Vyhledat: 

Video: Workshop - Rozměření, lepení a spárování obkladových pásků TERCA

Obložit si dům cihlovými obkladovými páskami není nic, co by zručný svépomocník nezvládl. Nicméně i při této činnosti platí, že čím více praktických zkušeností a informací do začátku máte, tím lepší pak bude výsledek. Proto jsme uspořádali další víkendový workshop, na kterém si účastníci vyzkoušeli, jak aplikovat obkladové pásky TERCA, včetně jejich založení.

Založení pásků

První na řadu přišlo rozměřování, které je nezbytné pro správné založení pásků. Správné založení pásků je tou nejdůležitější částí z celého obkládání. Svépomocníkům vše detailně vysvětlil Pavel Korous, specialista na obkladové pásky TERCA ze společnosti Wienerberger. 

Začínali jsme v zápraží a rozpočítali pásky směrem dolů k parapetu a budoucí výšce okolního terénu. Výpočtem jsme si zjistili velikost spáry, která je v ideálním případě 10 mm. Jak přesně rozměřit a založit pásky si přečtěte zde. Následně přišla ukázka lepení rohových obkladových pásků, kterou si někteří zájemci vyzkoušeli sami.

Spárování

V další části jsme se zaměřili na spárování. A protože není možné spárovat čerstvě nalepené pásky, připravili jsme pro praktickou ukázku zvláštní desku, která věrohodně imitovala opravdovou stěnu domu. Účastníci workshopu se také dozvěděli, jaká je ideální konzistence spárovací hmoty a jaký je rozdíl mezi mokrým a suchým spárováním. Všem svépomocníkům šlo spárování pomocí ozubeného hladítka velmi dobře.

Jak hodnotí workshop svépomocníci?

V závěru dne nás samozřejmě zajímalo, jak se líbila akce samotným účastníkům.

„Dozvěděli jsme se nejen informace po teoretické stránce, ale i předvedení, včetně toho, že si to každý mohl vyzkoušet.“

„Kdybych to dělal bez tohoto setkání, tak bych začal určitě špatně.“

„Nejlepší bylo celé to setkání a přál bych si, aby takových akcí bylo více, protože nám to zjednoduší rozhodování při výběru prvků na naše stavby.“ 

Video

Naposledy změněno úterý, 02 leden 2018 13:36
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

V projektu Svépomocí ŽIVĚ stavíme cihlový pasivní dům. Spolupracujeme s předními odborníky a dodavateli materiálů. Stavbu podrobně natáčíme, fotíme a pořádáme na ni živá setkání v rámci pravidelných víkendových workshopů. Sledujte web, facebook nebo se přijeďte podívat a vyzkoušet si stavbu svépomocí na vlastní kůži. Náklady spojené se stavbou uvádíme bez DPH.

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 568 472

Související články

Finálka fasáda

Finálka fasáda
Dneškem dostal náš domeček konečně honosnou fasádu. Ještě sokl dostane z kamínků kabát a je finiš. Budeme pokračovat zhruba za 14dní na severní straně-blíže k silnici - vsakem.

Krabičky, voda, finálka, fasáda

Krabičky, voda, finálka, fasáda
Po velmi dlouhé odmlce, v které jsme stíhli 3týdenní krásnou odpočinkovou dovolenou, jsme se zase do toho dali s velkou vervou. Dneska nastoupil známej na vodu a usadil geberit a…

ROZHOVOR SE STAVEBNÍKEM: Na stavbu druhého domu mám méně času

ROZHOVOR SE STAVEBNÍKEM: Na stavbu druhého domu mám méně času
Svépomocník Pavel staví jíž druhý rodinný dům. Zároveň je velkým fanouškem webu Svépomocí.cz, své příspěvky s ostatními čtenáři sdílí již od roku 2008. Rozhodli jsme se jej proto vyzpovídat, jak…

Diskuzní fórum

    • Opěrná zídka
    • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
    • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12