Vyhledat: 

VIDEO: Zapůjčení stropních stojek pro podepření MIAKO stropu

Pro konstrukci stropu v 1.NP jsme zvolili „skládačku“ v podobě POT nosníků a MIAKO vložek. Než bylo možné začít s pokládkou a rozmisťováním POT nosníků, museli jsme nejprve sehnat stojky (podpěry), kterými bude možno strop podepřít.

Stavebníci v této etapě vybírají zpravidla ze dvou možností. Tou první je nákup kulatin, které se na stavbě přesně nařežou a podle potřeby vypodloží klíny nebo zapůjčení profesionálních vzpěr. Tento postup jsme zvolili při realizaci stropu my.

Z projektové dokumentace jsme vzali výkres MIAKO stropu, který zpracoval statik firmy Wienerberger a poslali ho do půjčovny strojů a nářadí Stavebnin DEK. Půjčovna nám nechala zpracovat rozmístění podpor pro dům a garáž, a současně vypracovala cenovou nabídku na 30 denní pronájem.

 

Podle výkresu rozmístění a počtu jednotlivých vzpěr i nosníků jsme vše objednali, a nechali zavést na stavbu. Vzpěry je nutné rozmístit ideálně ještě před rozmisťováním POT nosníků, aby nedošlo k jejich prohnutí.

Nabídku, kterou jsme dostali na 30 denní pronájem vzpěr, si můžete stáhnout v příloze tohoto článku.

 

TIP: V předchozím článku se dozvíte, ja jsme dělali překlady Porotherm nad okna a dveře. V příštím videu se podíváme na přípravu MIAKO stropu a POT nosníků. Zeptáme se statika Iva Petráška na rozdíl mezi MIAKO stropem a betonovými panely.

 

Otázka

Budete stropní stojky půjčovat v půjčovně, nebo si nařežete vlastní z dřevěných kulatin? Své příspěvky pište prosím do komentářů.

Video

 

Náklady

Název položky Cena
Zapůjčení stojek 15 520 Kč
Doprava stojek 2 900 Kč
Celkem 18 420 Kč

Máte dotaz k této stavební etapě?

Zeptejte se odborníka z firmy Stavebniny DEK

Naposledy změněno pondělí, 17 říjen 2016 09:59
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

V projektu Svépomocí ŽIVĚ stavíme cihlový pasivní dům. Spolupracujeme s předními odborníky a dodavateli materiálů. Stavbu podrobně natáčíme, fotíme a pořádáme na ni živá setkání v rámci pravidelných víkendových workshopů. Sledujte web, facebook nebo se přijeďte podívat a vyzkoušet si stavbu svépomocí na vlastní kůži. Náklady spojené se stavbou uvádíme bez DPH.

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 568 472 Kč

Související články

Strop papundeklowy

Strop papundeklowy
Po úspěšném dokončení zdiva v přízemí a neúspěšném vyjednávání s bankou jsme pokročili ke tvorbě stropu. Bratr, který souběžně staví s námi, mne navedl na stropní sytém Rectolight (dřevotřískové vložky…

Zahrnování sklepa, stropy (spiroly)

Zahrnování sklepa, stropy (spiroly)
Tak po měsíci zase zbyla chvilka času na nový článek :)

Založení, zdění, stropy, věnce

Založení, zdění, stropy, věnce
Rozhodl jsem se po delší době doplnit článek o průběhu výstavby hrubé stavby a podělit se tak zde o své zkušenosti a poznatky.

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05