Plán workshopů Svépomocí ŽIVĚ v roce 2017

Svépomocí živě

Dokončovací práce na domě v projektu Svépomocí ŽIVĚ jsme již zahájili. Chcete se na stavbu přijet podívat a účastnit se některého z živých workshopů v roce 2017? Připravili jsme pro Vás plán letošních živých setkání.

Strojní aplikace sádrové omítky

Odhadovaný termín: začátek dubna

Ukázka strojní aplikace sádrové omítky BAUMIT ze sila.  Příprava rohů a okenních otvorů. Sledovat budete moci práci profesionálních řemeslníků, kteří se výhradně specializují na aplikaci sádrové omítky. Sami si budete moci vyzkoušet nanášení omítky na stěnu následné stahování a finální úpravu povrchu.

Rozvody rekuperace

Odhadovaný termín: duben

Dozvíte se jaké výhody a nevýhody mají jednotlivé druhy potrubí, která lze pro rekuperační rozvody použít. Jaká pravidla je třeba při provádění rozvodů dodržet. Jak jednotlivé komponenty skládat a jak zajistit těsnost spojů. Na stavbě bude přítomen odborný technik, kterému můžete pokládat všechny své dotazy související s tématem řízeného větrání.

Podlahové vytápění

Odhadovaný termín: květen

Vyzkoušíte si jak správně položit polystyrenovou izolaci na podlahu, jak si poradit s případnou nerovností základové desky (když máte v místnostech „kopec“ nebo „vanu“), jak si poradit u stěn kde vedou rozvody elektřiny. Dále se seznámíme se zásadami rozvodů trubek podlahového vytápění. Jak dlouhé dělat smyčky, kde začít, jak hadice chránit, zda a jak lze hadice napojovat, kde trubky nepokládat (pod kuchyňskou linku,…) na co si dát pozor při zapojování rozvaděče, jak se provádí tlaková zkouška a co musím udělat, než podlahu zaliji.

Betonování obrubníků, příprava podloží a pokládka venkovní dlažby

Odhadovaný termín: říjen

Uvidíte postup přípravy podloží a betonování obrubníků. Ukážeme si potřebnou výšku nosné a kladecí vrstvy a materiál, který pro tyto vrstvy použít. Provedeme pokládku části venkovní dlažby a finální hutnění vibrační desku.

Lepení a spárování obkladů a dlažby

Odhadovaný termín: říjen

Sami si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži namíchání lepidla se správnou hustotou, aplikaci na zeď i podlahu a následnou pokládku dlažby a lepení obkladů. Od technického pracovníka získáte praktické tipy jak místnost rozměřit, kde začít s pokládkou dlažby, kde začít s lepením obkladů.

Montáž obložkových zárubní a osazení interiérových dveří

Odhadovaný termín: listopad

Vyzkoušíte si sestavení obložky na zemi. Usazení do otvoru, umístění vzpěr, vyklínování a použití pěny pro hrubé dokončení montáže.  V jiné části domu provedeme kompletaci již připravené obložkové zárubně a osazení a seřízení dveřního křídla.

 

Chcete být informováni o konkrétním termínu workshopu?

Vyplňte formulář a jakmile budeme mít naplánovaný konkrétní termín workshopu, pošleme Vám emailem upozornění s možnsotí se na workshop zdarma přihlásit.

VIDEO: Gabionová sypaná stěna
Následujicí článek autora
18.09.2019 09:30 7604 zhlédnutí
VIDEO: Gabionová sypaná stěna
Konečně nastal čas zaměřit se také na zahradu domu Svépomocí ŽIVĚ. V rohu zahrady bude...

Stavební etapa: Aktuality