Vyhledat: 

VIDEO: Dokončení a vyzvednutí projektové dokumentace

V průběhu tvorby projektové dokumentace jsme emailem dostávali pravidelně v PDF podobě dokončované výkresy, abychom mohli konzultovat případné dotazy, které při projektování vyvstanou. Současně jsme měli k dispozici situační výkresy s umístěním domu na pozemku, díky kterým jsme mohli pomalu začít shánět potřebná vyjádření.

Při jedné cestě kolem Českého Brodu jsem se zastavil na stavebním úřadu, abych si udělal definitivně jasno v tom, koho a o co budeme muset požádat, než budeme moci předložit žádost o stavební povolení.

Na pozemku v Rostoklatech nejsou dokončeny rozvody vody a kanalizace a při projektování a usazování domu jsme vycházeli z projektové dokumentace pro tyto IS.

Na stavebním úřadu jsme se dozvěděli, že nemůžeme v projektu domu počítat s napojením na IS, které v lokalitě chybí, a jejich výstavba bude probíhat teprve v roce 2015. Za těchto podmínek není možné stavbu povolit.

Jediná možnost, která přichází v úvahu, a na které jsme se domluvili, je změnit situační výkres domu a místo napojení na budoucí kanalizaci, zakreslit na pozemek žumpu a nechat vytvořit samostatnou projektovou dokumentaci pro studnu, aby měl dům přívod vody.

Zděšeně jsem volal ihned do G SERVISu, kde se finalizoval projekt a ihned objednal projektovou dokumentaci na vrtanou studnu, která se na pozemku bude realizovat maximálně za účelem získání vody pro zavlažování zahrady. Pochopitelně za předpokladu, že se realizace studny pro tento účel vyplatí.

Dokumentaci na studnu jsme získali do 10 dnů od objednání a po vyzvednutí všech výkresů jsme se mohli pustit do zajišťování potřebných vyjádření a podat žádost o stavební povolení.

 

Postup tvorby projektové dokumentace:

 • Studie domu – 20 dnů
 • Vytvoření návrhů na změnu studie – 10 dnů
 • Úpravy studie – 10 dnů
 • Energetické posouzení domu – 5 dnů
 • Stavební část projektu + profese – 25 dnů
 • Měření radonu – v průběhu tvorby projektu
 • Změna připojení na IS – 10 dnů

 

Tvorba projektové dokumentace se skládala celkem ze 7 etap, které dohromady trvaly přibližně 80 pracovních dnů. Cena individuální projektové dokumentace pro stavební povolení byla 60.000 Kč dokumentace pro vrtanou studnu 8.500 Kč a cena studie domu 25.000 Kč. Dohromady jsme zaplatili částku 93.500 Kč včetně DPH.


TIP: V předchozím videu jsme si povídali s paní Radanou Marešovou ze stavebního úřadu v Českém Brodu o tom, jaké zásady při komunikaci se stavebním úřadem obecně platí, kdy bychom měli úřad poprvé navštívit a jaké dokumenty k získání povolení budeme potřebovat. 

V příštím článku se detailně podíváme na postup získávání vyjádření od dotčených orgánů, podíváme se na formuláře, které je třeba k vyjádření vyplnit a prozradíme, jak dlouho nám získání všech kladných vyjádření trvalo.


Otázka

Narazili jste při tvorbě projektové dokumentace pro svůj dům na nějaké překážky?  Pište do komentářů.

Video

 

Náklady

Název položky Cena
Studie domu 20 660 Kč
Individuální projektová dokumentace 49 587 Kč
Projekt vrtané studny 7 025 Kč
Celkem 77 272 Kč

Stáhnout přílohy

Máte dotaz k této stavební etapě?

Zeptejte se odborníka z firmy G SERVIS CZ

Naposledy změněno pátek, 14 říjen 2016 15:16
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

 • Odkaz Komentáře Petr sobota, 24 říjen 2015 03:37 napsal(a) Petr

  A kolik stál realizační projekt ?

V projektu Svépomocí ŽIVĚ stavíme cihlový pasivní dům. Spolupracujeme s předními odborníky a dodavateli materiálů. Stavbu podrobně natáčíme, fotíme a pořádáme na ni živá setkání v rámci pravidelných víkendových workshopů. Sledujte web, facebook nebo se přijeďte podívat a vyzkoušet si stavbu svépomocí na vlastní kůži. Náklady spojené se stavbou uvádíme bez DPH.

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 568 472 Kč

Související články

Co to vlastně stavíme

Co to vlastně stavíme
Tímto článkem jsem měl asi začít, ale zařadím ho aspoň dodatečně a osvětlím, co to vlastně budujeme.

Projektant našeho RD

Projektant našeho RD
Jelikož by jsme chtěli začít stavět až příští rok v létě, tak jsme pomalu začali vybírat projektanta. Předtím jsme ale zkoukli internet, zda si nevybereme nějaký typový projekt, ale vždy…

Design a funkčnost v rodinném domě

Design a funkčnost v rodinném domě
Dřevostavby jsou stále oblíbenější a v posledních letech u nás nacházejí mnoho nových majitelů. Společně s bouráním mýtů s nimi spojených se do popředí dostává také množství výhod, které výstavba…

Diskuzní fórum

  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05
  • Dešťová jímka
  • Máme dost malý pozemek a klasická velká jímka se nám tam nevešla. Podařil ose nám najít...
  • Autor StaLak | 18. zář 2018 13:54
  • Využití dešťové vody
  • My museli hledat nádrž na dešťovou vodu pro nestabilní podloží. Našli jsme vlastně jen...
  • Autor Nikolka | 18. zář 2018 10:54