspoň IČO. Ze zkušenosti ale vím, že to stavební úřad nekontroluje. Já mám živnost na zednictví, tak si to orazím sám.

 • Odkaz Komentáře Luděk Karásek úterý, 22 říjen 2013 00:01 napsal(a) Luděk Karásek

  Dobrý den,

  vidím, že máte větší domek než většina tady na svépomoci. Chci se zeptat jestli si ho stavíte sami. Základovou desku hrubou atd. nebo je něco co dělala firma? Začneme na jaře a plánujeme podlažní pluchu okolo 165m2. Dozvídám se ale, že si můžu postavit základovou desku sám do 150m2. Jak to je stou větší?
  Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem Luděk Karásek

 • Odkaz Komentáře Petr König pondělí, 05 srpen 2013 14:55 napsal(a) Petr König

  Díky moc za kontakt. To je asi moc daleko :-(. Pokouším oslovit podobné firmy v okolí Prahy a jsem na trojnásobné ceně. Taj ještě pohledám.
  Petr K.

Terka a David

David

Tereza

Zaměstnání: na mateřské

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 1 500 m2
Zastavěná plocha domu: neuvedeno
Podlahová plocha domu: 192 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 139 000 Kč

Související články

Stavba plotu

Stavba plotu
Cesta od myšlenky mít plot k jeho realizaci byla opravdu dlouhá. Hned s koupí pozemku jsme už zvažovali, že postavíme plot a budeme mít zatím na pozemku zahrádku. Plán byl…

3.. 2.. 1.. start...

3.. 2.. 1.. start...
Přes to, že jsem od mala žil a vyrůstal v rodinném domě a následně v paneláku, dlouhou dobu jsem řešil jestli zustat natolik pohodlný (přeci jen na pohodlí si člověk…

Provizorní plot, instalace stavební boudy část 3.

Provizorní plot, instalace stavební boudy část 3.
Zdravíme všechny stavebníky. Náš pozemek dostal provizorní plot a stavební boudu. Pořadí bylo, že jsme dokončili plot a bouda byla obejdnána. 

Mohlo by Vás zajímat

Nechte si postavit dům a vše zaplaťte až na konci

Nechte si postavit dům a vše zaplaťte až na konci
V poslední době se na trhu vedle tradiční hypotéky nebo stavebního spoření objevují alternativní způsoby, kterými je možné financovat stavbu domu. Jeden z nich nedávno představila společnost Ekonomické stavby, přední…

Diskuzní fórum

  • Přerušení tepelného mostu
  • 1. Pozor, KOOLTHERM. Pod označením CoolTherm se naopak prodává tepelně vodivý materiál....
  • Autor mates | 25. zář 2018 22:19
  • Podlaha v garáži
  • Anhydrit bych do garáže určitě nedával kvůli vlhkosti, protože anhydrit nemá rád vlhkost....
  • Autor lukasberan | 25. zář 2018 17:52
  • Vyjmutí ze ZPF
  • Zdravím, řešíme vyjmutí ze ZPF a jelikož budu podávat žádost já, ale vlastník je manžel...
  • Autor Míša | 25. zář 2018 11:01