Vyhledat: 

Video: Workshop - instalace rozvodů rekuperace

Workshop na téma provádění rozvodů rekuperace přilákal na stavbu Svépomocí ŽIVĚ přes čtyřicet zájemců, kteří plánují využít řízené větrání ve svém rodinném domě. Svépomocníci viděli ukázky položení rekuperačních rozvodů, pokládku si zkusili i na živo a na jejich zvídavé otázky ohledně rekuperace odpovídali dva odborníci. 

Dvě stanoviště

Celý den se účastníkům věnovali dva odborníci. Specialista na systémy řízeného větrání ze společnosti REGULUS Pavel Dufek, který měl své stanoviště připravené venku před domem. Pro stavebníky na ukázku rozmístil na dlouhý stůl všechny komponenty pro realizaci rozvodů podlahového vytápění, včetně rekuperační jednotky Sentinel Kinetic plus B, kterou jsme zvolili pro náš vzorový dům.

Pavel Dufek také odpovídal na otázky účastníků typu - lze větrat v domě s rekuperací, zda vypínat v létě jednotku nebo kolik lze ušetřit řízeným větráním. Odpovědi se dozvíte ve videu.

Zapojení rozvodů na živo

Druhý odborník Martin Kovařík z realizační firmy Patriot Group, čekal na stavebníky uvnitř domu, kde měl nachystány takzvaně „na sucho“ rozmístěné čtyřhranné plastové rozvody. Na nichž si účastníci workshopu vyzkoušeli zapojení rekuperačních rozvodů a také s Martinem konzultovali praktické věci související s řízeným větráním.

Výstřižek work

Jak hodnotí workshop svépomocníci?

Po skončení obou částí jsme se stavebníků zeptali, jak hodnotí workshop:

„Workshop byl super, dozvěděl jsem se hodně drobných detailů, na které se při tvorbě projektu nemyslí.“

„Pro mě bylo hrozně důležité vidět rozvody v praxi. Zjistil jsem, že v jednoduchosti je krása, že čím jednodušší řešení, tím lepší. Přemýšlet o sofistikované jednotce, která je napojená na tepelné čerpadlo a podobně nemá smysl. Ta reálná úspora je mizivá oproti pořizovací ceně. Do teď jsem si myslel, že budu mít super chytrou rekuperaci a na workshopu jsem viděl, že to lze udělat jednodušeji.“

„O rekuperaci jsem si přečetl spoustu věcí i zahraniční literaturu. V technické knihovně jsem si půjčoval americké knížky a když to vidím zde, tak v jednoduchosti je dokonalost. To mi hrozně pomohlo a děkuji za to.“

Všem účastníkům workshopu děkujeme za návštěvu!

Video

Naposledy změněno pátek, 25 květen 2018 11:26
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

V projektu Svépomocí ŽIVĚ stavíme cihlový pasivní dům. Spolupracujeme s předními odborníky a dodavateli materiálů. Stavbu podrobně natáčíme, fotíme a pořádáme na ni živá setkání v rámci pravidelných víkendových workshopů. Sledujte web, facebook nebo se přijeďte podívat a vyzkoušet si stavbu svépomocí na vlastní kůži. Náklady spojené se stavbou uvádíme bez DPH.

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 568 472

Související články

Podlahové topení, čisté podlahy

Podlahové topení, čisté podlahy
Letos na jaře jsme začli se sádrokartonovými kontrukcemi, teploty byly ještě dost nízko, ale přivezená kamínka nám dala alespoň trošku tepla. Ještě, že jsme udělali podbití vazníků OSB deskami, jinak…

Vodoinstalace + kotel

Vodoinstalace + kotel
Při pokládce podlahy se dělala i voda. To proběhlo bez problémů. My jsme si jenom řekli, kde co má být vyvedeno (kuchyň, koupelna) a vodáci to tak udělali.

Moderní tepelný design v koupelně

Moderní tepelný design v koupelně
Jako doplnění k podlahovému vytápění nebo jako výkonově silný solitér - koupelně vhodně přizpůsobený designový radiátor je v dnešní době samozřejmostí.

Diskuzní fórum