Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Miloslav

Miloslav

Velikost pozemku: 400 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 120 m2
Podlahová plocha domu: 200 m2
Plánovaný rozpočet: 1 750 000 Kč

Po čase se s Vámi chci opět podělit o výsledek mé stavební práce.

Na fasádu jsem si už sám netroufl, takže jsem ji zadal firmě: obeslal jsem s poptávkou všechny stavební firmy z okolí, co jsem našel na internetu.

Po dokončení jímky na dešťovou vodu se stavba už o něco zpomalila, protože hypotéka se vyčerpala a tak se stavilo od výplaty k výplatě.

Po 3 a půl roce se to konečně podařilo – baráček je zkolaudovaný :-)

Tak po více než roce přidávám další, delší příspěvek:-)
Vloni na jaře jsem se pustil do vystavění jímky na dešťovou vodu.

4.12.2008 - Barvy a koupelnový nábytek jsem opět nakoupil v Německu, protože to vyšlo skoro o polovinu levněji. Nejprve jsem stěny nabílil vápnem a potom válečkem vymaloval. Barvu jsem koupil Alpina, protože narozdíl od Primalexu mi přijde opravdu bílá.

20.10.2008 - Nejdříve jsem myslel, že do koupelny osadím vanu a sprchovou vaničku a až pak dodělám obklady. Jelikož ale vana je do spádu a obklad by se pak podle ní špatně vyřezával, udělal jsem nejprve po celé koupelně obklady, pak jsem naštukoval kousek od obkladů ke stropu a strop, vyspároval obklady a až pak jsem osadil vanu a vaničku pro sprchový kout.

6.9.2008 - Jelikož anhydrydová podlaha byla perfektně rovná, stačilo při pokládání dlažby pouze hlídat, aby byly správně spáry. To se mi ne vždy dařilo jak bych zrovna chtěl (obzvlášť v obýváku kde byly tmavší dlaždice nepatrně menší než světlé), ale oko laika si toho nevšimne:o)

5.8.2008 - Na schodiště jsem si nechal od stavebního dozora udělat speciální projekt: Nejdříve jsem nakoupil cca 22m profilu I 160, (cena 9000,-), který jsem pak nechal dle projektu svařit (3000,-). Na traverzy jsem pak přilepil gumovou pásku a na ní položil "L" schody, které jsem si nechal na zakázku vyrobit (cena 1000,- za kus).

1.7.2008 - Nejdříve jsem na základovou desku položil izolažní fólii: nejdříve jsem musel podlahu perfektně zamést, pak jsem jí natřel penetrací a na ní položil ipu. Přesahy jsem k sobě svařil hořákem. V místech kde izolace vedla pod trubkami a kolem drátů, kde se nedalo svářet, jsem ji utěsnil tekutou ipou.