Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Kde pomohou kalová čerpadla?

Už ze samotného názvu této skupiny čerpadel je jasné, že jsou určena výhradně k čerpání a přečerpávání znečistěné užitkové vody nebo fekálií. Proto je ponorné kalové čerpadlo často jediným vhodným a účinným pomocníkem na zahradě a kolem domu.

Jinými slovy je využijeme při odčerpávání vody ze zatopených místností a sklepů, dále k odčerpávání vody například z bazénu nebo zahradního jezírka, ale také k čerpání dešťové vody z různých jímek a podobně.

 

Speciálním typem kalových čerpadel jsou čerpadla do septiku. Septiková čerpadla si poradí totiž i s nevábnou fekální vodou. Jsou vybavena speciálními řezacími nástavci, a proto jim nevadí ani hrubé nečistoty. Je dobré, aby bylo také vybaveno sítem sání (možno i dokoupit), které zabrání nasátí pevných částic větších rozměrů. Takové čerpadlo si poradí například i se silně znečištěnou odpadní, kalovou a záplavovou vodou, surovou vodou ze studní, sklepů, sudů, jímek i stavebních výkopů.

 

Při výběru kalového čerpadla je mimořádně důležité zajímat se o jeho kvalitu, o to z jakých materiálů je vyrobeno a jak vysokým výkonem disponuje. Tato čerpadla totiž zpravidla pracují ve velmi tvrdých provozních podmínkách, takže nerezová ocel a litinové díly v konstrukci čerpadla by měly být naprostou samozřejmostí. Připomínáme to proto, že na trhu se v čím dál větší míře objevují málo kvalitní asijská čerpadla.

 

Je tedy důležité vědět, od kterého výrobce si čerpadlo kupujeme. A nakupovat jen u renomovaných prodejců, kteří jsou schopni nám také s vhodným výběrem nezištně poradit. U výrobků Made in EU nebo USA šlápnout vedle určitě nemůžeme.

 

Vhodné čerpadlo na znečištěnou vodu se určitě vyplatí mít po ruce. Člověk se na ně může plně spolehnout například při rychlých přívalových deštích, které jsou v posledních letech bohužel stále častější. Je prokázáno, že rychlé odčerpání nežádoucí vody může zabránit velkým škodám na nemovitém majetku.

 

Širokou nabídku nejen kalových čerpadel naleznete na www.mountfield.cz/cerpadla
Kalové čerpadlo je nezbytným pomocníkem při odčerpávání znečistěné vody

Kalové čerpadlo je nezbytným pomocníkem při odčerpávání znečistěné vody
Foto Tallas/Mountfield

Naposledy změněno čtvrtek, 06 září 2012 18:48
Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Zahradní jezírko

Zahradní jezírko
Tvar jednoho nebo soustavy jezírek, které si na zahradě chceme vybudovat, záleží jen a jen na naší fantazii. Rozhodně je však důležité věnovat dostatečnou pozornost výběru toho správného místa.

Mohlo by Vás zajímat

Příčky, rozvody, omítky, podlaha...už to jak dům pomalu vypadá!

Příčky, rozvody, omítky, podlaha...už to jak dům pomalu vypadá!
Konečně bylo počasí jako na jaře a mohlo se začít doopravdy něco dělat! Původně jsme chtěli zdít příčky sami, jenže úspora času by se vážně hodila a od mého bratra…

Půda a parobrzda z OSB desek

Půda a parobrzda z OSB desek
Přes Vánoce byl klid. Do domečku už nám nepršelo, tak jsme chvíli odpočívali. V první polovině ledna jsem si řekl, že nebudeme zahálet a uděláme pochozí část půdy, ať pak…

Diskuzní fórum

Reklama
Stavba domu
Rekonstrukce domu
Rekonstrukce bytu