Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Majky & L.A.

Michal

Velikost pozemku: 1 228 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 115 m2
Podlahová plocha domu: 168 m2
Plánovaný rozpočet: 2 200 000 Kč

Dobré ráno, dobrý den a podle toho kdy tento článek čtete i dobrou noc. Dobrou pro Vás, ne pro mě. Chci se s vámi podělit o moji zkušenost a pokračování s pokusem o výstavbu RD bez jakýchkoliv zkušeností s čímkoliv podobným. Tedy, jednou jsem se pokoušel vyrobit ptačí budku, ale to bylo naposled, co jsem se rozhodl týrat zvířátka. Abychom se do toho dále nezamotávali, půjdeme do toho rovnou rovnýma nohama čili narovinu.

Překvapivě se v každém mém článku vyskytoval nějaký kiks. A ani dnes tomu nebude jinak. Všem ve spolek přeji pěkný den! Tak jsem tu s dalšími poznatky a informacemi ohledně mého „pokusu“ o výstavbu rodinného domu svépomocí. Paní doktorka mi potvrdila, že jsem vcelku duševně zdravý, takže vesele dál pokračuji v plánování a přípravě. Kdo mne zná z předchozích článků, tak ví, že ani dnes s tématem měření radonu, to nebude románek od Rosamunde Pilcher, ale spíše něco jako kopání bazénu holýma rukama. Koho neodradil můj první odstavec, odradí ho od čtení odstavec druhý. Tak začněme, ať to mám (e) rychle za sebou.

Nic nenakopne člověka tak, jako když se věci začnou hýbat. V tu chvíli máte pocit, že od nynějška bude všechno dobré, a to co se doteď stalo, bylo to nejhorší, co jste si zažili. Ano nejhorší, co jste DOTEĎ zažili. Ale od začátku.

Jelikož se toho stalo hodně a tak nějak nebyl čas a ze začátku ani chuť cokoliv psát, začínám až nyní a vracím se zpět do minulosti tzv.flashback in the weeks. Ne, že by to snad někoho mohlo zajímat, ale v depresi dělá člověk i zoufalejší věci. No a třeba to po přečtení článku zachrání nějakému zoufalému staviteli život.

V mém prvním článku jsem se tak nějak rozepsal o všem. Dnes bych rád trošku rozvedl finanční stránku. Vezmeme to hezky od začátku. Takže...

Zdravím všechny stavbaře, stavebníky, „matéry“ i amatéry, jako jsem já :). Po dlouhé úvaze, zda zde na webu jen číst a inspirovat se a tiše závidět nebo si posypat hlavu popelem a taky něco sepsat, jsem dospěl k závěru, že není nic lepšího než se pochlubit svým neumělstvím a amatérismem. Prosím, pokud budete psát nějaké komentáře, buďte prosím shovívaví. Jak se říká, chytrému napověz, hloupého kopni. Řekl bych, že jsem tak na půli cesty, takže stačí jen drobný kopanec. Jelikož se zde na svepomoci.cz pohybuji již 2.rokem, stačil jsem něco teoretického pochytit. Už vím, co je kladívko, fanka, roksor, úhelník apod. :). Samozřejmě dělám si srandu, o roksoru mám ještě pochybnosti. Berte mě s rezervou.