VIDEO: Volba materiálu pro obvodové zdivo a stropy

Svépomocí živě

Při přemýšlení, z čeho postavit obvodové konstrukce domu a strop, jsme jako prioritu pro rozhodování navrhli využít materiál, se kterým se u svépomocných stavebníků setkáváme nejčastěji.

Při procházení blogů stavebníků na portálu Svépomocí.cz a anket, kterých se stavebníci měli možnost účastnit, jsme rozhodli zvolit pro obvodové, vnitřní nosné zdi, nenosné příčky a strop cihelný systém Porotherm.

Konkrétně pro obvodové zdivo broušenou cihlu POROTHERM 30 Profi DRYFIX, tedy cihlu lepenou na pěnu.

Naším cílem je postavit svépomocí pasivní dům. Vím, že mnozí odborníci i laici nám budou doporučovat, abychom pro stavbu pasivního domu použili materiál jiný, my ovšem chceme použít právě tento.

Stavbu pasivního domu chceme totiž provést právě z materiálu, který vidíme na stavbách svépomocných stavebníků nejčastěji a vyzkoušet, zda je to možné.

Vyzkoušet, zda se nám v následujících dvou letech povede s využitím „běžných stavebních materiálů“ pasivní dům svépomocí postavit.

Volba materiálu pro obvodové zdi - Porotherm 30 Profi DRYFIX 

Při prvním setkání s Romanem Bustou, ředitelem prodeje a marketingu ve společnosti Wienerberger, jsme zjišťovali, jak máme postupovat, když potřebujeme zjistit přesné množství cihel, překladů a dalších prvků na stavbu našeho domu.

Pan Busta nám doporučil, abychom vzali elektronickou verzi své projektové dokumentace a poslali ji společně se svými kontakty na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Wienerberger nám zdarma do pěti pracovníchdnů vypracuje přesný výpočet materiálu a současně nám připraví cenovou nabídku.

Projektovou dokumentaci ve formátu PDF máme kompletně k dispozici a dne 27. 10. 2014 jsme ji poslali firmě Wienerberger pro vypracování cenového rozpočtu a přesného množství materiálu.

Jakmile budeme mít nabídku k dispozici, ukážeme vám ji v některém z dalších videí.

 

TIP: V předchozím videu a také v tomto článku jsme řešili cenu oplocení a potřebné povolení pro jeho stavbu. V příštím videu se podíváme na postup vytyčení pozemku. Řekneme si, kdy je dobré na stavbu pozvat geodeta, jak se cena vytyčení počítá, a jak postupovat při výběru geodeta pro svou stavbu.


Otázka

Zkusili jste postavit pasivní dům z pálených cihel? Používali jste cihly se zabudovanou tepelnou izolací, nebo „obyčejnou pálenou cihlu“ jako my? Jak velkou jste použili tloušťku izolace vnějších zdí? Pište do komentářů.

VIDEO: Gabionová sypaná stěna
Následujicí článek autora
18.09.2019 09:30 7604 zhlédnutí
VIDEO: Gabionová sypaná stěna
Konečně nastal čas zaměřit se také na zahradu domu Svépomocí ŽIVĚ. V rohu zahrady bude...

Stavební etapa: stavební materiál a nářadí stavební řízení Materiály a dodavatelé videa