Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Petr a Yveta

Petr a Yveta

Velikost pozemku: 1 374 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 145 m2
Podlahová plocha domu: 222 vč. garáže m2
Plánovaný rozpočet: 3 400 000 Kč

V polovině července 2015 nastopili tesaři na krov. Dle projektu se jednalo o klasický krov s plnou vazbou. Původně jsme chtěli jednoduchou ačkovou střechu, no vzniklo z toho toto :) na pohled pělné, na provedení těžší a hlavně drahé...

Jelikož uhodily mrazy a tím pádem mám trošku volněji, zkusím sepsat pár článků o pokračování naší stavby.

V pátek 31.10.2014 nám nakladač Manitou vypůjčený z místního zemědělského družstva rozoral náš krásný zelený plácek a udělal skrývku cca 20-30 cm ornice, 200 m2 mu trvalo asi dvě hodinky.

Ještě na začátku jara 2014 jsme netušili, že stavba domku přijde tak brzo. Pomalu jsme dodělávali nějaké detaily na sjezdu na pozemek a chystali se začít zdít hospodářskou budovu atd…Jen tak někdo zmínil, že je škoda, že nestavíme už letos, protože úroky z hypotéky jsou letos fakt nízké, a že by bylo fajn toho využít. Brouk v hlavě hlodal, a tak jsme si pozvali našeho finančního poradce, co říká na to, že bychom už stavěli, když ještě nemáme splacený pozemek. Vše nám vypočítal a my se rozhodli na nic nečekat a jednat.

Poslední fází příprav na stavbu bylo postavení nějaké kůlny/hospodářské budovy. Zprvu jsem uvažoval  o koupi staré maringotky anebo něčeho podobného, ale nakonec jsme se rozhodli postavit zděný objekt s šikmou střechou, který nám bude sloužit i po dokončení domečku jako uložiště nářadí či zahradního nábytku.

Zdravím všechny stavebníky, tak jsme se taky rozhodli postavit si svůj vlastní RD. Tahle myšlenka nás napadla už před několika lety. Já pocházím kousek od Mladé Boleslavi, manželka z Olomoucka.