VIDEO: Výběr sekčních garážových vrat

Redakční

Dřevěná konstrukce namísto garážových vrat stála v našem vzorovém domě už dost dlouho. Konečně nastal čas vyplnit vjezd do garáže sekčními garážovými vraty od firmy LOMAX. Vybrat jsme si je zajeli do showroomu na Moravu, kde jsme se dozvěděli, jaké existují typy vrat, jaké jsou jejich tepelné vlastnosti, povrchové úpravy nebo ceny.

Centrála LOMAX se nachází v obci Bořetice, obklopené ze všech stran vinohrady. Sídlí zde vedení společnosti, kompletní výroba garážových vrat, vchodových dveří i venkovního stínění. Na ploše 1 680 m2 je v showroomu vystaveno 10 druhů garážových vrat.

Sekční garážová vrata – nejmodernější řešení

„Sekční garážová vrata představují nejmodernější způsob otvorové výplně do garáže. Důvodů je hned několik. Kromě toho, že se jedná o nejvyspělejší způsob zajištění vjezdu do garáže, mají tato vrata spoustu možností variability - co se týká rozměrů, způsobů ovládání i barevných kombinací. Sekční garážová vrata jsou také nejlépe zabezpečena. Zákazník se tak nemusí bát o to, co má v garáži,“ vysvětlil mi obchodní ředitel společnosti LOMAX Jan Malysz.

Fotogalerie

LOMAX vyrábí několik druhů garážových vrat. Jsou to rolovací garážová vrata, která jsou složena z jednotlivých lamel a jsou snadná pro montáž. Dále se často používají do rekonstrukcí křídlová garážová vrata, která jsou složena ze stejných panelů, jako sekční garážová vrata. Mezi moderní řešení pak patří garážová vrata posuvná do boku.

Cenové podmínky

Sekční garážová vrata LOMAX rozdělujeme do tří kategorií. Nejekonomičtější kategorie se jmenuje Home a lze pořídit v základní ceně za 17 990 Kč. Střední a nejčastěji využívaná kategorie se jmenuje Delta s cenou od 23 000 Kč. Nejvybavenější vrata v nejvyšší kategorii Excellent se pak prodávají za zhruba 30 000 Kč,“ sdělil mi cenové podmínky Jan Malysz.

mini 4

Nezbytný prostor nad vjezdem do garáže

Abychom mohli sekční garážová vrata s motorickým pohonem použít, potřebujeme mít nad otvorem, tedy vjezdem do garáže, minimálně 12 cm prostoru. Pokud jste v garáži použili obvyklé systémové překlady, měli byste nad vjezdem do garáže mít výšku přibližně 25 cm, což je pro montáž sekčních garážových vrat zcela dostačující. Větším oříškem tak může být volba barevného provedení.

Imitace dřeva nebo barva okapů

„Výběr barevných kombinací či imitací dřeva je opravdu nepřeberný. Zákazník si může vybrat z celé škály základních barev. Existuje také spousta lakování do různých prvků na domě, ať už to je fasáda, okapy nebo vchodové dveře. Pro zákazníky, kteří mají dřevěná anebo plastová okna v imitace dřeva, je zase zajímavá široká škála dekorů právě v imitace dřeva.“

mini 2

„Obvykle zákazníci volí stejnou barevnost u vchodových dveří i garážových vrat. Velká výhoda je, že firma LOMAX může nabídnout oba prvky - tedy dveře i garážová vrata - a může je tak barevně absolutně sjednotit,“ řekl Jan Malysz.

Okrasné prvky ozdobí vrata

„Garážová vrata mohou být také doplněna zajímavými okrasnými prvky. Například okénky, jež jsou velmi žádaná také pro to, že do garáže proniká další světlo. Oblíbené jsou také nerezové prvky, kterým říkáme kreativ, kdy na přání zákazníka jsme schopni udělat jakýkoliv okrasný prvek, který zase může korespondovat například s výplní na vchodových dveří,“ popsal možnosti zdobení Jan Malysz.

Vrata na dálkový ovladač i otisky prstů

Standardně se garážová vrata otevírají dálkovým ovladačem. Pokud nechcete ovladač nosit stále u sebe a otevřít si garáž třeba při práci na zahradě, můžete vrata vybavit snímačem otisku prstů.

mini 3

Další možností, jak otevřít garážová vrata na libovolnou vzdálenost, může být také GSM modul, díky kterému otevřete vrata odkudkoliv pomocí svého mobilního telefonu.

Ruční otevírání

„Vrata lze otevřít také ručně, z vnitřní strany na kolejnici na motoru je odjišťovací táhlo, pomocí kterého odblokujeme vratové křídlo od systému kolejnice. Následně lze s vraty jednoduše manipulovat ručně a poté opět pouze pomocí druhého táhla vrata do kolejnice zablokovat,“ popsal manipulaci Jan Malysz.

Garážová vrata musí splňovat bezpečnostní normy. Základní ochrana proti sevření je ochrana motoru. Pokud motor s vratovým křídlem najede na překážku, sám ji vyhodnotí a zastaví se. Velice praktický prvek je infrazávora, která se při protnutí zastaví a vyjede zpátky.

Od nezávazné objednávky k montáži

„Zákazníci rádi využívají nezávaznou poptávku, kterou naleznou na webových stránkách, na bezplatné telefonní lince anebo při návštěvě našeho showroomu. Na jejím základě obdrží následně orientační cenovou nabídku. Pokud souhlasí, na stavbu vyrazí technik, který se zákazníkem vše upřesní, zaměří garážová vrata a po podpisu smlouvy za čtyři týdny mohou být vrata namontována,“ popisuje Jan Malysz, jak si vrata objednat.

Od zahájení stavby se do domu v projektu Svépomocí ŽIVĚ snažíme používat to nejlepší. Proto jsme si vybrali vrata z řady LOMAX Excellent. Jak probíhala jejich montáž si přečtěte v dalším článku.

Fotogalerie

Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
Výběr sekčních garážových vrat
VIDEO: Instalace hromosvodu
Předchozí článek autora
17.01.2019 10:12 12279 zhlédnutí
VIDEO: Instalace hromosvodu
Abychom se již déle nemuseli bát bouřek, vrhli jsme se na etapu instalace hromosvodu. Pro...
VIDEO: Montáž garážových vrat Lomax
Následujicí článek autora
31.01.2019 10:00 4353 zhlédnutí
VIDEO: Montáž garážových vrat Lomax
Nová garážová vrata jsme vyhlíželi s nadšením. Těšili jsme se, že z vjezdu do garáže konečně...