Vyhledat: 

VIDEO: Přípojka vody a osazení vodoměrné šachty

Pozemky v Rostoklatech mají k dispozici obecní vodovod. Abychom se na vodu mohli napojit, je třeba vybrat a nainstalovat vodoměrnou šachtu. Na internetu jsme si vybrali šachtu, kterou vyrábí společnost SINEKO pod označením VS-DK1 H.

Mezi hlavní uváděné výhody na internetových stránkách výrobce patří jednoduchá a rychlá instalace šachty bez složitých stavebních opatření, snadná manipulace při osazení do výkopu nebo například konstrukce odolná proti spodní vodě bez nutnosti obetonování.

Majitelé pozemků s výskytem spodních vod ocení jistě mimořádnou odolnost proti vztlaku a vyplavení spodní vodou díky patentované konstrukci DOUBLEKON®

Šachtu nám až na pozemek přivezla zdarma zásilková služba a dle jednoduchého výkresu osazení jsme vyznačili bagristovi prostor o průměru zhruba 2m a nechali ho vybagrovat jámu do hloubky 1,5m.

Dno jámy jsme zbavili zbytků hlíny a nasypali na něj štěrk frakce 8-16 do výšky přibližně 10cm. Štěrk bylo třeba zhutnit a urovnat pomocí vodováhy.

Na takto připravený základ byla usazena šachta a po uvolnění vnitřních matic vsazena přívodní a odvodní vodovodní hadice o průměru 32mm. Následovalo opětovné zatažení vnitřních matic, které vytvoří vodotěsný spoj, ale zašroubovat je v tomto případě byla pěkná makačka.

Pro zajištění šachty jsme kolem prstence ve spodní části vytvořili betonovou kotvu o šíře přibližně 25cm a výšce 10cm. Na kotvu jsme použili zavlhlý beton a vyarmovali jej zbytky kari sítí, které jsme měli k dispozici.

Díky pískovému podloží nebylo třeba shánět žádný materiál na zásyp šachty a bylo možné použít písek a sypkou hlínu z výkopu. Dle slov výrobce lze pro zasypání použít téměř jakýkoliv materiál, který nebude obsahovat velké a ostré kameny, či tvrdé kusy hlíny a nehrozí tak poničení šachty.

 

TIP: V předchozím článku naleznete doporučená opatření od brněnské organizace Centrum pasivního domu před zahájením stavby pasivního domu. V příštím videu se podíváme na stavbu sloupku oplocení ze systému PILEG, do kterého jsme vsadili skříň pro elektroměr.

Otázka

Podle jakých kritérií vybíráte vodoměrnou šachtu pro svou stavbu?  Pište do komentářů.

Video

 

Náklady

Název položky Cena
Vodoměrná šachta SINEKO VS-DK 1H (s DPH 15%) 5 607 Kč
Štěrk pod šachtu 661 Kč
Celkem 6 268 Kč

Stáhnout přílohy

Máte dotaz k této stavební etapě?

Zeptejte se odborníka z firmy SINEKO Engineering s.r.o.

Naposledy změněno pátek, 14 říjen 2016 15:52
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

V projektu Svépomocí ŽIVĚ stavíme cihlový pasivní dům. Spolupracujeme s předními odborníky a dodavateli materiálů. Stavbu podrobně natáčíme, fotíme a pořádáme na ni živá setkání v rámci pravidelných víkendových workshopů. Sledujte web, facebook nebo se přijeďte podívat a vyzkoušet si stavbu svépomocí na vlastní kůži. Náklady spojené se stavbou uvádíme bez DPH.

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 568 472 Kč

Související články

Nábytek, interiery, přípojka vody

Nábytek, interiery, přípojka vody
Už je to delší doba, co jsem sem dával nějaký příspěvek, od té doby jsme si pořádně mákli a pokročili o velký kus dopředu. Chtěl bych se o to s…

Jak odstranit tvrdost vody pomocí změkčovače vody?

Jak odstranit tvrdost vody pomocí změkčovače vody?
Tvrdá voda je problémem nejen studničních vod, ale nastává i při využívání vody z obecních vodovodů. Určitě jste se již setkali s nepříjemnou vrstvou vodního kamene na vodovodních bateriích, sprchovém…

Začátek a příprava pozemku na stavbu

Začátek a příprava pozemku na stavbu
Zdravím stavebníky, již několik let sleduji tento web a rozhodl jsem se, že také něco přispěju, ať jenom nečerpám zkušenosti... Začnu postupně od začátku, abych se postupně dostal do současnosti. Na začátku stálo…

Diskuzní fórum

  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05
  • Dešťová jímka
  • Máme dost malý pozemek a klasická velká jímka se nám tam nevešla. Podařil ose nám najít...
  • Autor StaLak | 18. zář 2018 13:54
  • Využití dešťové vody
  • My museli hledat nádrž na dešťovou vodu pro nestabilní podloží. Našli jsme vlastně jen...
  • Autor Nikolka | 18. zář 2018 10:54