Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Roman a Markéta

Roman a Markéta

Velikost pozemku: 2 011 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 147,3 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: neuvedeno

Po dlouhé době jsme si vyšetřili chvíli času a tak jsme se rozhodli trochu zaktualizovat naše stránky. Jakmile ustoupila zima a nehrozili další sněhové přívaly,nedočkavě jsme se vrhli do přípravy základové desky  a na zdění první řady cihle.

Po nekonečném a unavujícím hutnění materiálu pod desku,jsme museli řešit otázku jak a čím vyšalujeme desku na finální zalití betonem. Jednalo se nám hlavně o prkna,kterých jsme moc neměli.Sice jsem ještě z dob kdy jsem jezdi vyšetřil dva štůsy fošinek a trámky, ale těch mi bylo škoda, ušpinit je do betonu.

Zhruba dva dny po zalití pásů jsme se pustili do vyzdívání ztraceného bednění. Na tuto operaci jsem si netroufal ,tak jsme poprosili nastávajícího tchána, to je bývali zedník a on se toho díla rád ujal.
Nakoupili jsme tvárnice ZB 40 (šířka pásů byla 50cm)

Po shrnutí ornice,nám nastala asi cca 1 měsíc pomlka, stále jsme nemohli doladit termín, aby nepršelo,aby mělo čas dostatek pracantů atd. Mezi tím jsme si s MArkét vzali provázek a pár dní pořád vyměřovali a vyměřovali, nakonec jsme si k tomu pozvali zedníka aby nám to překontroloval a v něčem ještě doupravil.

Tak stavební povolení (respektivě ohlášení) máme,tudíž jsme se mohli pustit do práce. Nejprve jsme si nechali udělat radonový průzkum,který nás mile překvapil pač naměřené hodnoty,to jest nízká intenzita nevyžaduje žádnou další investici do protiradových folíí.Slává,alespoň pár korun ušetřeno.

Na pozemku nás čekalo vybudování vjezdu.Tuto činnost si vzal na starost můj přitel, který si zapůjčil obecní traktor s čelním nakladačem a cca za 1 hod. nebylo po břížku ani vidu ani sluchu. A na parcelu nám vznikl ,krásný vjezd vysypaný pološtěrkem.

Parcelu máme, nastáva čas příprav. Začli jsme jako snad všichni výběrem vhodného projektanta. Poptávali jsme se u těch kdo staví, nebo už mají zdárně dokončeno u známých atd. Vybrali jsme jednoho staršího pána, který ve vesnici navrhl domek kamarádovi, s doporučením, že nějaké výhrady tam byli, ale cenové přijatelný a udělá v ceně i potřebný stavební dozor.

Výběr pozemku byl pro nás velkým oříškem, jelikož mě mé kořeny drží v rodné vesnici, bylo jasné, že půdu pod naším budoucím domem musíme sehnat tu. Ale bohužel obec nedisponuje přeberným počtem stavebních parcel, měla v tu dobu asi jednu, která byla, ale ve strání což nebylo pro nás vůbec vhodné, proto nastal zdlouhavý proces obcházení lidí, kteří nějakou čast  luk vlastní.

Rozhodnutí začít stavět, bylo pro nás vlastě samozřejmostí, jelikož mezi náš společný sen patří právě zmiňovaný vysnění domeček. Oba pocházíme z malých vesnic, takže volba pozemku byla jasná.