Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Martin a Majda

Martin

Velikost pozemku: 880 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 72 m2
Podlahová plocha domu: 120 m2
Plánovaný rozpočet: 2 200 000 Kč

Po zalití podlah, když už se uvnitř dalo chodit, mě čekalo pár zásadních akcí. Začal jsem zateplením podkroví a sádrovýma stěrkama všech stěn. Objednal jsem prakticky veškerý materiál na podkroví a sádrovou stěrku, nechal si to z Deku pěkně přivézt, a pozval kluky pomocníky, aby mi to pěkně vynosili do patra. Je už měl tahání tun materiálu plné zuby :-) 

Ahoj stavebníci. Po tom co jsem měl barák zastřešený a zamčený, a já byl odpočatý z dovolené, jsem se teprve mohl pustit do pořádné práce. Vnitřní kanalizaci jsem stihnul ještě před dovolenou, teď jsem jen pár věcí dokončil, a pustil jsem se do vody a přípravy na topení. Plán byl během dubna udělat vše aby bylo možné  na konci dubna nebo nejpozději začátkem května zalít podlahy. Materiál už byl dávno objednaný a připravený.

Ahoj Svépomocníci, další díl pohádky, teď o tom, jak přestalo pršet do domu.

Ahoj stavebníci, dneska o hrubé stavbě. Už před stavbou domu jsem byl rozhodnutý že chci nějakou stavebnici, protože budu chtít stavět rychle. Dřevostavbu neodsuzuji, ale pro sebe jí odmítám. Stavět z cihel se mě prostě nechtělo, ještě možná z ytongu, ale i tak to je časově náročné, založení, překlady, věnce, stropy, schody a podobně. Výběr nakonec skončil u DJT (dům jedním tahem) - Lias Vintířov. Beztak jsem celý život bydlel v paneláku, tak proč nemít rodinný domek taky z panelů. 

Ahoj, tak nyní ta pohádka o stavbě základové desky.

Ahoj svépomocníci, jelikož jsem na tomto webu čerpal mnoho informací a hlavně jste mi dodali ještě více odhodlání stavět, považuji za drobnou povinost se s Vámi také podělit. Jelikož už bydlím, mám konečně čas také něco napsat.