Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Veronika a Ondřej

Verča a Ondra

Velikost pozemku: 1 080 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 85 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč

Tak po měsíci zase zbyla chvilka času na nový článek :)

Po zatvrdnutí základové desky jsme pozvali pána, který nám udělal hydroizoloci celé desky. Zvolili jsem kvalitní gumovou (zeleno žlutou) izolaci, z toho důvodu, že máme podsklepený dům. Nejdříve položil geotextilii, gumovou izolaci (která je zároveň i protiradonová) a zase geotextilii.

Po vytvrdnutí základových pásů jsme mohli zase pokročit na další úroveň :). Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek trochu sprchlo, bylo na stavbě solidní bláto.

Po skoro 2 letech od koupení pozemku jsme kopli do země. 

1. den jsme začali skrývkou ornice, takže na 8 hod přijel domluvený traktorbagr a začal bagrovat vjezd. Na 8:30 přijela tatra se štěrkem, který měl přijít na zpěvnění vzjezdu. Nicméně než stihl bagr odebrat skrývku z vjezdu, tak mu praskla nějaká hadička a bagr přestal fungovat. To bylo asi 7:45 a než přijel technik s novou hadičkou a bagr opravil, bylo 11:30.  Tím jsme nabrali solidní skluz. Po odebrání veškeré skýrvky začal výkop sklepa. Mezitím přijela ještě jedna tatra štěrku. A kolem 16 hod technika odjela.

2. den přijel velký pásový bagr s kubíkovou lžící a pokračoval ve výkopu sklepa. Hloubka sklepa je cca 1,10 - 1,60 m. Výkop byl hotový za dopoledne. Mezitím jsme ještě nechali přívézt další tatru jemnějšího štěrku. 12:30 přijel geodet  a zaměřil rohy budoucího domu.

3. den byl objednaný malý pasový bagřík na výkop základových pásů, které jsme hned ráno vytičili vápnem. Bagrování začalo cca v 8 hod a skončilo 18 hod. Samotné vybagrování pásů by ani tak nezabralo celý den, ale bagr ještě musel do pásu "naházet" celé betonové sloupy z elektrického vedení. Potom bylo ještě potřeba položit a nasponkovat zemnící pásek.

4. den konečně došlo na zalévání pásů. Den dopředu jsme objednali jeden mix (5 kubíků), s tím že zbytek uvidíme jakt o vyjde. Mix dorazil hned po ránu a i bez pumpy parádně vylil pásy. Poté jsme objednali další 2 mixy (5 + 4  kubíky). Ještě ten den jsme zapíchali do pásů roxory a prozatím je hotovo.

 

Na podzim 2017 jsme oslovili několik nezávislých hypotečních poradců a nechali si udělat přehled hypoték. Zajímavé bylo, že každý poradce preferoval jinou banku, i když měl být nezávislý.

V březnu 2016 jsme se rozhodli, že koupíme pozemek a konečně se dohodli na vhodné lokalitě. Pozemek jsme nekupovali přes realitku, ale rozhodli jsme se oslovit místní obyvatele. Měli jsme na výběr asi ze 4 pozemků, z toho jeden byl ve velkém svahu a měl rozlohu kolem 2000m2 a další dva byli v mírném svahu s rozlohou kolem 1000m2. A čtvrtý pozemek měl rozlohu 1500m2 v mírném svahu, ale středem pozemku vedl kabel telekomunikační sítě. Po dlouhém rozhodování jsme vybrali druhý pozemek s rozlohou 1000m2 a připravili kupní smlouvu.